ivirzivir Yükle

TÜRKİYENİN YENİ ZIRHLISI EJDER 6X6 !! ÜZERİNE FÜZE BİLE TAKILIYOR !!!

teşekkürler

TÜRKİYENİN YENİ ZIRHLISI EJDER 6X6 !! ÜZERİNE FÜZE BİLE TAKILIYOR !!!

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAKLAR:

Ejder


https://teknoformat.com/ejder-6×6-zirhli-muharebe-araci-nurol-makina-7568

daha önce ejder yalçın, ejder kunter, Ilgaz ve Yörük zırhlı araçlarını üreten nurol Makina 6×6 zırhlı personel taşıyıcı Ejder ile piyasayı sallayacak, kullanıcıya yüksek seviyede koruma sağlayarak savunma sektörünün ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tasarlanmıştır. Mayınların ve el yapımı patlayıcıların araca ve personele tesirini minimize eden özel zırhı ile Ejder, teknolojisi, modern çizgisi ve güvenli yapısı ile yenilikçi bir askeri araç olarak üretilmiştir.
Ejder 6X6 Zırhlı Muharebe Aracı “Keşif”, “Komuta-Kontrol”, “Ateş Destek”, “Personel Taşıma”, “Tıbbi Tahliye”, “Mühimmat Taşıma” ve “Hava-Savunma” gibi farklı amaçlara uygun konfigürasyonlarda üretilecek.

• Ergonomik tasarım
• Manuel ve uzaktan kontollü farklı silah sistemleri entegrasyon imkanı
• Sağ ve sol el kullanımına uygun silah mazgalları
Patlak Gider (Run-Flat) lastikler
• Personelin araca hızlı giriş çıkışına olanak veren konfigürasyon
• Araç içi barut gazı tahliye fanları
• Hazır telsiz alt yapısı
• Araca entegre redresör
• Hidrolik takviyeli direksiyon sistemi
• Hızlı, kolay ve düşük maliyetli bakım
• Balistik ve Mayın Koruma Seviyesi sertifikalı 6×6 ejder zırhlı araç her türlü zorlu koşulda türk askerini korumak için tasarlanarak üretildi.

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

#ejderyalçın #zırhlıaraç #savunmasanayi #tsk #2021 #2023

Bunlarada Bak!

10 Yorum

  1. REIS ALLAHIN SEVGİLİ KULU, DOSTU SAYIN R. T. ERDOĞAN ALLAH SENDEN RAZİ OLSUN KORUSUN TÜRKIYE SAYENDE IŞ YAPAR OLDU, SAĞOL, VAROL ELHAMDULİLLAH 🤲🏿👌🏿👍🏿❤️❤️❤️🇹🇷🇹🇷🇹🇷💪🏿💪🏿💪🏿

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login