ivirzivir Yükle

YERLİ İHA MOTORU PD-170 4 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLEBİLİR !!

teşekkürler

YERLİ İHA MOTORU PD-170 4 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLEBİLİR !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

YERLİ İHA MOTORU PD-170 4 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLEBİLİR !!
TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, TÜGVA İstanbul’un YouTube’da gerçekleştirdiği canlı yayına katıldı. Akşit TEİ tarafından yerli imkanlarla geliştirilerek üretilen İnsansız Hava Aracı (İHA) motoru (farklı hava araçlarında da kullanılabilir) PD170 ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
PD170 motorunun başarısının Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar tarafından da dile getirildiğinin altını çizen Akşit “PD170 dizel İHA motorumuz; sağ olsun Selçuk Bayraktar bey de kendi Twitter hesabından duyurdu. Yaptıkları testte de sınıfında açık ara dünyadaki en iyi motor.” dedi.
PD170 İHA motorunun ihracatı için Tayland, Malezya, Pakistan ve hatta ABD ile görüşmeler yapıldığını aktaran Akşit özellikle yakıt tasarrufu ve maliyeti ile öne çıkan bir ürün olduğunu belirtti.
Akşit’in açıklamalarının devamı şu şekilde:
Yakıtsal, fiyatı, irtifada ürettiği güç açık ara dünyada sınıfındaki üretilen en iyi motor. Bununla ilgili yani yakın coğrafya, Ortadoğu ve İslam ülkelerinin dışında da çok ciddi ilgi görüyor. Tayland’dan, Malezya’dan ve Pakistan’dan ilgi görüyoruz görüşmeler yapıyoruz ve hatta ABD ile görüşmeler yapıyoruz. Çünkü gururla söylüyoruz ki bu sınıfta bu performansıyla İHA motoru Amerika’da yok. Onların kendi motor şirketleri tabii ki var. Fakat bizimki kadar yüksek irtifada bu yakıt sarfiyatıyla bu gücü üretebilen yok. Onlar bile ilgileniyorlar. Tabi bunun politik boyutu var. Hem dünya pazarı olsun hem de İslam ülkesi olsun politik sebeplerle teknoloji know-how olarak biz çok rahat satabileceğimiz halde bizden almayan, satamadığımız ülkeler oluyor. Tabi bu tüm dünya için geçerli ama benim uzun dönemde hem İslam coğrafyası hem Ortadoğu hem de tüm dünyaya bu motorlardan bol miktarda satacağımızı hatta belki bazı ülkelerle bu Amerika bile olabilir; devletimizin izin verdiği kısımda ortak üretim yapabileceğimizi yani teknoloji transferi, batıdan Türkiye yerine Türkiye’den batıya döndüreceğimize inanıyorum.
ANKA İHA başta olmak üzere yerli İHA’ların motor ihtiyaçları için gerçekleştirilen PD170 ilk uçuşunu yine ANKA İHA ile 27 Aralık 2018’de gerçekleştirmişti. ANKA’nın yurt dışından ithal edilen motoruna göre daha güçlü ve daha az yakıt tüketimine sahip bir motor. Ayrıca PD170’in Bayraktar TB3 İHA’da da kullanılması planlanıyor.

Kaynakça : https://www.defenceturk.net/yerli-iha-motoru-pd170in-ihracati-icin-tayland-pakistan-malezya-ve-abd-ile-gorusmeler-yapiliyor

Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC

s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#hisarhavasavunmasistemi #hisara+ #hisaro+ #hisara #hisaro #hisarhavasavunma #siper #hisaru #havasavunma ​#havasavunmasistemi #atmaca #atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin #gezginfüze #gezginfüzesi #savunmasanayi ​#Savunmasanayii #milliteknolojihamlesi #YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri #türkdenizkuvvetleri ​#türkdonanması #HavaKuvvetleri #KaraKuvvetleri #TürkOrdusu #aselsan #roketsan #tübitak #tusaş ​#TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri #tcganadolu #tcgufuk #SONDAKİKA #sampt #TekYürek #STM #aselsan #roketsan ​#havelsan #tübitak ​#pakistan ​#s400 ​#ukrayna #bangladesh #hürjet ​#MMU ​#TFX ​#millimuharipuçak​​​

Bunlarada Bak!

13 Yorum

 1. teknoli transferi olmamalı hayır kesinlikle biz enayimizyizki teknojinizi başka ülkelere verelim saçmalık

  Reply
 2. Put Heykel Saman chPKK para etmiyor desene
  😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

  Reply
 3. Hey MaşAllah. 2021 in en güzel haberi… Allah Mühendislerimizden ve ve yetkili etkili kim varsa hepsinden Razı olsun. Emeğine sağlık Kaner hocam : )

  Reply
 4. Ya bu ABD de hiç hayâ yok. Ulan bizim Pakistan’a satacağımız T129’ların motorlarını vermeyip hangi yüzle Pd170 için geliyorsun? Yüzsüz…

  Reply
 5. Harika haber. Sanirim simdi bu motorun aktif sahada calisma saatlerine gore bakim periyotlarinin maaliyet giderlerinin hesabi gibi konular geriye kaldi. Bunlarin fixlenmesi icin bu motorlarla cok ciddi saatler ucuş yapilmasi gerekiyor ki elimizde gercek veriler olmasi gerekiyor. Örnegin Turkiye daha once bu tip motorlari alirken o ulke bu motoru hangi araclarinda kullanmis ne kadar bakim istemis masrafı ne olmus kac yildir envanterinde aktif kullanmis diye bizde bakiyoruz oyle aliyoruz. Bunlar isin dogasi geregi zaman alacaktir.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login