ivirzivir Yükle

Yabancı Basında Türk Savunma Sanayi – Savunma Sanayi Gelişmeleri

teşekkürler

Yabancı Basında Türk Savunma Sanayi – Savunma Sanayi Gelişmeleri

Yabancı Basında Türk Savunma Sanayi – Savunma Sanayi Gelişmeleri
Türk savunma sanayisinde başlatılan yerli ve milli hamleler, dünyanın gözünü bir anda buraya çevirdi. Özellikle İHA ve SİHAlar ile muharip araç gereçler, silahlar ve mühimmatların sahada gösterdiği üstün başarı uluslararası güçlerin de dikkatini çekti. ABD merkezli Defence News, “Türkiye nasıl dünyanın önde gelen silah sistemleri üreticilerinden biri oldu?” başlıklı bir makale yayınladı.

Yayınlanan makalede Türkiye’nin özellikle 4×4, 6×6 ve 8×8 zırhlı platformlar ile paletli piyade savaş araçları, ana muharebe tankları ve silah sistemleri konusunda uzmanlaştığına değinildi. Özellikle üretimin oldukça iyi olduğuna değinilen yayında, Türkiye’nin bu platformları ihraç ettiğini, ve dünyanın pek çok noktasında Türk silah, araç gereç ve mühimmatlarının yer aldığını belirtti.

Türk savunma sanayinin bu kadar başarılı olmasının sebeplerinden biri de tıpkı ABD, Almanya, Fransa gibi savunma sanayi üretiminin yüksek olduğu ülkelerdeki modellerin uygulanıyor olmasına değinildi.

Kamu-özel iştiraklerle hem rekabeti artırıcı hem de kaliteyi üst seviyeye çıkartıcı unsurların yer aldığının belirtildiği Türk Savunma Sanayii’nde FNSS, Otokar, BMC ve Nurol Makina gibi yerel özel şirketlerin önemli üretimler yaptığı belirtildi. Kamu-özel iştiraklerin en önemli üretimleri arasın 8×8 PARS, 6×6 PARS, 6X6 ARMA; 4×4 COBRA, EJDER YALCIN, VURAN; ALTAY MBT ve KAPLAN Orta sınıf tanklar, Türk Savunma Sanayisinin küresel pazarlarda rekabet eden en dikkat çekici ürün örnekleri arasında yer alıyor.

Turkish Defense Industry in Foreign Press – Defense Industry Developments
The domestic and national moves initiated in the Turkish defense industry suddenly turned the eyes of the world here. The outstanding success of UAVs and SİHAs and combat equipment, weapons and ammunition in the field also attracted the attention of international powers. US-based Defense News, “how Turkey became one of the world’s leading manufacturers of weapons systems?” published an article titled.

Turkey in particular the article published in the 4×4, 6×6 and 8×8 armored platforms and tracked infantry fighting vehicles, main battle tank was mentioned that specializes in weapons and systems. In particular, it cited publication was pretty good production, Turkey is exporting those platforms, and many points in the world of Turkish weapons, tools, and get the ammunition, he said.

#savunmasanayi #roketsan #çokluroketatar #borafüzesi #kaanfüzesi #balistikfüzeler #yerlifüzeler #kıtalararasıfüzeler #siperfüzesi #hisarhavasavunma #atak​ #atak2​ #atakhelikopter​ #millimuharipuçak​ #hürjet​ #hürkuş​ #tfx​ #gökbey​ #somfüze​ #aksungur​ #göksungur​ #anka​

Kaynak : https://www.haber7.com/dunya/haber/2997451-dunyanin-gozu-turk-savunma-sanayisinde

Bunlarada Bak!

5 Yorum

  1. kıskananlar çatlasın patlasın🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷♥️♥️🌹🌹🌹🌺🌺🌺

    Reply
  2. Bir gün, Kıtalar arası balistik füzelerimizi yaptık deyip Fizan çöllerinde yada somali açıklarında hint okyanusunda nüklüer denememizle dünyayı şok edersek şaşırmayın : )

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login