ivirzivir Yükle

Yerli İHA AKSUNGUR Deprem Bölgesinde GSM Operatörlerini Aratmadı – Türkiye Gazetesi

teşekkürler

Yerli İHA AKSUNGUR Deprem Bölgesinde GSM Operatörlerini Aratmadı – Türkiye Gazetesi

Kahramanmaraş merkezli 9 saat arayla gelen çifte depreminin seferberliği sürüyor. Felaket dönemlerinde uydu interneti, telefonla iletişim ihtiyaç duyulan teknolojilerden biri. SpaceX Uzak Şirketinin sahibi Elon Musk, Türkiye’ye Starlink uydularının kullanımı için teklifte bulundu ve Musk’ın teklifine teşekkür edilip, Turksat’ın kapasitesinin yeterli olduğu belirtildi.
Deprem bölgesine yerli ve milli imkanlarla üretilen AKSUNGUR İHA, hizmet sunmaya başladı. Afetzedeler için kritik öneme sahip baz istasyonu görevini yerine getiren Aksungur’un özellikleri neler?

Türkiye Gazetesi editörü Gülcan Ayboğan sizin için araştırdı.

#deprem #aksungur #starlink

Türkiye Gazetesi YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:
► http://bit.ly/Turkiye-Gazetesi

Türkiye Gazetesi Resmi Web Sitesi
► http://www.turkiyegazetesi.com.tr

Türkiye Gazetesi Sosyal Medya Adresleri
► https://facebook.com/turkiyegazetesi
► https://twitter.com/turkiyegazetesi
► https://instagram.com/turkiyegazetesicomtr
► https://www.youtube.com/user/turkiyegazetesi

Bunlarada Bak!

4 Yorum

  1. Türkiyem bu Önemli Meselede Yabancıların Söz de Uydü Haberleşme ve Telefon Uydü Desteğine Kabul etmediğine Sevindim ve Doğru ve yerinde Türk Devletimiz karar Vermiş ! Uydü Haberleşme Diyerek den EL Oglu Türkiyemin Olan ve Biteni Titizlikle Kayıt Altına Alarak ! Gerek ABD ve israilin gizli Servisi ile Paylaşarak Türkiye karşı Düşmanlar Strateji Geliştirecek !!!! Hele Hele bir de Türk Devletimizin Özel Kurumları Söz konusu neymiş yabancıların Söz de Uydüsü üzerinden Konuşzunlarki Şerefsiz ABD ve İsrail Hasas bilgilere Ulaşzınlar !!!! Türkiyemin ABD nin ve israilin hamd olsun Uydüsüne ihtiyacı Yoktur !

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login