ivirzivir Yükle

UKRAYNAYA ALTAY TANKI MOTORUNA KARŞILIK SİHA SATILACAK ! ASKERİ MÜTTEFİKLİK KURULUYOR !

teşekkürler

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/
KAYNAK: https://www.savunmasanayist.com/turkiye-ile-ukrayna-arasinda-savunma-sanayii-anlasmasi/

Ukrayna ve Türkiye arasında giderek artan dostluk ve iş birliği askeri müttefiklik noktasına doğru ilerliyor. Türkiyeyle Ukrayna artık savunma sanayi ürünlerini ortak üretme ve teknoloji transferi hususunda işbirliği yapacak. Uzun yıllardır Tank uçak motorları konusunda teknoloji geliştiren ve bunu dünyaya satan ukraynanın motor tedariği çekilen tüm projelerimizde bize destek olması beklenirken. Türk yapımı başta sihalar olmak üzere Altay ana muharebe tankı ve zırhlı araçların ukraynaya ihracatıyla Ukrayna ordusunun kendilerini koruma kabiliyetleri arttırılacak.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy liderliğindeki üst düzey heyet, geçtiğimiz saatlerde Türkiye’ye geldi. Ziyaret kapsamında, Türkiye ile Ukrayna arasında bir dizi anlaşma imzalandı.
Edinilen bilgiye göre; Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve Ukrayna Savunma Bakanı Andrii Taran arasında savunma sanayii projeleri kapsamında iyi niyet beyanı, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Ukrayna Savunma Bakanı Andrii Taran arasında Askerî Çerçeve Anlaşması imza altına alındı.
Türkiye-Ukrayna Hükûmetler Arası Ticari ve Ekonomik İşbirliği Komisyonu 12. Dönem toplantısı protokolü de Millî Savunma Bakanı Akar ve Ukrayna Ekonomik Kalkınma, Ticaret ve Tarım Bakanı Ihor Petrashko arasında imzalandı.
Hatırlanacağı üzere; 2020 yılının Ağustos ayında Ukrayna Stratejik Sektörlerden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Oleg Urusky, Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirmişti. Gerçekleştirilen ziyaret esnasında; T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile Ukrayna tarafı arasında, savunma sanayii sektöründeki iş birliğini konu edinen Mutabakat Muhtırası (MoU) imzalanmıştı. Ayrıca Urusky; TUSAŞ, Roketsan, ASELSAN ve Baykar Savunma gibi Türk savunma sanayii şirketlerinde de çeşitli incelemelerde bulunmuştu.
Ayrıca; geçtiğimiz dönemde Türkiye’den 6 adet Bayraktar TB2 Sihalı İnsansız Hava Aracı (SİHA) tedarik eden Ukrayna Hava Kuvvetleri, 48 adet SİHA daha almayı planlıyor. Ayrıca Ukraynalı yetkililerin türkiyedeki ziyaretleri sırasında bayraktar akıncı tihayı da inceledikleri ve satın almak istediklerini beyan ettikleri söyleniyor. Türkiyenin motor sorunu yaşadığı Altay tankına motor tedarik edebileceklerini söyleyen heyet yerli tank altayla da ilgileniyor ve bu durum Altay tankının daha üretilmeden ihracat pazarını oluşturduğu anlamına geliyor . daha tank seri üretime girmeden katar , Azerbaycan ve Ukrayna tarafından talep görüyor olması artık diğer ülkelerin türk malı sihalara gözü kapalı güvendiklerini kanıtlıyor diyeyim.

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

#UKRAYNA #ERDOĞAN #TSK #savunmasanayi #haber

Bunlarada Bak!

33 Yorum

 1. TÜRKLER GELİYOR.🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 ”Biz toprakları değil, gönülleri fethetmeye gidiyoruz.”🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷FATİH SULTAN MEHMED HAN.

  Reply
 2. TÜRK UKRAYNA KOZAKLARININ KAHRAMAN LIDERI ATAMAN YERMAK’IN TORUNLARINA TÜRKIYEDEKI TÜRK KARDESLERINDEN COK COK SELAMLAR VE SEVGILER.

  Reply
 3. Bir Müslüman ülkenin ciddi ordu kapasitesine sahip bir NATO ülkesine silah vermesi çok ilginç ve gurur verici gerçekten.. Ancak Ukrayna’nın iplerini NATO çekiyor, her ne kadar 2 millet birbirini sevse de, yapılan Ar-Ge’ler ileride bize kurşun olarak geri dönebilir. Türk milletini kaderi tarih boyunca her zaman ordu, donanma ve teknolojik sektörlerde sırtından bıçaklanmak olmuştur.

  Reply
 4. torun… bi türlü milli olamadı şu meret. Jet türbini için de yıllar boyu ar-ge yapıp 2030’da GE motoru alırız bu kafayla

  Reply
 5. Türkiye askeri teknoloji konusunda dünya devi olan ülkeleri kısa zamanda tepetaklak etmeyi başarmıştır. Türk malı askeri sanayi ürünleri her zaman başarılı sonuçlar verdiği için; silah teknolojisi konusunda dost ülkelerin gözünde gözle görülür 1 güven ve düşman ülkelerin gözünde de gözle görüler 1 korku elde etmiş durumdayız.
  İnşallah daha sonra tanıtılacak her tür askeri sanayi ürünümüzde de aynı başarıyı ve hatta daha da fazlasını elde edeceğiz.
  Askeri sanayimiz sayesinde; Orta Doğu, Kuzey Afrika, Kafkaslar vb. savaş olan coğrafyalara barış gelecektir. İslam’ın son kalesi olan Türkiye ve müttefiki Müslüman ve başka dinlerden olan ülkeler olarak zaferden zafere koşacağız.

  Reply
 6. siha teknolojisini vermek gibi bir hata yapmayalım da , biz neleri üretmeyi başarmadık motoruda üretiriz umarım…

  Reply
 7. Bu etem sancak ka verilmesi bir hataydi ben bu adamin bu puroceyi mahsuz oyaliyo diyom bir pis arak 50 turkden kiymetli diyen bir hayinin puroceyi mahsuz surduruyo

  Reply
 8. UKRAYNA İLE TÜRKİYENİN İHTİYAÇLARI BİRBİRİNİ TAMAMLIYOR.İYİ SAVUNMA SANAYİ PARTNERİ OLUR

  Reply
 9. Ukrayna sayesinde bu motor isini kısa sürede kıvırırız… özelikle tank ve ucak motor isini cözersek önümüzde kimse duramaz… biz daha iyi ucaklar tanklar gemiler üretiriz…

  Reply
 10. altay tankini niye yapiyoruz motorounu yapmaiyorsak bu kadar ahmak bir bir develt olamayiz tamam cok seyi basardik bu motoru yan sanayiye versek kesinlikle yapariz zaten tank motoru yapildi yerli sorun rusvet ve hainler yuzunden yapilmasi engelleniyor develte yanlis bilgiler veren var bu hainleri bulmaliyiz acilen, adamalr 1930 larda tank motoru yapmis biz 2020 de bir tank moturu yapamiypruz yapaonya ile ortaklasa yapsaydik simdi cokdan is bitmisti

  Reply
 11. Azerilerin israilden aldığı silahlar cardom topçu bataryasi barak 8 füze sistemi tamir füze sistemi kamikaze harop drone lahat füze sistemi arrow füze sistemi green pine elta radar sistemi spike sr/lr tank savar füze sistemi atmos 2000 topçu sistemi lynx extra füze sistemi hermes 900 pua insansiz hava araci spyder zrk füze sistemi belarustan aldigi polonez füze sistemi pakistandan aldığı babür füze sistemi turkiyeden aldığı insansız hava araçları topçu roket sistemleri azerbaycan ordusu için çok çeşitli mühimmat var elinde askeri mühimmatta çok çeşitlilik caydirici bir unsurdur ve düşman baş edemez israilin kesinlikle satışı yasak olan ürünleri david silings füze sistemi iron dome demir kubbe füze sistemleri arrow 3 gelişmiş balistik füze arrowun alt versiyonunu satti digerlerini satmiyor şimdi dünyada yeni savaş hattı güney çin denizi güney çin denizindeki ülkelere kim silah satarsa tabi büyük devletleri karşına almak gerek o ülke dünyada silah pazarına hakim olucak çin teknolojisi abd teknolojisi güney çinde çarpışacak o bölgede 38 millet var silah tüccarları gözünü ordaki ülkelere dikti Turkiyede güney çin denizindeki ülkelere kendi silahlarini satmalidir endonezya malezya filipinler tayvan japonya pakistan vietnam singapur kamboçya tayland hatta ve hatta hindistana bile satmalidir çine karşı çünkü çin ile hindistan savaşırsa hindistan zayiflamamasi lazım çünkü pakistan zora düşebilir pakistanida ne cine ataist topluma nede boynuzlu hindilere yem yapmamak lazım haydi Türkiye şimdi asya pazarına haydi gücünü asyada gösterme vaktidir sirada🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  Reply
 12. Sonunda Altay tankını yapamayacağımızı kabul ettiniz.Ethem Sancaka ihale edileli kaç yıl geçti hiç mi cezası yok bu yapılanın.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login