ivirzivir Yükle

ÜSTÜNDEN F35-B VE HELİKOPTER KALKAN YERLİ HÜCUMBOT ARES-150-SAT GELİYOR !

teşekkürler

ÜSTÜNDEN F35-B VE HELİKOPTER KALKAN YERLİ HÜCUMBOT ARES-150-SAT GELİYOR !

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/
KAYNAK: https://ares.global/vessels/naval/ares-150-sat
Bu videomuzda Yüksek hızı ve manevra kabiliyetiyle ege ve akdenizdeki deniz sınırlarımızı korumak üzere geliştirilen ve Üzerinden helikopter kalkan hücumbot ares 150-sat’dan bahsedeceğiz.

Hepinizin yakından tanıdığı ulaq insansız deniz aracını geliştiren Ares tersanesi tarafından tasarlanan ve projelendirilen ARES 150 SAT Taktik Devriye ve Güdümlü Füze hücumbotu , piyasadaki geleneksel gemilerin aksine, zorlu çevre koşullarına uygun olağanüstü hızı ve deniz koşullarının en sert olanlarına karşı dahi güvenle yol tutma özelliklerine sahip kendini kanıtlamış bir platformdur.

Güdümlü Füze Sisteminin yanı sıra insansız hava aracı ,dikey kalkış yapan uçak, ve helikopter destekli operasyonlarla denizde taaruz ve savunma yapabilme yeteneğine sahiptir. gemi, çok çeşitli potansiyel senaryolara uyarlanabilen çok yönlü ateş gücü sağlamak için otomatik olarak stabilize edilmiş, uzaktan kumandalı bir deniz silah sistemi ile donatılmıştır. Gemide bir dizi deniz iletişim ekipmanı, savaş yönetim sistemi, elektro-optik (E / O) sensörler ve X-Band Deniz Radarı bulunuyor . 48 metre uzunluğa sahip olan hücumbotun Genişliğiyse 8,95 metre olarak belirtilmiş. Klasik hücumbotlar genellikle hafif silahlara ve yüksek hıza sahip teknelerken Bu gemi üzerinde füze lançerleri ve gerektiğinde F-35B gibi dikey kalkış yapan savaş uçaklarını dahi kullanabiliyor olmasıyla adeta bir savaş makinesi olarak tasarlanmış. Envantere girdiği zaman Türkiyenin en ağır saldırı helikopteri olacak olan atak-2 helikopterinin kullanılmasını beklediğimiz hücumbotta bu sayede düşmana taruz yeteneği olabildiğince arttırılacak. Henüz resmi bir açıklama olmasa da Füze lançerlerinin yanı sıra Denizaltı savunma harbi için Roketsan tarafından geliştirilen Denizaltı savunma harbi füzesi ve lançerinin de bu hücumbotta yer alması bekleniyor.

Türkiyenin envanterindeki hücumbotlarda Hız ve çeviklik her zaman ön planda tutulduğu için bu gemiler olabildiğince Küçük boyutlu ve hafif olarak tasarlanıyor yada satın alınıyordu ancak gelişen teknoloji ve bilgi birikimi sayesinde Türkiye artık bir hücumbotu hem hızlı ve çevik yapıp hem de Helikopter ve füzelerle donatabilecek gelişmişlik düzeyine erişti. Ares tersanesi tarafından askeri denizcilik standartlarındaki alüminyum gövdeyle tasarlanan ARES 150 SAT hücumbot Alüminyumdan gelen hafifliğiyle 3 adet dizel motorunun gücünü birleştirerek denizlerde adeta bir sürat teknesi gibi hareket edebilecek.

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

#ARES150SAT #hücumbot #sat #komando #savunmasanayi #milgem #milden

Bunlarada Bak!

7 Yorum

 1. Savunma sanayi kanalları
  1 SAVUNMA SANAYI DERGILIK
  2 KANER KURT
  3 TEKNO SAV
  4 MILLI UYANIŞ
  5 GÖKBÖRÜ TV
  6 SAVUNMA HATTI
  7 MEDYA BARONU
  8 BILGE KAGAN
  9 KÜRESEL SAVAŞÇI
  10 AVRASYA SAVUNMA
  11 SAVUNMA SANAYI NEWS
  12 ERGUN KARDAŞ
  13 TURKSAVUNMA SANATI
  14 SAVUNMA SANAYIST
  15 DEFENCE LINE
  16 DEFENCE SEHERE
  17 KEMAL GOKSU
  18 ASKERI TEKNOLOJI
  19 M5 DERGİ
  ™️♥️🤘🕌☝️🇦🇿🇰🇬🇺🇿🇹🇲🇰🇿🇦🇫🇵🇰🇹🇷🌹⚘☝🏿🌷🐺🦊

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login