ivirzivir Yükle

TÜRKİYE’NİN YENİ SİLAHI BAHA! SINIRDA NE İÇİN KULLANILDI? – SAVUNMA SANAYİ

teşekkürler

TÜRKİYE’NİN YENİ SİLAHI BAHA! SINIRDA NE İÇİN KULLANILDI? – SAVUNMA SANAYİ

HAVELSAN Genel Müdür Yardımcısı Muhittin Solmaz, AA muhabirine, insansız sistemler alanında yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

BAHA’nın ilk saha testlerini güvenlik güçleri eşliğinde yakın zamanda tamamladıklarını bildiren Solmaz, “Güvenlik güçlerimizle birlikte yaptığımız saha testleri sonucunda, kullanıcıdan aldığımız girdilerle geliştirme faaliyetlerine devam ediyoruz. 2022nin başında bu girdilerle tekrar sahada denemeler yapıp başarılı sonuçlarını görmeyi arzuluyoruz dedi.

BAHA’nın 30 kilogram ağırlığa sahip olduğunu, 5 kilogram faydalı yük taşıyabildiğini anlatan Solmaz, “Özellikle bulut altı diye tabir ettiğimiz aracımız, bulutlu havalarda dahi görev yapabilecek ve sınır bölgelerinde otonom görev icra edebilecek. Ayrıca Sürü algoritmalarıyla beraber de süre kabiliyeti kazanan bir otonom hava aracı olarak görevini yerine getirebilecek diye konuştu.

Özellikle dikey iniş kalkış kabiliyeti olduğu için sınır bölgelerinde farklı saha koşullarında testleri gerçekleştirdiklerini anlatan Solmaz, BAHA’nın testlerde yerli ve milli donanımlarla 7 bin 500 fit yükseklikte, yer destek merkezine 10 kilometre uzaklıkta uçuş gerçekleştirdiğini, keşif-gözetleme amaçlı görüntü alıp aktardığını, karıştırmaya karşı koyduğunu ve otonom iniş kalkış yaptığını belirtti.

Dijital birlik konseptindeki son duruma ilişkin de bilgiler veren Muhittin Solmaz, orta sınıf birinci seviye insansız kara aracını başarıyla tamamladıklarını ve yapılan testlerden de başarıyla geçtiklerini düşündüklerini söyledi.

#savunmasanayi #havelsanbaha #türkihaları #aselsan #selçukbayraktar

Bunlarada Bak!

4 Yorum

  1. I LOVE YOU THE BEST OF WORLD PRÄSIDENT ERDOGAN
    WE LOVE TÜRKISH PRÄSIDENT ERDOGAN ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login