ivirzivir Yükle

TÜRKİYE’NİN TERMİNATÖR TÜFEĞİ / SAVUNMA SANAYİ SON GELİŞMELER

teşekkürler

TÜRKİYE’NİN TERMİNATÖR TÜFEĞİ / SAVUNMA SANAYİ SON GELİŞMELER

🔹TÜRKİYE’NİN TERMİNATÖR TÜFEĞİ / SAVUNMA SANAYİ SON GELİŞMELER

🔔 Yeni Gelişmeler İçin Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayınız..

ÜCRETLİ KATILMAK İÇİN TIKLA: https://www.youtube.com/channel/UCCjhnf13nX91Gl1wfl8ZC9w/join
ABONE Olmak İçin Tıkla: https://www.youtube.com/channel/UCCjh…

Savunma Sanayii Başkanlığı Mehmetçik’e arazide fark yaratacak yeni bir silah sistemi üretmeyi başardı. Hedefi adeta cehennem ateşine tutan yeni ‘Terminatör tüfek’ sistemini, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir Twitter hesabından duyurdu.Demir, ‘Taşınabilir Mühimmat Sistemleri’ olarak tanımlanan DM-5 ve DM-7’nin güvenlik güçlerinin kullanımına hazır hale geldiğini bildirdi. 5.56 ve 7.62 milimetrelik makineli tüfekler için geliştirilen sistemin en önemli özelliklerinden biri kesintisiz atış imkânı. Söz konusu sistem, hafifliği, dayanıklılığı, ergonomisi ve tek personelle kullanılabilmesi, vücut özelliklerine göre ayarlanması, kurma, takma, hazırlama süreçlerini kaldırıp anında ateş gücü gibi özellikleriyle Mehmetçik’e sahada önemli avantaj sağlayacak.Mehmetçik’e sahada önemli avantaj sağlayacak.

‘Terminatör tüfeğin’ terörle mücadelede görev yapan personele hız ve imha sürecinde çok büyük avantajlar sağlayacağı belirtildi. Demir, Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından tamamen Mehmetçik’in ihtiyaç, talep ve deneyimlerine göre geliştirilen sistemin, benzerini üreten 3 ülkenin ürünlerine göre daha üstün özelliklere sahip olduğunu söyledi.

#savunmasanayi #yerlisilahlar #savunmasanayi2021 #aselsan

Bunlarada Bak!

6 Yorum

  1. MASALLAH DÜNYAMI DURDU NE DÜNYA DURMUS TÜRKIYE TEKNOLOJI SILAH SISTEMLERE DOYMUYOR KORANAYA RAGMEN EN IYILERINI ÜRETIYOR ÖDÜLLER ALIYOR

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login