ivirzivir Yükle

YERLİ MAKİNELİ TÜFEK ÜRETİLDİ ! MKE SONUNDA BAŞARDI ! DIŞA BAĞIMLILIK ORTADAN KALKACAK !

teşekkürler

YERLİ MAKİNELİ TÜFEK ÜRETİLDİ ! MKE SONUNDA BAŞARDI ! DIŞA BAĞIMLILIK ORTADAN KALKACAK !

Bizlere Destek olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLSkWpECOYM3L81V1m9pz_w/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

kaynak : https://beyazgazete.com/haber/2020/12/27/yerli-makineli-tufek-pmt-76-geliyor-5896184.html

Yerli makineli tüfek PMT-76 geliyor!

Türkiye son yıllarda ürettiği yeli ve milli silahlarla dünyada söz sahibi konuma geldi. Önce Tabanca sonra milli piyade tüfeği ardından da keskin nişancı tüfeği üretmeyi başaran Türkiye şimdi de ilk yerli makinalı tüfeği üretmeye hazırlanıyor.

MKE Türkiyenin geliştirdiğin silahlardan sonuncusu olan PMT-76 platform makineli tüfeğin tasarım ve prototipini tamamlandı.

MKE (Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu) 2016 yılında yerli ve milli imkânlarla başlattığı Ar-Ge çalışmalarını başarıyla sonuçlandırarak, PMT-76 platform makineli tüfeğin tasarım ve prototipini tamamlandı.

tüfeğin parçalarının tamamı hiçbir destek alınmadan Kırıkkale’deki fabrikada üretildi.

Tasarım çalışmaları üç yıl süren PMT-76’dan toplam 12 adet prototip üretilerek 35 farklı kalifikasyon testine tabi tutularak seri üretim aşamasına getirilecektir.

Açık Ve Tek Doğrusal Hareketli Mekanizmalı Gaz Pistonlu Sistem ile çalışıyor. 7,62 mm X 51 NATO çapına sahip. Ağırlığı 12500 gram olan yerli ve milli PMT-76 platform makineli tüfeğin Silah Uzunluğu1250 mm, ağırlığı ise 547 mm’dir.

Seri ateşleme türüne sahip olan milli gururumuz, 650-950 Atım/Dakika atış süratına sahip.

Etkili menzili 800 metre olan yerli ve milli PMT-76’nın azami menzili 3800 metre.

PMT-76, tek namluyla 20 bin atış yapabilmektedir. PMT-76, FN platform makineli tüfeğinin muadili bir silahtır.

Türkiye makinalı tüfek üreterek silahlı kuvvetlerinin tüm piyade unsurlarının yerli silah kullanması projesinde bir sonraki aşamaya geçecek. Tsk’nın nihai hedefi tüm askerlerin Yerli tabanca, yerli el bombası,yerli piyade tüfeği,yerli keskin nişancı tüfeği ve yerli Makinalı tüfekle donatılması ve bu silahların mühimmatlarının da tamamen yerli olarak üretilmesi. Şimdiye kadar Mpt-76 ve mtp-55 yerli piyade tüfeklerini , knt-76 gibi keskin nişancı tüfeklerini ve yerli tabancalarını üretmeyi başaran Türkiye bu silahların mermilerini de yerli olarak üretti. Sırada yerli makinalı tüfek ve yerli el bombası projeleri var ve bu projelerden makinalı tüfek de pmt-76 adıyla gerçeğe dönüşmek üzere. Üretilen prototip modeller üzerinde yapılacak testler ve Tsk kurmaylarının incelemelerinden sonra eğer tüfek onay alırsa mke fabrikalarında seri üretimine başlanarak Türk silahlı kuvvetlerinin bir ihtiyacı daha yerli olarak çözülmüş olacak diyelim .

#savunmasanayi #tsk #2020 #haber #sondakika

Türk savunma sanayi ürünlerini anlattığımız kanalımızda bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Türk ordusunun gücü ne kadar artarsa Türkiyenin gücü de o miktarda artacaktır. Türk savunma sanayi şirketlerimiz Aselsan,Roketsan,otokar ve Bmc gibi daha nicelerinin yıllar süren gayretli Savunma Sanayi ar-ge faaliyetleri sayesinde bugün bu topraklarda yerli ve milli ürünler üretiyoruz. Zamanında Bir mühimmat için yabancı ülkelerin kapısında bekleyen Türkiye Bugün Altay Tankı, otokar cobra, kirpi 2 ve fırtına obüsü gibi zırhlı muharebe araçlarını kendisi üretmekte ve bu araçların mühimmatlarını da MKE fabrikalarında yerli ve milli olarak geliştirmektedir. Türk savunma Sanayii ürünleri sadece karada değil havada ve denizde de gücünü hissettiriyor. özellikle Bayraktar Tb2 , Akıncı, Aksungur ,vestel karayel ve Anka S gibi yerli sihalarımız Göklerdeki hakimiyet mücadelesinde Türk hava Kuvvetlerine Destek olurken Milgem ve Milden projeleriyle Vücut bulan yerli muharebe gemilerimiz de yerli denizaltı’lar sayesinde Türkiyenin Karasuları güven içinde kalmaktadır. 2023 vizyon projeleri sayesinde yıllar önce başlatılan yerli savunma sanayi hamlesi meyvelerini olgunlaştırmaya ise devam etmekte . Milli Muharip uçak TF-X ve Hürjet uçaklarımız 2023 yılına yetiştirilmeye çalışılmakta ve Donanmamızın Amiral gemisi TCG Anadolu ise Bu sene Envantere girmek için gün saymaktadır. Tsk envanterine giren yeni ürünlerden ve Türk savunma Sanayi projelerinden haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın !

……….
Thank you for the support.

Today, we produce national products thanks to Turkish defense industry companies Aselsan, Roketsan, otokar and Bmc R&D activities.

Today Turkey Altay tank, otokar cobra, it produces armored combat vehicles such as the kirpi 2 and fırtına itself.

Unmanned aerial vehicles such as Bayraktar Tb2, Akıncı, Aksungur, vestel karayel and Anka S  While Supporting the Turkish Air Force

TCG Anadolu, the flagship of our Navy, is counting days to enter the Turkish army Inventory this year. Do not forget to subscribe to our channel to be informed about new Defence industry products and Turkish defense industry projects entering Tsk inventory!

……….

Bunlarada Bak!

28 Yorum

 1. MAŞA ALLAH! Elhamdulillah! Çok Şükür! ALLAH! Adalet İçin, Vatan İçin, Millet İçin, Namus İçin, Mazlumlar İçin, SAVAŞAN! MÜSLÜMAN Türk, Turan, Milletini! Ve Askerlerini! Ve Diğer Müslüman Milletlerden! Yardım Eden! Milletleri Ve Askerlerini! Dünya’da Ve Ahiret’te! Güç, Kuvvet, Îman Versin! EBEDİYYEN KORUSUN! EBEDİYYEN CENNETİNE ALSIN! Âmîn! Âmîn! Âmîn!

  Reply
 2. Savunma sanayinde emeği geçenlere cok teşekkürler, böyle bir silaha çok ihtiyaç vardı halen kullanilmakta olan mg3 makinalı tüfeği çok tutukluk yapıyordu.

  Reply
 3. Türk ordusunun askeri nüfüsunu arttırmak istiyorsanız mesleki askeri sistemin çıkması lazım ve aydan aya maaş alması lazım bu askerler!!

  Reply
 4. Daha gelmedi mi nerden geliyor bu silahlar geliyoda geliyo geldiginde reklamını yaparız hayırlısıyla bi gelsin

  Reply
 5. Ağırlığı 12buçuk kilo ağır değil mi bunu taşıyanada yazık mg3 ten kurtulmuştuk tam timdeki adam bunu nasıl taşıyacak insaf biraz

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login