ivirzivir Yükle

Türkiye’nin ilk milli deniz seyir füzesi ATMACA

teşekkürler

Satıhtan satha bir güdümlü mermi ATMACA, envantere girmek için gün sayıyor
Tweet: https://twitter.com/SSDergilik/status/1278982144463982594

Bunlarada Bak!

12 Yorum

 1. Kıvanç kaynağımız TSS.
  Sizlerle iftihar ediyoruz.
  Daha nice ufuklara diyoruz.
  Vidyo için tesekkurler
  Selamlar 🇹🇷😎🇹🇷😎

  Reply
 2. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun , ki bende bir muhalefet partisi tutuyorum. Eleştiriyorum vs vs. Ama böyle şeyleri her gördüğümde tüylerim diken diken oluyor. Çok gurur duyuyorum. Yapılanıda görüyorum , yapılmayanıda. Ama konu Türkiye ye gelince , Ülkemizin askeri gücü güçlenince , siyaseti bir kenara atmasını biliyorum. Medeni , İleri görüşlü , bilgili , aydın insanlar bunu yapmalı. Bir Türk e bu yakışır. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷❤️❤️❤️❤️ Ne mutlu Türküm diyene 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷❤️❤️❤️❤️👍👍
  Sadece Askeri gelişme değil , Teknoloji olarakta , İnşallah çok daha büyük gelişmeler kat ederiz. İnşallah her anlanda dünya devi oluruz. Olucaz da. Eleştirileri , siyasi kavgamızı yeri geldiğinde bir kenara atmasını bilip , hepimiz tek yürek , tek bilek , tek Millet olduğumuzda hepsi olucak , inanıyorum. 🇹🇷❤️

  Reply
 3. video güzel yanlış Son Vuruşu Ben göremedim yanlışın var mı o kırmızı noktalar herhangi bir şey isabet etmedi orada bitirdinizvideoyuvideoyu

  Reply
 4. Bu ne kardeşim . Aynı görüntüleri ısıtıp ısıtıp paylaşmayın. Bu milli de değilmiş ayrıca. Tolga özbek atmaca motoru fransa motoru diyor. Yalan haber yapmayın.

  Reply
 5. Siyasi görüşü, etnik kökeni, dini, mezhebi, dine bakış açısı vs. göz etmeksizin bu projede yer alan mühendisinden temizlik işçisine kadar tamamını tebrik ediyorum. Sizlerle gurur duyuyoruz. Bütün bu çalışmalar milletimiz/devletimizin maddi, manevi vs. her anlamda kazancına, zaten yapılması mecburi olan şeyler.
  Ancak, lütfen yaptık oldu diye rehavete kapılmayalım, 7/24 365 hiç durmadan bütün bu ürünleri sürekli geliştirip, i,ilerletelim, aynı yolda hiç sapmadan, durmadan devam edelim.

  Türk Savunma Sanayi şirketler savunma sanayi , daha doğrusu teknoloji tasarım ve üretiminde çok iyi yerlere geliyor, hatta bir çok alanda geldiler. Ancak, bu yeterli olmaz. Bütün bu teknolojileri, kabiliyeti sivillere ürün üretecek, sivil teknolojiler içinde uygulayıp iç ve dış piyasaya satmaları gerekir.
  Her bir firma bünyesi içine sivil pazara yerli ürünler satışı yapacak alt firmalar açabilir.

  Örneğin Aselsan vb. nin ürettiği yazılımlar, bilgisayar programları, simülasyonlar vb. bir çok şey sivil bilgisayar, tablet, telefon vb. bir çok cihazda kullanıla bilir, ürettikleri simülasyon vb. yazılımlar bilgisayar oyunlarına rahatlıkla dönüştürülebilir. Unutmayın ki bilgisayar oyunu sektörü dünyada en az götürüsü olup en abartılı getirisi olan pazardır. Bugün Battefield, COD vb. oyunları üreten firmaların belirli kısımları üreten alt firmaların piyasa değeri milyar dolarlarla ölçülmektedir. Kazançları da bu şekilde çok ciddi karlı.

  Bu şekilde Türk savunma sanayi firmalarına askeri pazar dışında bir o kadar da alt kuruluşları ile sivil pazara ürettiği ürünlerden çok çok ciddi kazançlar elde edebilir.

  Ayrıca, örneğin bir bilgisayar oyunu (Özerlikle savaş ve strateji oyunları) dünyada algı yönetimi, psikolojik harp için en güçlü silahtır. Bütün bu oyunlarda her daim iyi kuvvet Avrupalı veya Amerikalıdır. Bunların bütün silah sistemleri bu oyunlarda yer alır ve her daim diğerlerine oranla çok daha nitelikli, etkili, güçlü gösterilir.

  Bu şekilde dünyakamuoyu yaratmak için çocuk yaşta bütün insanların bilinç altına bu ülkelerin ne kadar yenilmez, güçlü, her daim haklı olduğu algısı yerleştirilir.

  Unutmayın bir bugün bu oyunu oynayan 14 yaşında çocuk 10-15 sene sonra savunma sanayi başkanı, vekil, bürokrat, subay, asker, devlet adamı vs. olacak! Her daim algısına sokulan bu bilinç altı etki ile yaşayacak!

  Bu oyunları dünyada 1 Milyar kadar insan satın alıp oynuyor. Her birinin de satış fiyatı ortalama $50 ile $100 Amerikan doları gibi fiyatlara satılıyor.. Oyun serisinin tek bir oyununda ortalama 3 yıl içinde 1 Milyar Dolar X 100 Dolar = ??? Getirisini siz hesaplayın.

  Samsung, Mitsubishi, Yamaha vb. bir çok dünya devi firma savunma, iletişim gibi alanlarda çok çok ciddi projeler üretip sattığı gibi ürettiği sivil ürünler ile de bütün dünyadan çok çok ciddi bir gelir elde ediyor…

  Reply
 6. Recep Tayyip Erdoğan Abdülhamit Han’ın DEVAMCİSİ büyük Hakan 🇹🇷 Recep Tayyip Erdoğan Osmanlının ayak sesidir 🇹🇷♥️♥️♥️♥️♥️🇹🇷 Recep Erdoğan Allah razı olsun… Sen tarih yaz CHP’li ve HDPli köpekler Netflix izlesin ….🤣💪🇹🇷

  Reply
 7. Inşallah yakında test amaçlı mühimmat yüklü bir atmacayı emekli edilmiş gemi üzerinde test edildiğini de görürüz.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login