ivirzivir Yükle

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ MOTORU ARAT ÜRETİME HAZIRLANIYOR! İMZALAR ATILDI!

teşekkürler

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ MOTORU ARAT ÜRETİME HAZIRLANIYOR! İMZALAR ATILDI!

https://www.savunmatr.com/savunma-sanayii/yeni-turbojet-motoru-arat-icin-imzalar-atildi-h15277.html

merhaba arkadaşlar. Dünyadan ve türkiyeden en yeni bilgileri sizler için derlediğimiz kanalımız sakın kaçırmaya hoş geldiniz.
Motor teknolojilerinde milli ve yerli çözümler için çalışmaya devam eden Türkiye yeni bir motor için kolları sıvadı. Ses hızının üzerinde uçacak milli füze motorumuz arat için sözleşme töreni gerçekleştirildi.
Kale Arge ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında GEZGİN seyir Füzesi başta olmak üzere çeşitli seyir füzelerine entegre edilecek yeni turbojet motoru ARAT için sözleşme imzalandı.
Geliştirilecek motorun teknik özellikleri hakkında bilgi açıklanmazken ses hızının üzerinde uzun menzillere ulaşacak gezgin füzesinin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için oldukça güçlü bir motor olması bekleniyor.

Türkiye’nin sanayi devi Kale Grubu’nun bir iştiraki olarak,
2013 yılında araştırma ve geliştirme faaliyetleri amacıyla kurulan kale arge
Ülkemizde gelişmeye devam eden savunma sanayi sektörüne ilk yatırım yapan şirketlerinden birisi olan Kale Grubu’nun bilgi ve birikimiyleTurbojet Motor üretimine odaklanmış bir savunma sanayi kuruluşu.

Üstün mühendislik kabiliyeti ve dünya standartlarındaki teknolojisi ile sarf edilebilir ve kısa ömürlü itki sistemleri ihtiyacını milli imkanlarla karşılamayı amaçlarken, geliştirdiği Türbinli Motorları ülkemizin hizmetine sunmayı hedefleyen kale arge milli füze motorları üretiminde uzman.

Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve bizi desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.
#arat #milliteknoloji #haber

Bunlarada Bak!

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login