ivirzivir Yükle

VATİYYE HAVA ÜSSÜNDEKİ TSK SİSTEMLERİ HEDEF OLARAK GÖSTERİLDİ !!

teşekkürler

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..

VATİYYE HAVA ÜSSÜNDEKİ TSK SİSTEMLERİ HEDEF OLARAK GÖSTERİLDİ !!
Türkiye’nin Libya’daki askeri hareketleri, Fransız özel uydu görüntüleme-analiz şirketi Geo4i ve BAE ortaklı Almanya merkezli European Space Imagıng şirketi tarafından izleniyor. Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Suriye’deki konumlarına ilişkin görüntüler paylaşan İsrail özel uydu şirketi ImageSat International (ISI) ardından şimdi de çok ortaklı ilginç bir görüntüleme ağı ortaya çıktı. Bu kez hedef Türkiye’nin Libya’daki askeri faaliyetleri.
Fransız özel uydu görüntüleme/analiz şirketi Geo4i, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Vatiyye Üssü’deki hareketliliğini adım görüntüledi. Üssün ele geçirildiği mayıs ayından itibaren merceklerini buraya çeviren şirket, Vatiyye’nin temizlenmesinden radar, hava savunma sistemi, uçak savar ve ilgili teçhizatların naklini gün gün görüntüleyip ifşa etti.
Şirket bununla da kalmadı. Görüntüleri askeri ve istihbarati terminolojiyi kullanarak analiz eden şirket bunları kendi internet sitesinden de yayınladı. Görüntülerde adeta sahadaki TSK düşmanlarına işaretleme desteği verildi. Yeri değişen bazı ekipmanların eski ve yeni konumlarına ilişkin görüntülere de yer verildi. Mitiga ve Misrata’daki TSK hava savunma sistemine ilişkin de görüntü ve analizlerin yanı sıra konvoyların başlangıç, güzergah ve varış yerleri tek tek yazıldı.

Kaynakça : https://www.haber7.com/dunya/haber/3005604-fransa-ozel-uydularla-izledigi-turk-askerini-boyle-hedef-gosterdi

(Français) La montée en puissance de la Turquie sur la base aérienne d’Al-Watiyah


___________________________________________________________
Twitter : https://twitter.com/kanerkurt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
türkiye libya’ya asker gönderecek mi,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
libyadaki türk askerleri,
libyadaki türk topu,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
avangard füzesi,
watya hava üssü,
vatya hava üssü,
ismail demir,
hulusi akar,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro

Bunlarada Bak!

21 Yorum

 1. İyi günler Kanercim..”Su uyur düşman uyumaz” derler, kesinlikle tetikte olmamız lazım.Son bir kaç gündür Mısır’da bir kıpırdanma var.Yunan, Libya’da bir şey yapamaz ama, Mısır konum itibarı ile sıkıntı çıkarabilir.Zaten, Yunan’la yaptığı MEB anlaşmasını meclisleri onamış haberi gelmişti.ABD, el altından verdiği destek ve ara gazıyla, yine ileri geri açıklamalar yaparak dikkatimizi dağıtmaya çalışıyorlar.Öte yandan BAE’nin malum düşmanca tutumu artarak devam ediyor.TSK ise, bütün sinirlerini aldırmışcasına “BEKLE VE GÖR”siyasetine devamda kararlı gözüküyor.Yalnız bin zorlukla elde ettiğimiz Vattiye ve civarına olası bir ani saldırıda, zafiyet göstermeden başarılı bir karşılık vermemiz hayatî önemdedir.Sahsen kimin ne yapacağı konusunda TSK’nin de öngörüsü ve karşı harekat planları vardır diyorum.Tam bir fırtına öncesi sessizliği bölgeye hakim olmuş durumda.Uydu takibi onlar için önemli olabilir.Ancak, bizimde uydu istihbaratımız devrededir.Kısacası uyuyor filan değiliz.Bir yumrukta devrilecek çapulcu ordusu da değiliz.Gelsinler bakalım, tabir yerindeyse “Misafir umduğunu değil, bulduğunu yermiş” vesselam..Kanercim, kolaylıklar ve huzur dolu bir gün diliyorum.Herşey gönlünce olsun sağlıcakla kal kardeşim..👏🤲👍❤️🇹🇷

  Reply
 2. Bu her daim olan birşey.Herkez herkezi gözetler…özellikle fransa;adamın elinden sömürgeleri tek tek alınıyor…başka neyi varki bu germenin…hayatı parazitlikle geçmiş,teknolojiye çalışmadan ulaşmış ve hep itilmiş kakılmış.Sanat alanında diyecek yok bu germene ama iş mertliğe gelince…orada duracaksın.Amerika Almanlardan çalıp fransayla paylaşmasa…nükleeride yok olacaktı.Ez cümle: TÜRK kompleksi bu tayfada genetikdir…değişmez…onarılmaz…ortadan kaldırılmaz…her taşın altından çıkma alışkanlıkları vardır.Özellikle söz konusu olan TÜRKLER ise.Her türlü önlemimizi alalım…gerisi ayrıntı…Teşekkürler.

  Reply
 3. Hala kahramanlık naraları atan yorumlar var. Savaşta kaybeden tarafta olabileceğimizi ve büyük bir trajedi yaşayabileceğimizi kimse söyleyemiyor. Şimdiye kadar TSK büyük bir hata yapmadıysa, bu onların çok kahraman olduğundan değil, çok iyi hesap yapmalarından dolayı olmuştur. Allah askerimizi de, insanlarımızı da korusun. Dünya medeniyetinin ve savaş endüstrisinin lider ülkelerinin doğal rakibiyiz. Müslümanlığın hristiyan dünyasındaki sınır ülkesiyiz. Diğer müslüman ülkeler bile batı ülkelerine biat ederek hayatta kalıyorlar. Biat etmeyenlerin iktidarları ellerinden alınıyor. Bence soğukkanlı olalım. Siyasi görüşmelerle sorunları çözelim. Çünkü ordumuz güçleniyor. Ama daha çok güçleneceği yıllar var önümüzde. Bu gelişimi baltalamıyalım bir savaşla. Yeni denizaltılarımız, TFX uçağımız, füzelerimiz, lazer silahları vs. liste çok uzun. Batı dünyasından hala teknoloji ve ekipman ihtiyacımız var. Müzakerelerle ilerleyelim.

  Reply
 4. Vay k.hpe çocukları vay. Her taşın altından Fransa ve BAE çıkıyor. Allah belasını versin bu BAE nin birde müslüman olacaklar..

  Reply
 5. Aynı şekilde israil almanya ve fransanın usleri koordinatları ülkemiz tarafından internet sitemizde goruntulenmeli ve hedef gosterilmelidir

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login