ivirzivir Yükle

UKRAYNA ADA SINIFI KORVET İÇİN TÜRKİYE ‘YE NE KADAR ÖDEYECEK ?

teşekkürler

UKRAYNA ADA SINIFI KORVET İÇİN TÜRKİYE ‘YE NE KADAR ÖDEYECEK ?

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

UKRAYNA ADA SINIFI KORVET İÇİN TÜRKİYE ‘YE NE KADAR ÖDEYECEK ?
Ukrayna Savunma Bakanlığı’nın 2021 bütçe programına göre teslim alınacak ilk korvet için 137 milyon dolar kaynak ayrıldı. Ayrılan kaynak ile, Türkiye’de geliştirilen ve Ukrayna donanması ihtiyaçları için alınması planlanan Ada sınıfı korvetin inşası finanse edilecek.
Ukrayna için Ada sınıfı korvetlerinin üretimindeki plan da geçtiğimiz günlerde değiştirildi. Daha önceki plana göre inşa edilecek ilk korvetin tamamen Türkiye’de inşa edilmesi düşünülmüştü. Ancak Ukrayna’nın girişimiyle ilk korvetin sadece gövde kısmının Türkiye’de inşa edilmesi kararlaştırıldı. Kalan kısımları ise Ukrayna’da tamamlanacak. Yapılan değişiklik ile birlikte, diğer tüm korvetler Ukrayna tesislerinde ve daha fazla yerli bileşen ve birimle inşa edilecek. Korvetlerin inşası Nikolaev’deki Ocean fabrikasında gerçekleştirilecek.
Ukrayna Savunma Bakanlığı’ndan bir yetkili söz konusu planla ilgili, “Başlangıçta, Türk tarafı ilk korvetin tamamını inşa etmeyi teklif etti. Ancak, verimli görüşmelerden sonra, ortaklarımız Ukraynalı uzmanların katılımıyla yalnızca ilk geminin gövdesinin Türkiye’de inşa edileceği konusunda anlaştılar” ifadelerine yer verdi. İlk geminin gövdesi Türkiye’de inşa edildikten sonra Ukrayna’ya taşınacak ve Türk uzmanların yardımı ile donatılarak hazır hale getirilecek.
Sözleşme Nisan ayına kadar olan süreçte imzalanacak
Aralık 2020’de Türkiye ile Ukrayna arasında imzalanan anlaşma ile MİLGEM korvetlerinin ortak üretilmesi planlanmıştı. 14 Aralık 2020 tarihinde T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in başkanlık ettiği heyet Ukrayna’da bir dizi ziyaret gerçekleştirmiş ve Ukrayna Silahlı Kuvvetleri için 4 adet Ada Sınıfı Korvet ve Bayraktar TB2 SİHA sistemlerinin tedarikine ilişkin sözleşmelere imza atılmıştı. Türkiye ile Ukrayna arasında imzalanan anlaşma ile ortak olarak üretilmesi planlanan MİLGEM korvetlerinin ana sözleşmesi Nisan ayına kadar olan süreçte imzalanacak.
Kaynakça : https://www.defenceturk.net/kontrol-ukraynanin-ilk-ada-korveti-icin-turkiyeye-odeyecegi-para-belli-oldu
___________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
____________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara​+ #hisaro​+ #hisara​ #hisaro​ #hisarhavasavunma​​ #siper #hisaru #havasavunma ​​#havasavunmasistemi ​#atmaca ​#atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin​ #gezginfüze​​ #gezginfüzesi #savunmasanayi ​#Savunmasanayii ​#milliteknolojihamlesi ​​#YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri​​ #türkdenizkuvvetleri​ ​#türkdonanması #HavaKuvvetleri #KaraKuvvetleri ​#TürkOrdusu ​#aselsan ​#roketsan #tübitak​ #tusaş​​ ​#TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri #tcganadolu #tcgufuk ​​#SONDAKİKA ​#sampt ​#TekYürek​​ #STM​​ #aselsan​​ #roketsan ​#havelsan #tübitak ​#pakistan ​#s400 ​#ukrayna #bangladesh #hürjet ​#MMU ​​#TFX ​​

Bunlarada Bak!

13 Yorum

  1. Boş gemi için yeterli fiyat bence motor, silah , sensör radar derken hele ki dikey atım sistemi varsa 300 milyon doları geçerdi normalde

    Reply
  2. Yaw hala anlamayan arkadaşlar var. Bu gemileri ortak üretim şeklinde yapıcağız. Ukrayna kendi sistemlerini, silahlarını ekleyecek. Hatta türbinleri bile onlardan olacak diyebiliriz. Yani biz burada mühendislik hizmeti veriyoruz ağırlıklı olarak. Tamamen biz yapsak tabi 250 milyon hatta daha fazla bile eder karı da katarsak. Ukrayna sovyet zamanından kalma büyük bir silah sanayi ülkesi. Hem silah hem motor üreten bir ülke diyebiliriz.Lütfen zararına satıyoruz gibi boş cümleler kurmayın.

    Reply
  3. Nasıl ki biz olabildiğince yerli sistemlerle üretim yapmak istiyorsak onlarda bizim gibi yerli olsun istiyor. Önemli bir adım fiyatı küçümsemek doğru değil sonuçta sen ben bunları Pakistan ve Ukrayna ya da sattım diyeceksin belki üçüncü bir alıcı çıkarsa …

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login