ivirzivir Yükle

TÜRKİYE’NİN SESSİZ AVCISI SAHAYA İNDİ! DÜŞMANLARIN RUHU DUYMUYOR! – SAVUNMA SANAYİ

teşekkürler

TÜRKİYE’NİN SESSİZ AVCISI SAHAYA İNDİ! DÜŞMANLARIN RUHU DUYMUYOR! – SAVUNMA SANAYİ

TSK’ya teslim edildi, ACROB göreve hazır
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, güvenlik güçlerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen insansız kara araçlarından ACROB’un göreve başladığını duyurdu.

Yerli imkanlarla geliştirilen, her türlü hava ve arazi şartlarında faaliyet gösteren ACROB” hafif sınıf insansız kara aracı göreve başladı.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabından, ACROB’un videosunu paylaşarak şu ifadeleri kullandı:
“Yerli imkanlarla geliştirilen ACROB hafif sınıf insansız kara araçları her türlü hava ve arazi şartlarında, değişik görüş koşullarında, 3 kamerası, hızı ve atikliğiyle keşif/gözetlemede güvenlik güçlerimizin minik yardımcıları olarak görevde!”

Kara Kuvvetleri Komutanlığı birliklerine sevk edilen Acrob İKA’lar, Keşif ve gözetleme yapabilme, Yüksek hareket kabiliyetine, Yüksek engel aşabilme, Merdiven tırmanabilme, Sudan geçebilme, Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilme özelliklerine ve yeteneklerine sahip.

Sahada ön hatlarda yer alan muharip unsurların çeşitli ihtiyaçlarına da cevap veren ika sistemleri ile, muharebe esnasında da devam eden keşif ve gözetleme ile ilgili diğer istihbari faaliyetler de icra edilebilmektedir.

Bu kapsamda Elektroland Defansenin geliştirdiği elle atılabilir mini keşif gözlem insansız kara aracı Acrob’u örnek verebiliriz. Acrob, personelin girmesinin risk oluşturabileceği veya giremediği alanlara girebilecek bir yapıda tasarlanmıştır. Acrob mini ika özellikle mağara, tünel, meskûn mahal operasyonlarında görülmeyen, karanlıkta kalan noktalara elle atılarak; riskli ortama güvenlik personelinin girmeden keşif gözetleme yapmasına imkân veriyor.

#savunmasanayi #Türkiye #ismaildemir #acrobika

Bunlarada Bak!

4 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login