ivirzivir Yükle

TÜRKİYENİN GİZLİ SİLAHI İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ ! BİR ANDA ORTAYA ÇIKIYOR, DÜŞMANI GAFİL AVLIYOR

teşekkürler

TÜRKİYENİN GİZLİ SİLAHI İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ ! BİR ANDA ORTAYA ÇIKIYOR, DÜŞMANI GAFİL AVLIYOR

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK:

Silahlı Konteyner Çözümleri


https://www.yeniakit.com.tr/haber/ilk-kez-goruntulendi-iste-turkiyenin-yeni-gizli-silahi-1581188.html

TSK’NIN GİZLİ SİLAHI İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ ! BİR ANDA ORTAYA ÇIKIYOR, DÜŞMANI ANINDA İMHA EDİYOR

Yerli üretimle gücünü katlamaya devam eden türk ordusuna özel geliştirilen gizli silah ilk kez görüntülendi. Saklandığı yerden hızlıca çıkarak düşmanı saniyeler içerisinde imha eden gizli konteyner silah yapılan testleri başarıyla geçti.

#savunmasanayi #tsk #unidef #gattling #2022 #2023
Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2021 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2021 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü gemisi olan tcg- Anadolu da 2021 yılının sonunda yada 2022 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2021 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2022 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

7 Yorum

  1. Amin önceden g3 vardi sadece almanyadan Lizenz le üretiyorduk şimdi elhamdurillah erdoğan hiç faydası olmasa bu orduya yaptikları yeter

    Reply
  2. Havadan helikopter veya ucakla taşınıp paraşütle uygun yerlere atılabilecek ve ika gibi hareket edebilcek ve uzaktan yonlnedirilip yada kendi başına hareket edebilcek versiyonları da olabilr? Ayrıca sabit olanlar çeşitli tip ve görünümlerde kamuflaj olabilir ve bu araçlar çeşitli ika , çekilebilen ,uzaktan atılabilen , insanlı sürüşe ve gerektiğinde personeli korumak için içine girilebilen versiyonları olabilir? Yine yer altına sabitleyip mekanizmasıyla tamamen ve ya kule yada.silahin yükselmesi veya üzerinin açılarak top füze vb atabilir, arazi durumuna göre çeşitli çalışmalar yapılabilir. Yine deniz gol akarsu dağ kar buz orman çöl hepsine uyumlu özel çözümler olablir? Deniz versiyonu mesela nasıl.olurdu?

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login