ivirzivir Yükle

YERLİ FÜZE MOTORU DÜNYA REKORU KIRDI ! TÜRK MÜHENDİSLER BAŞARDI !

teşekkürler

YERLİ FÜZE MOTORU DÜNYA REKORU KIRDI ! TÜRK MÜHENDİSLER BAŞARDI !

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK:
https://www.trthaber.com/haber/bilim-teknoloji/turkiyenin-ilk-orta-menzilli-fuze-motoru-tei-tj300-dunya-rekoru-kirdi-573338.html

https://www.tei.com.tr/tr/urunler/tei-tj300-turbojet-motoru

YERLİ FÜZE MOTORU DÜNYA REKORU KIRDI ! TÜRK MÜHENDİSLER BAŞARDI !

Ürettiği her türlü savunma sanayi ürününün motorlarını da yerli olarak geliştirmeye başlayan Türkiye yerli füze motoru projesiyle dünya rekoru kırmayı başardı.

Türk yapımı füzelerde kullanılmak üzere geliştirilen tei tj-300 motoru yapılan testlerde kendi çap sınıfında en yüksek itki gücünü üreterek dünya rekoru kırdı.

#savunmasanayi #füze #motor #tei #tj300

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2021 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2021 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü gemisi olan tcg- Anadolu da 2021 yılının sonunda yada 2022 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2021 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2022 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

18 Yorum

  1. Rabbim emeği geçen herkesten razı olsun daha iyileri için rabbim güç kuvvet akıl nasip etsin yeni versiyonlarını en kısa zamanda görmek dileğiyle

    Reply
  2. Yapin allah yardimciniz olsun yalniz benim gibi koylu ne anlar hizini menzilini icini doldurup deneyin

    Reply
  3. MAŞALLAH TÜRKLER 🇹🇷🇹🇷🇹🇷DÜNYA REKORLARINA ASLA DOYMAYACAK GUİNES REKOR KİTABINA YERLİ MİLLİ ESERLERLE DONATTIK BÖYLE DEVAM İNŞALLAH 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login