ivirzivir Yükle

Yerli el bombası kutusu envantere girmeye hazır

teşekkürler

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir, EBK-M44 El Bombası Kutusu’nun yüzde 100 yerli ve milli olarak Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ (STM) tarafından üretildiğini ve TSK’nin envanterine girmeye hazır hale geldiğini duyurdu.

https://www.trthaber.com/haber/gundem/yerli-el-bombasi-kutusu-envantere-girmeye-hazir-531055.html

Bunlarada Bak!

21 Yorum

 1. Aşk, sevgi, ayrılık, doğa ve güzel olan herşey üzerine yazdığım şiirlerimi seslendiriyorum, sayfama beklerim, (abone olursanız sevinirim).🤲🤲.

  Reply
 2. 2 saniye içinde, silahı bırakmadan,sağ ve sol elle kullanım olanağı Askerimiz için herşeyin en iyisi olmalı hızlı ve pratikde olmalı çok mutlu oluyorum Ordumuz geliştikçe.

  Reply
 3. DİKKAT ; MAĞDUR OLMAK İSTEMEYEN YATIRIMCILAR İÇİN ÖNEMLİ ŞİKAYET VE İKAZ ; 3 Aracı kurumun (OYAK yatırım, Turkish yatırım, Şeker yatırım) vurdumduymazlığı (!) ve mağdur olmuş nitelikli yatırımcı müşterilerini yüzüstü ortada bırakmaları…

  Analiz Faktoring A.Ş ye ait 11 adet değişik valörde özel sektör tahvil ve bonosunu sermaye piyasası içerisinde toplam 125 milyon TL olarak pazarlayan ve nitelikli yatırımcılara satan Oyak yatırım, Şeker yatırım ve Turkish yatırım ; tahvil sahibi firmanın temerrüte (ana para + faiz ödeyememe) düşmesi sebebiyle ortadan yok oldular (!).
  Şöyle ki çözüm amaçlı toplantılarda analiz tarafı, aracı kurumlar ve bireyseller olarak yer alınmasına rağmen bu 3 aracı kurum ellerini taşın altına hiç sokmuyor pasif kalıyorlar gelen çözüm tekliflerine hep yokuş yapıyorlar siz çözüm için teklif sunun dendiğinde ise hemen susuyorlar ve masadan kaçıyorlar.
  Sanki çözüm masasında değil sorun masasında oturuyorlar. Eleştirmekten ve çay partisinden başka bir işe yaramayan toplantılarda Eylül 2018 tarihinden beri ilerleme kaydedilememesinin en büyük sebebi bütün fedakârlığın karşı taraftan beklenmesi tabii olarak ta o zaman çözüm sürecinde tıkanma yaşanıyor.
  Aslında çözüme çok yakınken fedakârlık konusunda hiç ödün vermeyen bu 3 aracı kurum boş konuşmaktan başka hiç bir şey yapmıyorlar. Maalesef bu 3 aracı kurumun düşünce yapısı bu krizi Analiz Faktoring A.Ş çıkardı çözümü de o sağlayacak fikri ile hareket ettikleri için süreç tıkanıyor.

  Çözüm aşamasında dedikodu ve bilgi kirliliği içinde boğulmuş olunduğundan çözüme az bir fedakârlıkla bu kadar yakınken bu konuda yokuş yapıp çözümü hukuki süreç içerisine sokmak istemenin ve yatırımcıların mağduriyetliğinin devamını sağlamanın iyi bir niyet olmadığını savunuyoruz.
  Sonuçta bir kriz yaşanıyorsa bu kriz iyi yönetilirse çözüme ulaşır. Krizin tek çözümü KAZAN + KAZAN politikasıdır. Peki 120 bireysel nitelikli yatırımcı müşterisi bu mağduriyetlikten ne zaman ve nasıl kurtulacak. Bizim komisyonları cebe indirirlerken o zaman müşteri olarak iyi idik de şimdi mağdur olunca mı işler değişti (!). Nedir bu samimiyetsizlik ve ikiyüzlülük (!).
  SON SÖZ: Yaşanılan bu sancılı süreçte 3 Aracı kurumda müşteri hizmetleri konusunda kesinlikle sınıfta kalmıştır. Mağdur olmuş müşterilerine sahip çıkmayıp üstüne birde çözüm masasında sorun yaratarak süreci tıkamışlardır. Şimdi onlara sorsanız hiç alakası yok derler ancak acı gerçekler ortada…

  KONU İLE İLGİLİ BİLGİ NOTU : Bu mağduriyetlik ülke ekonimisinin içinde ve ekonomi ile ilgili devlet kurumlarının gözetimi, denetimi, kontrolü, müsaadesi, egemenliği, baskısı, disiplini, güveni ve hâkimiyeti (!) altındaki mevcut sermaye piyasası içerisinde vuku bulmuştur takdirlerinize sunulur…

  YUKARIDAKİ İHBAR YAZISI TÜM SOSYAL MEDYA ARAÇLARINDA YAYINLANMAYA DEVAM ETMEKTEDİR…

  Reply
 4. El bomba atmak icin ztn iki el hic gerekmedi.

  Tüfeki omuzladiginiz kolun eliyle omuzunuza basın. El bombayi diger el ile alin.

  Simdi Sol elde elbombasi sag el ise tüfeki orta kısminda tutiyor. Yapacan tek şey, sag eldeki, allahi verdigi 5 parmaktan en güclüsünü secip pimi o parmaka takmak. Şimdi cek, güvenlik kapagi birak firlasin, elbombani bir elle at. Cekerken- bombayi tüfekten uzaklastiriyoruz. Tüfeki el bombadan uzaklastirirsak tüfek elden firlar.

  Bu projeler okadar kücük ve anlamsız ki biz sivillerin calismasi üzerine bilgisi haberi dahil yapilmaz. Biz IHA sektöründe öncülük yapan bir devletiz – 10 sene icinde türk askeri tek bir el bombasi atmiya ihtiyac duymiyacaktir.

  Reply
 5. maşşallah iyi yapmışsınızda bir fikir veriyim adamın arkasına bir mermi gelirse o bomba patlar ve daha çok kişi ölür (kötü amaçlı değil sadece fikir)

  Reply
 6. Bombanın ön tarafta durması çok yanlış bomba askerin koltuk altı tarafında durması gerekiyor çünkü bombaya mermi geldiği zaman aynı anda birkaç kişi ağır yaralanbilir .

  Reply
 7. Türkiye artık kendi silahlarını kendisi üretiyor.Hatta bazılarını da satıyor.
  Bütün gavurlar bizden korksun.
  *Yaşasın Türkiye ve Türk ordusu!.*

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login