ivirzivir Yükle

YERLİ RAMJET MOTORLU FÜZE “AKDOĞAN” GELİYOR ! METEOR FÜZESİNE YERLİ RAKİP !

teşekkürler

YERLİ RAMJET MOTORLU FÜZE “AKDOĞAN” GELİYOR ! METEOR FÜZESİNE YERLİ RAKİP !

Bizlere Destek olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLSkWpECOYM3L81V1m9pz_w/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://twitter.com/gurcano/status/1274408748967178240

İŞTE TÜRKİYENİN YENİ FÜZESİ AKDOĞAN ! METEOR FÜZESİNE YERLİ RAKİP ÇIKTI !

TÜBİTAK SAGE ENSTİTÜ MÜDÜRÜ Gürcan okumuş türkiyenin yeni füzesini açıkladı. Resmi twitter hesabından bir paylaşım yapan Gürcan okumuş “ismini akdoğan koymaya karar verdik diyerek bir füze emojisi paylaştı ve türkiyenin yeni füzesini ismi de ilk kez açıklanmış oldu.

Akdoğan füzesinin özellikleri ve yapısı hakkında hiçbir bilgi bulunmasa da Tübitak sage tarafından geliştirilen bozdoğan ve gökdoğan hava hava füzelerinin bir devamı olduğu isminden anlaşılan akdoğan füzesi büyük ihtimalle tübitak sagenin yıllardır üzerinde çalıştığı ramjet motor teknolojisine sahip uzun menzilli bir hava –hava füzesi olacak.

Türkiyenin uzun süredir geliştirmek istediği en önemli sistemler arasında uzun menzilli hava-hava füzeleri yer almakta. Özellikle Avrupa ve abd’de kullanıma giren meteor füzelerinin ortaya çıkarttığı uzun menzilli hava-hava savaşı konseptini yerli bir füzeyle millileştirmek isteyen Türkiye bu kapsamda tübitak öncülüğünde ramjet ve sramjet motorları geliştirmeye başlamış ve uzun menzilli hava-hava füzelerine giden yolun ilk adımını atmıştı. Tübitak sage enstitü müdürü Gürcan okumuş’un tweet’inden anladığımız üzere bu motor projelerinden en azından ramjet olan tamamlanmış ve bir füzeye entegre edilecek duruma kadar gelmiş.

#ramjet #akdoğan #akdoğanfüzesi #tübitaksage #füze #roketsan

Türk savunma sanayi ürünlerini anlattığımız kanalımızda bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Türk ordusunun gücü ne kadar artarsa Türkiyenin gücü de o miktarda artacaktır. Türk savunma sanayi şirketlerimiz Aselsan,Roketsan,otokar ve Bmc gibi daha nicelerinin yıllar süren gayretli Savunma Sanayi ar-ge faaliyetleri sayesinde bugün bu topraklarda yerli ve milli ürünler üretiyoruz. Zamanında Bir mühimmat için yabancı ülkelerin kapısında bekleyen Türkiye Bugün Altay Tankı, otokar cobra, kirpi 2 ve fırtına obüsü gibi zırhlı muharebe araçlarını kendisi üretmekte ve bu araçların mühimmatlarını da MKE fabrikalarında yerli ve milli olarak geliştirmektedir. Türk savunma Sanayii ürünleri sadece karada değil havada ve denizde de gücünü hissettiriyor. özellikle Bayraktar Tb2 , Akıncı, Aksungur ,vestel karayel ve Anka S gibi yerli sihalarımız Göklerdeki hakimiyet mücadelesinde Türk hava Kuvvetlerine Destek olurken Milgem ve Milden projeleriyle Vücut bulan yerli muharebe gemilerimiz de yerli denizaltı’lar sayesinde Türkiyenin Karasuları güven içinde kalmaktadır. 2023 vizyon projeleri sayesinde yıllar önce başlatılan yerli savunma sanayi hamlesi meyvelerini olgunlaştırmaya ise devam etmekte . Milli Muharip uçak TF-X ve Hürjet uçaklarımız 2023 yılına yetiştirilmeye çalışılmakta ve Donanmamızın Amiral gemisi TCG Anadolu ise Bu sene Envantere girmek için gün saymaktadır. Tsk envanterine giren yeni ürünlerden ve Türk savunma Sanayi projelerinden haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın !

……….
Thank you for the support.

Today, we produce national products thanks to Turkish defense industry companies Aselsan, Roketsan, otokar and Bmc R&D activities.

Today Turkey Altay tank, otokar cobra, it produces armored combat vehicles such as the kirpi 2 and fırtına itself.

Unmanned aerial vehicles such as Bayraktar Tb2, Akıncı, Aksungur, vestel karayel and Anka S  While Supporting the Turkish Air Force

TCG Anadolu, the flagship of our Navy, is counting days to enter the Turkish army Inventory this year. Do not forget to subscribe to our channel to be informed about new Defence industry products and Turkish defense industry projects entering Tsk inventory!

……….

Bunlarada Bak!

9 Yorum

  1. harika haber…meteor dümdüz fırlatırlırsa yolcu ancak yolcu uçağını 300 km den vurabiilir.savaş uçaklarını vurabilmesi için yapılan manevralara göre yakıt harcadığı için etkili menzili 100 km ye kadar iniyor.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login