ivirzivir Yükle

TUSAŞ’tan ilk uçak ihracatı: HÜRKUŞ – HÜRKUŞ aircraft will make its first export – Savunma Sanayi

teşekkürler

TUSAŞ’tan ilk uçak ihracatı: HÜRKUŞ – HÜRKUŞ aircraft will make its first export – Savunma Sanayi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) HÜRKUŞ’u ihracata hazırlanıyor.

Türk savunma sanayi şirketi TUSAŞ tarafından özgün olarak geliştirilen ilk uçak HÜRKUŞ, sınıfına göre üstün özelliklerle sivil ve askeri ihtiyaçları karşılamak amacıyla üretildi.

İhracat çalışmaları kapsamında birçok ülkeyi ziyaret eden HÜRKUŞ, bu çabaların karşılığını alma noktasına geldi.

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, HÜRKUŞ’un ihracatına yönelik çalışmaların geldiği aşamaya ilişkin bilgi verdi. Kotil, 12 HÜRKUŞ ihracatı konusunda anlaşmaya varıldığını ve kontrat imzalanmasını beklediklerini söyledi.

Gövde malzemesi alüminyum olan HÜRKUŞ’un kompozit versiyonu için de çalışmalar yürütülüyor.

Hafif taarruz ve silahlı keşif varyantı HÜRKUŞ-C ise günümüz dünyasının muharebe alanlarındaki asimetrik tehditlere karşı düşük maliyetli, esnek bir çözüm sunuyor.
#HÜRKUŞ #SavunmaSanayi #HürkuşC #ihracat #TUSAŞ #TemelKotil #aircraft #TAI
——–
HÜRKUŞ aircraft will make its first export

Turkish Aerospace Industry ( TAI ) is preparing HÜRKUŞ for export.

HÜRKUŞ, the first aircraft originally developed by the Turkish defense industry company TUSAŞ, was produced to meet civil and military needs with superior features according to its class.

Visiting many countries within the scope of export studies, HÜRKUŞ came to the point of getting the reward for these efforts.

TUSAŞ General Manager Temel Kotil gave information about the stage where the export of HÜRKUŞ has reached. Kotil said that an agreement was reached on the export of 12 HÜRKUŞ and that they were waiting for the contract to be signed.

Studies are also underway for the composite version of HÜRKUŞ, whose body material is aluminum.

The light attack and armed reconnaissance variant HÜRKUŞ-C, on the other hand, offers a low-cost, flexible solution against asymmetric threats in the battlefields of today’s world.

Bunlarada Bak!

35 Yorum

 1. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 ”Türk olmak zordur, çünkü dünya ile savaşırsın. Türk olmamak daha zordur, çünkü Türk ile savaşırsın.” 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷FATİH SULTAN MEHMED HAN

  Reply
 2. Motoru Kanada üretimi,Kanada’da 10 gün önce ambargo kararı aldı.İnşallah Pakistan ve Filipinler’e ihraç edeceğimiz Atak-1 helikopterlerinin akıbetine uğramaz.

  Reply
 3. İhracat gerçekleşemez çünkü motoru Canada yapımı PT 6 kullanıyor. Canada geçen hafta ambargo kararı aldı Türkiye’ye.

  Reply
 4. Bu uçak çok alçaktan uçarak radara yakalanmaz gemi ve denizaltilara saldırabilir ve stinger füzeleri ile hava araçlarını vurur mu ?

  Reply
 5. This is the only Turkish defence industry product I hate the Hurkus. Airplane with fans are so outdated!

  Reply
 6. Umarım şu motor işi planlanan zamanda çözüme kavuşur ve Atak’a benzer bir saçmalıkla karşı karşıya gelmeyiz.

  Reply
 7. İyiki bugün Temel Kotil CnnTürk de ihracat olabilir dedi. Hemen video gelmiş. Pratt and withney süresiz ambargo ile motor vermezken bu iş nasıl olacak?

  Reply
 8. İnşallah..
  Kanada motor vermezse ne olacak…
  Yeni koyulacak motorla testi adaptasyon çalışmaları.. En az 3..5 sene sürecek..
  Büyüklerimiz bişiyler düşünmüştür inşallah

  Reply
 9. Ah ah yüreğim yanıyor NATO ya girmek uğruna uçak fabrikalarını (o zamanlarda teyyare fabrikası deniyordu) kapatıldı, şakir zümre nin cephane, fabrikası kapatıldı, Nuri demirağ, Nuri killigil, bu ülkenin, o zamanlarda müteşebbisleri idi ler, İsmet İnönü döneminde adalar yunanlılara hediye edildi ve devrim arabaları hangi birini sayayım, içimizdeki hainler o kadar fazla ki arınmamız lazım bizlere vatanını milletini seven, milletinin fefahını, Suriyelilerden daha çok düşünen liderler lazım kısacası cebini doldurmaya siyasetçiler lazım vesselam.

  Reply
 10. Motoru soranlar var halâ, yav arkadaş 1936 da yapılan tamamen yerli uçak yapıp singapura sattığımız da mı yalan. Bre müptezel ler. Kafayı neyle doldurdunuz anlamdım. Lan oğlum bu Aziz milletimiz ne mühendisler çıkardı bir bilseniz aklınız uçar. Yavaş yavaş size birşeyler sunuluyor. Az sabredin ve koçum. İnönü devrinde 1947 de ABD ile anlaşan her şeye evet diyenler bugün Toprak olmuş ama mezarında rahat mı degilmi orasını Allah bilir. Ama bu vatana kim hainlik ettiyse ona hakkımı helal etmiyorum.

  Reply
 11. BENİM ADIM TÜRK SOYADIM TÜRKÇÜDÜR! DÜŞMANA GAZAP, DOSTA SADAKAT ÜLKÜMDÜR ! AYAĞIMI BASTIĞIM YER ,BENİM MÜLKÜMDÜR.!🇹🇷☝

  Reply
 12. türkşye resmen gerçekten teknolojik devrim yapıyor ve çağ atlıyor..insanın gözleri yaşarıyor..bu çağ atlamama ve devrime tahammül edemeyenler ypok millet aç aç, yok dolar fırladı..yok 128 milyar nerde zırvalarıyla engellemenin peşinde..
  chp türkşye nin adı konmamış düşmanıdır..bu bir hakaret değil..chp düşmandır chp liler düşmandır..

  Reply
 13. Ya daha envanter oluşturamamışız, bu illa ihraç takıntısı nedir? Hadi bağlantı yaptın, motoru nereden bulucan?
  Önce envanterini oluşturursun, kısıtlamaya tabi parçaların tedarikini ya da üretimini yaparsın ondan sonra ne
  yapacaksan yap. Kaldıki önümüzdeki süreçte bir de Hürjet ‘in üretim süreci var.Tusaş ,bütün iradesini bu projeye
  odaklamalı. Yoksa projeler çok sarkacak.

  Reply
 14. Kandilinin persilvanyanın öptüyü yanak chpkk kemalbeyefendi üzüntü içindeler çünkü IHA SIHA düşmanı CHP liler 🤘🤘🤘🤘

  Reply
 15. Elalem 5 nci 6ncı nesil uçağın konusunu tartışır. Bizimkiler pır pır uçağı konuşuyoruz. Biz deki kafa bu işte.

  Reply
 16. Türkiye çok harika bir performans yakaladı.. Yinede önümüzde çok uzun bir kat edilmesi gereken bir yol var.. Pakistan’a satadığımız Atak helikopterlerin yanına koyup bekleriz..

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login