ivirzivir Yükle

UKRAYNA MİLGEM KORVETİNE YEŞİL IŞIK YAKABİLİR !!

teşekkürler

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

UKRAYNA MİLGEM KORVETİNE
YEŞİL IŞIK YAKABİLİR !!
Ukrayna, Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyaçlarına binen Türk ve Pakistan Donanmaları tarafından tercih edilen MİLGEM ADA Sınıfı Korvet tedarikine yeşil ışık yakma yolunda.
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy liderliğindeki üst düzey heyet, 16 Ekim 2020 tarihinde Türkiye’ye resmi ziyaret düzenlemiş ve temaslar kapsamında Türkiye ile Ukrayna arasında bir dizi anlaşma imzalanmıştı. Anlaşmalar; insansız hava aracı, savaş gemisi, türbin tahrik sistemi ile hava savunma sistemi alanlarında iş birliğini kapsıyordu.
Ziyaret sonrasında Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy tarafından Ukrayna Parlamentosu’nda yapılan konuşmada, “Türkiye ile korvetler, motorlar, silahlı insansız hava araçları ve hava savunma sistemleri üreteceğiz. Ukrayna ve Türkiye arasındaki ilişkiler benzeri görülmemiş bir seviyede.” ifadelerinde bulundu.
Ukrayna basını tarafından aktarılan bilgilere göre Ukrayna; kullanılmayan bazı fonların, Türkiye’den savaş gemisi tedarik edilmesi için kullanılması konusunu tartışıyor.
Türkiye ile ortak savaş gemisi üretimiyle ilgili olarak uzun süredir Türk firmalarıyla temaslarda bulunuyor. Karadeniz’deki rakibi olan Rus Donanması’na karşı güçlenme ihtiyacı bulunan Ukrayna Donanması ise halihazırda korvet ve fırkateyn sınıfındaki savaş gemilerinin eksikliğini yaşamakta. MİLGEM Projesi kapsamında Türk Deniz Kuvvetleri için dört adet ADA Sınıfı Korvet üreten, Pakistan’a dört adet MİLGEM Savaş Gemisi ihraç eden ve halihazırda projenin ikinci fazı için İ Sınıfı Fırkateyn’in üretimine devam eden Türkiye, Ukrayna için bu alanda ortaklık yapılabilecek yegâne ülke konumunda bulunuyor.
Geçtiğimiz günlerde soruları yanıtlayan T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, “Ukrayna ile deniz projeleri gündemde, korvet ve fırkateyn inşası ile tasarımıyla ilgili projelerimiz, hızlı hücumbotlarla ilgili konuşmalarımız var.” ifadelerinde bulunmuştu.
Kaynakça :
___________________________________________________________

s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
türkiye libya’ya asker gönderecek mi,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara+ #hisaro+ #hisara #hisaro #hisarhavasavunma #siper #hisaru #havasavunma #havasavunmasistemi #atmaca #atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin #gezginfüze #gezginfüzesi #savunmasanayi #Savunmasanayii #milliteknolojihamlesi #YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkdonanması #HavaKuvvetleri #KaraKuvvetleri #TürkOrdusu #aselsan #roketsan #tübitak #tusaş #TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri #tcganadolu #tcgufuk #SONDAKİKA #sampt #Azerbaycan #Azərbaycan #TekMilletİkiDevlet #SeninleyizAzerbaycan #CanAzerbaycan #TekYürek #STM #aselsan #roketsan #havelsan #tübitak #pakistan​ #s400 #ukraine #ukrayna #bangladesh #hürjet #MMU #TFX #millimuharipuçak​​

Bunlarada Bak!

6 Yorum

  1. KURT GELİR, ÇAKAL SİNER. TÜRK’E KAFA TUTAN, KEFENSİZ GİDER. 🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷TÜRKLER GELİYOR

    Reply
  2. Ya kendi yağımızda kavrulalım.Yabancı ülkelere kendi teknolojimizi verince ,hemde savunma sanayii ,savaş zamanı sıkıntı yaratmazmı.Umarım büyükler bunu düşünürler.Şakayla desem ışın kalkanımız geliyor.Sonrada gerçek olsa ne gülerim haaaa.:DDDDD

    Reply
  3. Umarım Türkiye için üretilen korvetlerde vls hücreleri olur acaba bunun için bi çalışma varmı Kaner abi yoksa planlandığı gibi devammı edicek

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login