ivirzivir Yükle

YERLİ ARAÇ GÖZ KAMAŞTIRDI/ SAVUNMA SANAYİ BMC TULGA ZIRHLI ARAÇ

teşekkürler

YERLİ ARAÇ GÖZ KAMAŞTIRDI/ SAVUNMA SANAYİ BMC TULGA ZIRHLI ARAÇ

YERLİ ARAÇ GÖZ KAMAŞTIRDI/ SAVUNMA SANAYİ BMC TULGA ZIRHLI ARAÇ

Yeni Gelişmeler İçin Abone Olmayı Unutmayın..

ÜCRETLİ KATILMAK İÇİN TIKLA: https://www.youtube.com/channel/UCCjhnf13nX91Gl1wfl8ZC9w/join
ABONE Olmak İçin Tıkla: https://www.youtube.com/channel/UCCjh…

Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden BMC, ülke için sınıfında ilk olan zırhlı pikap aracı Tulgayı, talepler doğrultusunda geliştirerek seri üretime hazır hale getirdi.
Güvenlik güçlerinin kullandığı araçlara, yerli ve milli çözümler geliştirmek için çalışmalar yürüten BMC, iç güvenlik personelinin ihtiyaçlarını dikkate alarak zırhlı pikap üretti.

Araç ilk kez İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun, Eylül 2019 da BMC nin İzmirdeki fabrikasını ziyaretinde ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da geçen yıl düzenlenen, TEKNOFEST İstanbul Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivalinde ilk kez sergilenen aracı kullandı. Araca, miğfer anlamına gelen Tulga ismi koyuldu.

Araç, geçen sürede güvenlik güçlerinin talepleri doğrultusunda pek çok açıdan geliştirildi. Performansı yukarı çekilen, yeni donanımlar eklenen pikap araç, nihai tasarımıyla seri üretime hazır hale getirildi. Araç son hali ve kamuflajlı boyamasıyla Bakan Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, İçişleri Bakanlığı ve emniyet görevlilerine sunuldu.

İlk olarak güvenlik güçleri için zırhlı pikap olarak tasarlanan ve, yaklaşık 2 buçuk yıllık bir çalışmayla son haline getirilen aracın, toplamda 7 versiyonunun olması planlanıyor.

Yaklaşık 6 ton ağırlığındaki aracın 5 kişi taşıma kapasitesi bulunuyor. Farklı görevleri yerine getirebilecek araç, kasasına konuşlandırılacak sistemlerle silahlandırılabilecek. Yüksek balistik koruma seviyesine sahip araç, mayına karşı duyarlı, 3 kilogram TNT ye dayanıklı şekilde görev yapacak. Aracın ilk kullanıcısının İçişleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar olması öngörülüyor.

En az 2 yıl sahada sorunsuz şekilde görev yapabilecek.

Aracın aynı zamanda özellikle Orta Doğu’da kullanılan bu tipteki araçlar için, önemli bir alternatif oluşturacağı değerlendiriliyor. Sonradan zırhlandırılan araçlarda kısa sürede bakım ihtiyacı doğuyor ya da arızalar ortaya çıkıyor. Tulganın doğrudan zırhlı olarak tasarlandığı için en az 2 yıl sahada sorunsuz şekilde görev yapabileceği belirtiliyor.

#bmc #tulga #savunmasanayi #türksavunmasanayi

Bunlarada Bak!

7 Yorum

 1. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇵🇰🇵🇰👍hayırlı akşamlar çok selamlar kardeşim

  Reply
 2. Pickap güzel de,
  SUV modelinin ön gıril i iğrenç olmuş.
  25 yıl öncesinin modeli gibi.
  O gıril tampona kadar inseydi bişeye benzerdi belki.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login