ivirzivir Yükle

UKRAYNA ‘DAN ALTAY TANKINA VE FIRTINA OBÜSÜNE MOTOR ÖNERİSİ !!

teşekkürler

UKRAYNA ‘DAN ALTAY TANKINA VE FIRTINA OBÜSÜNE MOTOR ÖNERİSİ !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

UKRAYNA ‘DAN ALTAY TANKINA VE FIRTINA OBÜSÜNE MOTOR ÖNERİSİ !!
Ukrayna, IDEF 2021’de sergilediği Kharkiv 6TD-2 ve 6TD-4 motorlarını, Altay tankı ve Fırtına obüsünde kullanılması için Türkiye’ye sunuyor
Defense Express tarafından da aktarıldığı üzere Ukrayna, Altay ana muharebe tankında ve T-155 Fırtına obüsünde kullanılmak üzere Türkiye’ye motor teklifi sunuyor. Ukrayna tarafından sunulabileceği ifade edilen motorların Kharkiv 6TD-2 ve 6TD-4 motorları olduğu belirtiliyor. Motorlar, Ukrayna devlet teşebbüsü UkrOboronProm’un bir parçası olan Malyshev Fabrikası tarafından üretiliyor.
Malyshev Fabrikası’ndan Genel Tasarımcı Yegor Ovcharov’a göre, 1200 HP kapasiteli 6TD-2 motoru, Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) tarafından geliştirilen T-155 Fırtına obüsünün yeni bir versiyonunda kullanılabilir. 17-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşen IDEF 2021 fuarında da sergilendiği belirtilen 6TD-2 motoru, halihazırda Pakistan’ın Al-Khalid, Tayland’ın “Oplot” ve Ukrayna’nın T-84 ana muharebe tanklarında kullanılıyor.
Genel Tasarımcı Yegor Ovcharov, IDEF 2021’de Turdef ile gerçekleştirdiği röportajda, Türkiye tarafının 6TD-4 (1500 HP) motorunun tüm teknik özellikleriyle ilgili bilgileri aldığını ve ortak bir proje için karar verme sürecinde olduğunu belirtti. Altay tankında kullanılabileceği ifade edilen söz konusu motor, fuarda sergilenmedi. Ovcharov, röportajda, 6TD-4’ün Altay’a montajında herhangi bir özel teknik sorun görmediğini kaydetti.
Defense Express tarafından yapılan haberde, Altay ana muharebe tankını ve T-155 Fırtına obüsünü Ukrayna motorlarıyla donatma fikrinin uzun süredir görüşüldüğü belirtiliyor. Ukrayna motorlarının düşünülmesinin ana nedenininse, her iki platformda kullanılması planlanan Alman motorları için üretici MTU firmasının uyguladığı ambargo olduğu ifade ediliyor.
2018 yılında, T-155 Fırtına obüsü için Ukrayna’dan motor siparişi verildi. Ukraynalı yetkililer ve Ukrayna Savunma Sanayii çatı şirketi UkrOboronProm’la görüşmeler yapan MKEK, “ihracat kısıtlaması olmayacak” taahhüttü alınca, bu ülkeden 20 adet motor siparişi vermişti.

Kaynakça : https://www.defenceturk.net/ukrayna-altay-tankina-ve-firtina-obusune-motor-oneriyor
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,
IDEF2021,
IDEF21,
IDEF,
TEKNOFEST2021,
TEKNOFEST,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro #IDEF2021 #IDEF21 #IDEF

Bunlarada Bak!

27 Yorum

 1. sakamisiniz hani soyle motor yaptik boyle motor yaptik diye övünülüyordu ayni ktj fiyaskosu gibi hepsi yalan

  Reply
 2. Problemsiz motor ambargo yok al tak kullan şimdiye kadar neden yapılmadı esas soru bu . Milleti oyalayıp duruyor bmc

  Reply
 3. Bu motor önerisinin asıl sebebini ilerde Ukrayna ordusunun tanklarını yenileme ve batılılaşma yolunda attığı bir adım olarak yorumluyorum.

  Reply
 4. Ukrayna nın motor önerdiği haberleri zaman zaman gündeme geliyor (bir kaç senedir) bu tekliflerindeki fark nedir?

  Reply
 5. BMC’nin motorlar gelene kadar üretilecek paketlerde olabilir aslında.
  Ama öncelik her koşulda BMC’nin olmalı.

  Reply
 6. fırtına obüsü için mantıklı ama tank konusunda ciddi problemler var görünüyor. hizmet ömrü bakım şartları vs.

  Reply
 7. 👌👍👍 umarım bir sorun çıkmaz ve anlatıldığı gibi olur. Bence bu yakınlaşmanın bazı ciddi avantajları olabilir. Birincisi Almanya, batı hegomonyasını boşa çıkarırız. İkincisi ise diyelim ki, bu iş tuttu ve istedikletimiz oldu ama abd, batı Ukrayna ya baskı yaparak bize satışları durdurdular. Elimizde söyle bir avantaj olabilir; Ukrayna silah endüstrisi kökeni sovyet teknolojisine dayanıyor, işte o zaman bu tip motorları Rusya dan tedarik edebiliriz. Aynı konu helicopter motoru içinde geçerli olacaktır. Hatta U 214 denizaltıları nın ortak imalatında yeşiller ambargosunu yersek, Rus teknolojilerini devreye sokabilir miyiz?

  Reply
 8. Ukrayna motorunun güvenirliliğini bir kenara bıraksak bile bu günkü haliyle tankımıza gerekli gücü sağlamaktan uzak görünüyor malesef. Gelecekte 1500 den fazlasına ihtiyaç duymamız muhtemel iken 1200 beygir işimizi görmez.

  Reply
 9. MKE 2018 yılında 20 adet sipariş verildi bilgisini vermişsiniz. O motorlar geldi mi ne oldu ? Ayrıca MKE neden böyle bişey yaptı anlamadım. Bir şey mi kaçırıyorum ben, devlet motor yapıcaksa bunu MKE mi yapıcak ki tersine mühendislik için alınıyor olsun bu motorlar ? Veya seri üretim hakkı BMC’de onlarında böyle bir talebi yok ? Allah Allah anlamadım.

  Reply
 10. TÜRKİYE ACİLEN KLASİK TANK YAPMA İŞİNİ DURDURMALIDIR.BU KLASIK TANK İŞİ MILADI DOLMUŞTUR.TURKIYEYI YÖNETENLER BU YAZIMI OKUYORSA TANKTA OLMASI GEREKEN BAŞKA ELEMENTLER SILAH SISTEMLERI OLMALIDIR.ÇELIKTEN 200 KAT DAHA İYİ TEKNIK MADEN TEKNOLOJISINI YPATIKMI YAPTIK GERİYE BU TEKNOLOJIYI DIŞ KAPLAMA TASARIMLARININ IÇINE KALIP İÇİNE KOYMAYA KALIR.TIPKI TEMELE DAHA DAYANIKLI BETON ÖMÜRLÜ ÇATLAMAYAN BETON DOKULDUGU GIBIDIR.TÜM TANK TASARIM KALIBININ TUM ÇELIK MADDESINDE BU DAYANIKLI ÇELIKTEN 200 KAT OLAN ELEMENTLER OLMALIDIR.BU NEYİ GETİRİR DIŞ SAVUNMA IÇIN EK PATLAYICI ONLEYICI KALIPLARI KOYMAYA GEREK KALMAZ BUDA TANKIN AĞARLIGINI ARTTIRMAZ,SONRA TANK TOPU MODELI DE ESKİ TEKNOLOJIDIR.YENİ MODEL TANK TOPU MEKANIZMASI ATOM MERMI SISTEMİ MEKANIZMASIDIR.KISACASI TANKLAR GELIŞTIRILMIŞ ATOM MERMI SILAHINI ATMALIDIR.ŞU DUVARLARI DELEN ATOM MERMISINI ATMALIDIR.BU ATOM MERMISINDE KAPSUL İLE İTİÇ GUCU VERIP BU ATOM MERMISINDE BAŞKA BİR ROKET ENERJISI OLMALIDIR.TIPKI ATMACA FUZESİ LANÇERE ALINIP ATEŞLENEREK HAVALANDIKTAN SONRA ARKASINDA ITICI ROKET KAPSULU AYRILIP KENDİ ENERJISIYLE ILERLEYEN BAŞKA BİR ITICI ROKET MOTORU OLDUGU GIBI OLMALIDIR.AYNI ZAMANDA FIRTINA OBUSTLERINDEKİ TOP MERMI SISTEMI DE BÖYLE OLMALIDIR.DEĞİŞİM DÖNÜŞÜM ŞARTTIR.KILOMETRELERCE ÖTEYE BU SILAHI ATIŞ YAPMAK IÇIN GEREKLIDIR.SONRA BU YENİ MODLE TANKTA SITINGIR HAVA SAVUNMA FUZE SISTEMI OLMALIDIR.HAVA HEDEFLERI IÇIN TARAMA RADARI DA OLMALIDIR.HAVAYA FIRLATACAKALRI MAKINALI DRON SISTEMIDE OLMALIDIR.BU RADAR OLDUGUNDA SATKOM AĞ BAĞI SISTEMI ŞEKLINDE OLMALIDIR.BU TANK MODLEINDE TANKIN UZAMASI VE GENIŞLEMESİ KONUSUNDA VE YUKSEKLIGININ ARTTIRILMASI KONUŞULUR.

  Reply
 11. ………
  двигатель не можете сделать что ли , уже смешно становится .
  АузубиЛЛАХ !!
  ….. ……… …..

  Reply
 12. papatya falina dondu bu motor hikayesi. kore motorumu olsun yoksa ukrayna motorumu olsun. bakin gorun ikisinide almiyacagiz batu bitene kadar.

  Reply
 13. Bu işte milli yolcu uçağı hikayesine döndü..bu motor ve transmisyon olayı 2025 yılından önce bitmez bizde o teknoloji ve altyapı yok..2019 da envantere girecek tanklar daha ortada yok..4 prototip var diyorlar 2 si kayıp ..mühendislik yetersizlikler den dolayı yapamıyoruz diyen yok..birde bu işleri yandaş firmalara rant kapısı yaptılar bitmez bu işler..adamlar ömründe böyle bir işin yanından geçmemiş nasıl yapacaklarını bile bilmeden yılları boşa harcadılar.paralarida ..ve ne oldu BMC bu işten çekildi ..sanki baştan belli değildi a…..sonradan ortaya çıktı ama yandaş ve troll olmak böyle bir şey olanani biteni görmeye gerek yok..hep cek cak cuk..ortada bir şey yok.😡

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login