ivirzivir Yükle

Yerli yolcu uçağı ve elektrikli helikopterde son karar – T629 – Savunma Sanayi – Temel Kotil – TUSAŞ

teşekkürler

Yerli yolcu uçağı ve elektrikli helikopterde son karar – T629 – Savunma Sanayi – Temel Kotil – TUSAŞ

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, şirketin yürüttüğü uçak ve helikopter projelerine ilişkin bilgiler verdi.

Türk savunma sanayi bünyesinde Milli Muharip Uçak, Hürjet, Atak-2, Anka, Aksungur, Hürkuş, Gökbey gibi bir dizi proje yürüten TUSAŞ, yakın zamanda yolcu uçağı projesini gündemine almayacak.

Kamu oyunda “elektrikli helikopter” bilinen T629 helikopteri de batarya teknolojisinin geldiği nokta itibarıyla gerçekleştirilebilir noktada değil.

#SavunmaSanayi #ElektrikliHelikopter #TemelKotil #T629Helikopteri #YolcuUçağı #Türkiye #Turkey #MMU #MilliMuharipUçak #Hürjet #Atak2 #Anka #Aksungur #Hürkuş #Gökbey #helikopter #uçak #helicopter #TFX #SavunmaSanayii
—–
Temel Kotil, General Manager of Turkish Aerospace Industries Inc. (TUSAŞ), gave information about the planes and helicopters he runs his company.

TAI, which carries out a series of projects such as the Turkish defense industry design National Combat Aircraft, Hürjet, Atak-2, Anka, Aksungur, Hürkuş, Gökbey, will not include the passenger plane project on its agenda in the near future.

The public “electric helicopter” “cannot be seen in reality.

Bunlarada Bak!

8 Yorum

  1. Birşey sorucam çip yapıyoruz zırhlı yapıyoruz 4×4 birçok araba yapıyoruz peki bunların sivil versiyonları neden gelmiyor_? hani türk malıydı afedersinizde uçaklara lafım yok MMU benimde hayalim yanlız bu bir hayel oldugu zaman hepmiz hayelerimiz gerçekleştirmiş olucaz şüphesiz ama hayelden önce gerçekler var türkiye gibi büyük bir pazarda yerli otomobil nedne yok çip yapıp niye satmıyoruz kendi ülkemize niyeeee_???haa demekki eyrli değilmi o firmalar size satırmaz araba olay bu parça birleştirmecilgi!tek umudumuz TUSAŞ KALDI .göz dolduran aselsan roketsan tusaş dışında hiç bir kuruma güvenim kalmadı arkadaş hertürlü sıcak teknolojiyi işleyen agır sanyi ülkesinin arabası olmazmı yaa adama gülerlerrr

    Reply
  2. basit bir matematik ile olmayacağı belli olan bir şey için hiç üşenmeden bu denemeyi neden yapmışlar

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login