ivirzivir Yükle

UKRAYNA KAÇ ADET BAYRAKTAR TB2 ALACAK ? UKRAYNA ‘NIN BAYRAKTAR TB2 İÇİN AYIRDIĞI BÜTÇE BELLİ OLDU !!

teşekkürler

UKRAYNA KAÇ ADET BAYRAKTAR TB2 ALACAK ? UKRAYNA ‘NIN BAYRAKTAR TB2 İÇİN AYIRDIĞI BÜTÇE BELLİ OLDU !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

UKRAYNA KAÇ ADET BAYRAKTAR TB2 ALACAK ? UKRAYNA ‘NIN BAYRAKTAR TB2 İÇİN AYIRDIĞI BÜTÇE BELLİ OLDU !!
Ukrayna basınından Defense Express’in haberine göre; Ukrayna Silahlı Kuvvetleri için tedarik edilecek Bayraktar TB2 SİHA’larının miktarı ve planlanan teslimat zamanı belli oldu.
Habere göre; Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, yeni Bayraktar TB2 SİHA sipariş etti. Haberin kaynağı ise Savunma Bakanlığı’nın 2021 yılı için yayınlanan bütçe programında belirtilen S/İHA bütçesi.
Ukrayna Savunma Bakanlığı’nın S/İHA’lar için ayırdığı bütçe, 3.45 milyon dolar ile de sınırlı değil. Savunma Bakanlığı, 2022 yılından itibaren teslim edilecek şekilde planlanan S/İHA’lar için 3 milyar Grivna yani 108.5 milyon dolar bütçe ayırmış. Bu bütçe ile 25 adet S/İHA alımı planlanmış. Bu bütçenin büyük bir kısmının ise Bayraktar TB2 SİHA için ayrılığı üzerine duruluyor.
Söz konusu haberde, Ukrayna Savunma Bakanlığı’nın amacının düşük maliyet yüksek etkinlik olduğu ve kendini Dağlık Karabağ’da, Libya’da, Suriye’de ispatlayan bir sistem olan Bayraktar TB-2’yi bu sebeple tercih ettiği belirtiliyor.
Defense Exprees, bir filo Bayraktar TB-2’nin maliyeti göz önüne alındığında azami 2 veya 3 filo S/İHA’nın yeterli olabileceğini, gayri resmi bilgilere göre Azerbaycan’ın da 2 veya 3 filo TB-2 kullandığını ve son derece başarılı sonuçlar aldıklarını belirtiyor.
Filo içerisinde mühimmatın, kontrol istasyonu alımının farklı olabileceği, bu sebeple bir filoda bulunan S/İHA’ların 4-9 adet arası olacağı tahmin ediliyor. Bayraktar tarafından üretilen TB-2 S/İHA’ların Ukrayna Savunma Bakanlığı’nın 2021’de planladığı silah ve askeri teçhizat alımı bütçesinin %10’unu kapladığı belirtiliyor.
Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/ukrayna-tb2-siha-butce/
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
türkiye libya’ya asker gönderecek mi,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara​+ #hisaro​+ #hisara​ #hisaro​ #hisarhavasavunma​​ #siper #hisaru #havasavunma ​​#havasavunmasistemi ​#atmaca ​#atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin​ #gezginfüze​​ #gezginfüzesi #savunmasanayi ​#Savunmasanayii ​#milliteknolojihamlesi ​​#YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri​​ #türkdenizkuvvetleri​ ​#türkdonanması #HavaKuvvetleri #KaraKuvvetleri ​#TürkOrdusu ​#aselsan ​#roketsan #tübitak​ #tusaş​​ ​#TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri #tcganadolu #tcgufuk ​​#SONDAKİKA ​#sampt ​#TekYürek​​ #STM​​ #aselsan​​ #roketsan ​#havelsan #tübitak ​#pakistan ​#s400 ​#ukrayna #bangladesh #hürjet ​#MMU ​​#TFX ​​

Bunlarada Bak!

7 Yorum

  1. TERÖRE DESTEK VEREN YANDAŞLIK YAPANLARA AVRUPADAKİ FRANSA YASASI UYGULAYALIM..HANİ BİZİ SERT YASA YAPMAKLA SUÇLARLAR YA ONLARDAN ALALIM NASILMIŞ : Yasaya göre terörle bağlantısı olan kişilere halkla temas halinde olacak görev ve yetkiler verilmeyecek. Bu kişiler aynı zamanda parti, dernek, kulüp, birlik veya sendikalarda yer alamayacak. Yasada yer alan başka bir madde de resmi görevlilere yönelik tehdit ve şiddet gibi davranışlara yönelik. Görevli kişileri tehdit eden veya şiddet uygulayan kişilere 75 bin euro para cezası verilecek.

    Reply
  2. İyi Pazar’lar Kaner’cim.. Ukrayna’nın Bayraktar TB-2 aşkı devam ediyor.Operasyonel manada kendini kanıtlamış, bu sihamız Rus’un henüz karşı tedbir üretemediği bir silah olarak cazibesini koruyor.Ancak, bana göre Rus’u 15-20 Sihayla durdurmak boş bir hayal.Yüzlerce Sihanız olursa belki.Zira, Rus Siha saldırısına uğrarsa, en ağır şekilde ve giderek sertleşerek cevap verecektir.O yüzden, Ukrayna’nın, NATO müdahalesi olmadan, işgalden kurtulması neredeyse imkansız.Allahu Teal’a memleketimize işgal göstermesin.Ukrayna’nın durumu çok çok zor.Umarım ben yanılırım.Ancak, Rus’un Belarus planları da, devreye girdiğine göre, söylediklerinde pek de haksız sayılmam herhalde.Kaner’cim, Allah’a emanet ol, selam ve sevgiler kardeşim..🤲👏👍💪❤️🇹🇷😊

    Reply
  3. 108 milyon dolara 25 tane Bayraktar nasıl almayı planlıyor bu adamlar? Bildiğim kadarıyla 1 Bayraktar 10 milyon dolar.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login