ivirzivir Yükle

YUNAN BASINI : Emekli Amiral Antonis Antoniadis “Rüşvet Yunan Savunma Sanayii Öldürüyor.”

teşekkürler

YUNAN BASINI : Emekli Amiral Antonis Antoniadis “Rüşvet Yunan Savunma Sanayii Öldürüyor.”

Emekli Amiral Antonis Antoniadis açıklamarından bir bölümü tercüme ettim. Aslında Yunanlıların düştükleri hatayı gözler önüne sermek için küçük bir örnek. örneklerden ders almalıyız. Bizde aynı hatayı yapmayalın diye . Saygılar.
Bay Antoniadis’in S fırkateyni davası hakkında söyledikleri, ortalama vergi mükellefini suskun bırakıyor.Genelkurmay Başkanı, siyasi liderlere, ülkenin kendi savaş gemilerini, her şeyi yapabileceğini uzun yıllardır kanıtlamış bir tersanede tek başına inşa etmesini teklif ediyor. Ve siyasi liderlik teklifi reddetmek için elinden gelen her şeyi yapıyor!
Bahaneler komik. İnşa ettiğimiz firkateynler daha mı pahalı olurdu? Uzun vadede Tersanenin işlerini ve sorunsuz işleyişini saysak bile, maliyetin caydırıcı olduğunu düşünmüyoruz. İkinci bahane çok geç kalacağız! Modernize edilmiş S fırkateynlerinin bugün nasıl olduğunu bize söyleyebilirler mi? MEKO’yu kendi başımıza inşa etmek ve daha fazla deneyim kazanmak daha iyi olmaz mıydı? Tüm bunlardan sonra, Yunanistan’ın savunma sanayisindeki herhangi bir çabasını desteklemek için gösterilen tüm çabaların “içeriden” torpillenmiş olmadığı sonucuna nasıl varılamaz?

#YunanBasını #YunanSpiker #YunanSavunmaSanayii

Bunlarada Bak!

3 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login