ivirzivir Yükle

TÜRKİYENİN YEPYENİ LAZER GÜDÜMLÜ FÜZESİ ROKETSAN TRLG-230 ! 70 KM MENZİLDEN HEDEFİ MIHLADI !

teşekkürler

Bizlere Destek olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLSkWpECOYM3L81V1m9pz_w/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK:https://www.savunmasanayist.com/roketsandan-kara-kuvvetlerine-yeni-fuze-trlg-230/

Havadan Droneler ve İHA’lar hedefi lazerle işaretleyecek, karadan Lazer Güdümlü 230 mm Füze Sistemi (TRLG-230) 70 kilometre ötedeki hadafi vuracak.
İşte bu hesap bugün denendi ve hedef tam isabetle vuruldu..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımı ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Roketsan’da düzenlenen tören esnasında, bir dizi kritik tesisin açılış ve yeni füze teknolojilerinin test faaliyetleri gerçekleştirildi.
Tören kapsamında, Roketsan tarafından Nisan 2020’de başlatılan TRG-230 Füze Sistemine lazer arayıcı başlık entegrasyonu çalışması kapsamındaki test atışı görüntüleri de ilk kez yayınlandı. Baykar tarafından üretilen Bayraktar TB2 SİHA’nın lazer işaretlemesi yaptığı hedef, Lazer Güdümlü 230 mm Füze Sistemi (TRLG-230) tarafından başarılı şekilde vuruldu. Lazer Güdümlü 230mm Füze Sistemi (TRLG-230), İHA ve SİHA’ların işaretlediği hedefleri karadan vurabilecek.

Bu yeni mühimmatı geliştiren Roketsan, Türk Kara Kuvvetleri’ndeki önemli bir eksiliği daha milli imkanlarla gidermiş oldu.

TRlG-230 Füzesi yüksek isabet ve tahrip gücü sayesinde 20 km’den 70 km mesafeye kadar yüksek öncelikli hedefler üzerinde yoğun ve etkili ateşler yaratabilme yeteneğine sahiptir. Bu üstün özellikleri sayesinde zamanında, doğru ve etkili ateş gücü yaratarak manevra birliklerine mükemmel ateş desteği sağlar.
TRlG-230 Füzesi, ROKETSAN üretimi ÇNRA Muharebe Sistemi, T-122/300 ÇNRA Muharebe Sistemi, ÇKRA-122/300 Muharebe Sistemi ile entegrasyon için uygun ara yüze sahip diğer platformlardan fırlatılabilmektedir.

• Olumsuz çevre koşullarına ve neme karşı yalıtımlı Yalıtımlı Pod içinde taşınarak her türlü dış tehlikeden korunan TRlG-230 için Potansiyel Hedefler
o Liman ve Havaalanları
o Toplanma Bölgeleri (Araç ve/veya Personel)
o Hassas Tespit Edilmiş Hedefler
o Lojistik Tesisler
o Düşman Topçu ve Hava Savunma Sistemleri
o Komuta Kontrol ve Haberleşme Sistemleri olarak belirlenmiş
20 km asgari menzil , 70 km azami menzile sahip yerli füzemiz 210 kg ağırlığa, küresel konumlama sistemi destekli ataletsel navigasyon sistemine , elektromekanik tahrik sistemli aerodinamik kontrole ve kompozit katı füze motoruna sahip.

Türk savunma sanayi ürünlerini anlattığımız kanalımızda bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Türk ordusunun gücü ne kadar artarsa Türkiyenin gücü de o miktarda artacaktır. Türk savunma sanayi şirketlerimiz Aselsan,Roketsan,otokar ve Bmc gibi daha nicelerinin yıllar süren gayretli Savunma Sanayi ar-ge faaliyetleri sayesinde bugün bu topraklarda yerli ve milli ürünler üretiyoruz. Zamanında Bir mühimmat için yabancı ülkelerin kapısında bekleyen Türkiye Bugün Altay Tankı, otokar cobra, kirpi 2 ve fırtına obüsü gibi zırhlı muharebe araçlarını kendisi üretmekte ve bu araçların mühimmatlarını da MKE fabrikalarında yerli ve milli olarak geliştirmektedir. Türk savunma Sanayii ürünleri sadece karada değil havada ve denizde de gücünü hissettiriyor. özellikle Bayraktar Tb2 , Akıncı, Aksungur ,vestel karayel ve Anka S gibi yerli sihalarımız Göklerdeki hakimiyet mücadelesinde Türk hava Kuvvetlerine Destek olurken Milgem ve Milden projeleriyle Vücut bulan yerli muharebe gemilerimiz de yerli denizaltı’lar sayesinde Türkiyenin Karasuları güven içinde kalmaktadır. 2023 vizyon projeleri sayesinde yıllar önce başlatılan yerli savunma sanayi hamlesi meyvelerini olgunlaştırmaya ise devam etmekte . Milli Muharip uçak TF-X ve Hürjet uçaklarımız 2023 yılına yetiştirilmeye çalışılmakta ve Donanmamızın Amiral gemisi TCG Anadolu ise Bu sene Envantere girmek için gün saymaktadır. Tsk envanterine giren yeni ürünlerden ve Türk savunma Sanayi projelerinden haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın !

……….
Thank you for the support.

Today, we produce national products thanks to Turkish defense industry companies Aselsan, Roketsan, otokar and Bmc R&D activities.

Today Turkey Altay tank, otokar cobra, it produces armored combat vehicles such as the kirpi 2 and fırtına itself.

Unmanned aerial vehicles such as Bayraktar Tb2, Akıncı, Aksungur, vestel karayel and Anka S  While Supporting the Turkish Air Force

TCG Anadolu, the flagship of our Navy, is counting days to enter the Turkish army Inventory this year. Do not forget to subscribe to our channel to be informed about new Defence industry products and Turkish defense industry projects entering Tsk inventory!

……….

#TRLG230 #roketsan #roketsantrlg230 #aselsan #roket #füze #30ağustos #haber

Bunlarada Bak!

51 Yorum

 1. Missile vehicles should be of more advanced technology so that the missiles aim straight upwards like the S-forward.

  Reply
 2. Üretilip orduya katılmayan hiçbirşeyi dış dünyaya tanitmiyor sayın başkanımız emin olun ki bu sistemler libyada da konuldu balistik füze de üretiliyor nukleer fuzede bunun açıklaması zaten yapılmıştı. Rabbim bunların yapımında emeği geçen herkesten razı olsun

  Reply
 3. Dur Yolcu! Yol nereyedir? – Kızıl elmayadır! Menzil neredir? – Şehadettir! Vuslat kimedir? – Vatanadır! Vatan neredir? – Tüm cihandır!🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷ALLAH’IN ASLANLARI TÜRKLER GELİYOR 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  Reply
 4. Bu füze ne oldu diye merak ediyordum zamanı gelmişti süper olmuş Suriye Libya hatta bize yakın olan adaları vurmada çok işimize yarayacak daha da iyilerini uzun menzillilerini görme dileğiyle

  Reply
 5. Elhamdülillah ne güzel Rabbımize sonsuz şükürler olsun Allah ordumuzu havada karada denizde herzaman her yerde muzaffer eylesin amin kafirlerleri münafıkları müşrikleri iç ve dış düşmanları Kahhar ismiyle Kahru perişan eylesin amin amin amin amin amin amin amin

  Reply
 6. ABD’nin excalibur güdümlü topçu mühimmatından daha isabetli ve daha uzun menzilli.
  Excalibur 45 km.
  Bizim ki 70 km.

  Reply
 7. Türküye adna çok sevindim hayrli oldun tam qaz ireli türkye🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷inşalah bu menzil 200 kilometre olur amin

  Reply
 8. NÜKLEERMİ BUNLAR, YOKSA NÜKLEER BAŞLIK TAKILABİLİRMİ..?? FÜZE ÜSTÜNDEKİ AMBLEM BUNU SÖYLÜYO ..!!! 10 KM. ÇAPLI BİR NÜKLEER FÜZE İHTİYACIMIZ OLDUNU BİLELİM … SAADECE DÜŞMAN ÜLKELERİN BAŞKENTLERİNİ ETKİLESİN YETERLİ ŞİMDİLİK… BUNUN MENZİLİ AZ, GEMİDEN ATILMASI GEREKLİ MENZİLE GİRİP …

  Reply
 9. Önceden bu toketler 50 m vurus yaricapi vardi onlarda nokta olmus koca topcu roketiyle adami kafasindan vurulur hale getirmisler.

  Reply
 10. 🇹🇷❤🇦🇿💕🇹🇷❤🇦🇿💕🇹🇷❤🇦🇿💕🇹🇷❤🇦🇿💕🤚🤚🤚🤲🤲🤲🤲👍👍👍✊✊✊✊

  Reply
 11. Valla baya iyi karadan 70 km ile nokta atışı böylece siha ile çok sayıda kara hedefi tam isabetle vurulabilecek.

  Reply
 12. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  Reply
 13. ASELSAN RUS RADARLARINI KORAL İLE KÖR ETTİ
  BAYRAKTAR SİHALAR İLE SURİYEDE VE LİBYADA
  AKTİF OLAN RUS PANTSİR S-1 SAVUNMA
  SİHALARINI YOK ETTİK.TOPUNUZ GELİN.

  Reply
 14. Savunma sanayesinde calışan, 1 miskalda zehmeti olan bu insanların karşısında baş eyirem. Var olun sizinlr fehir edirik.

  Reply
 15. TRG-230 FÜZESİ
  TRG-230 Füzesi yüksek isabet ve tahrip gücü sayesinde 20-70 km menzil arasındaki yüksek öncelikli hedefler üzerinde yoğun ve etkili ateş gücü yaratmaktadır.

  TRG-230 Füzesi; ROKETSAN tarafından geliştirilen K+ Silah Sistemi ve Çok Maksatlı Roket Sistemi (ÇMRS) ile uygun arayüzlere sahip farklı tipteki platformlar üzerinden atılabilmektedir.

  Sistem Özellikleri
  • 7/24 Her Türlü Hava ve Arazi Şartlarında Kullanım
  • Atışa Hazır
  • Yüksek Doğruluk
  • Düşük İstenmeyen Etki
  • Hassas Angajman Yeteneği
  • Aldatma ve Karıştırmaya Karşı Çözümler

  Uygun Hedefler
  • Yüksek Doğrulukta Tespit Edilmiş Hedefler
  • Topçu ve Hava Savunma Sistemleri
  • Radar Mevzileri
  • Toplanma Bölgeleri
  • Lojistik Tesisler
  • Komuta, Kontrol ve Haberleşme Sistemleri
  • Yüksek Öncelikli Diğer Hedefler

  Teknik Özellikler
  Çap 230 mm
  Ağırlık 210 kg
  Menzil 20 – 70 km
  Güdüm Küresel Konumlama Sistemi + Küresel Uydu Konumlandırma Sistemi Destekli Ataletsel Navigasyon Sistemi
  Kontrol Elektromekanik Tahrik Sistemli Aerodinamik Kontrol
  Yakıt Tipi Kompozit Katı
  Harp Başlığı Tipi Tahrip + Çelik Bilyeli
  Harp Başlığı Ağırlığı 50 kg
  Harp Başlığı Etki Yarıçapı ≥ 55 m (Yüksek İnfilaklı)
  Tapa Tipi Çarpma ve Yaklaşmalı
  Doğruluk (CEP) ≤ 10 m

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login