ivirzivir Yükle

TÜRKİYE’NİN EN GELİŞMİŞ ZIRHLISI / SAVUNMA SANAYİ

teşekkürler

TÜRKİYE’NİN EN GELİŞMİŞ ZIRHLISI / SAVUNMA SANAYİ

🔹TÜRKİYE’NİN EN GELİŞMİŞ ZIRHLISI / SAVUNMA SANAYİ

🔔 Yeni Gelişmeler İçin Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayınız..

ÜCRETLİ KATILMAK İÇİN TIKLA: https://www.youtube.com/channel/UCCjhnf13nX91Gl1wfl8ZC9w/join
ABONE Olmak İçin Tıkla: https://www.youtube.com/channel/UCCjh…

Savunma raporuna hoşgeldiniz, Her gün yeni videolarla birlikteyiz. Videoya geçmeden önce, kanalımıza abone olarak bizlere destek verebilirsiniz.
Kabin camları ve kamera donanımlarıyla birlikte aracın açısal farkındalığı oldukça iyi. Araç gövdesi değiştirilebilir modüler zırh panelleriyle donatılmış ki, bu tamir ve revizyonu oldukça kolay ve az maliyetli hale getiriyor. Araçta bu tip araçlarda ilk defa gördüğümüz Michelin marka tweel lastikler mevcut, incelediğinizde iç jantın klasik jantlardan farklı olduğunu ve süspansiyona ek konfor ve kolaylık sağlayabileceğini göreceksiniz.
FNSS KAMA, MilDesıgn tasarımı olan araç, oldukça yenilikçi bir tasarım. Araç 6×6 olup, zırhlı muharebe aracı ve Zırhlı personel taşıyıcı olarak kullanılabilir halde. Amfibik özelliğe sahip KAMA, arka tekerleklerin ardında bulunan 2adet su iticisi Ve gövde önündeki dalga kıran ile suda hareket kabiliyetine ulaşabilir. Diğer personel taşıyıcı 6×6 araçlar gibi sis tüpleri ve benzeri pasif koruma kabiliyetine sahiptir ve belirtilmese de KBRN gibi yetenekleri olması muhtemel. Araçta bulunan en farklı özellik ise modüler kabin, personel taşıma, keşif, taarruz ve ambulans gibi farklı görevler için faklı kabin entegre edilerek kolayca değiştirilebilen araç bu sayede fazlasıyla multi fonksiyonel bir araç halini almaktadır. Üçü personel 11 kişi taşıyabilen araç 3 metre genişliğe 7.1metre uzunluğa ve 2.5 metre yüksekliğe sahip. 23 ton ağırlığa sahip KAMA 500 beygir motor ile 6×6 transmisyon üzerinde hareket edecek. Şahsen fazlasıyla yenilikçi bir araç tasarlandığını düşünüyorum ve Ordu envanterinde görmeyi çok isterim.

Diğer bir önemli gelişme ise, Türk Silahlı Kuvvetleri için üretilecek ve, yerli motordan güç alan zırhlı kara araçları, bu yıl içinde kullanılmaya başlanacak.

Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar Projesi kapsamında üretilecek, 100 adet zırhlı araç için, platform ve motor geliştirme çalışmaları sürdürülüyor.

FNSS Genel Müdürü ve Üst Yöneticisi Nail Kurt, AA muhabire yaptığı açıklamada, ilk kez yerli motorların kullanılacağı projeye ilişkin bilgiler verdi.

Proje kapsamında, Yerli Motor Tedariki Alt Yüklenici Sözleşmesi imzaladıkları TÜMOSAN’ın, bu araçlara uygulanabilecek bir baz motoru olduğuna işaret eden Kurt, bu motorun gücünün artırılması, askeri bir ürün haline getirilmesi ve, test edilmesi konusunda çalışılması gerektiğini söyledi.

TÜMOSAN’ın, belli bir noktaya geldiğini dile getiren Kurt, sonrasında birlikte bir çalışmaya ihtiyaç olduğunu ve, savunma Sanayii Başkanlığının oluruyla, sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte, zırhlı araçlara yönelik motorun hazırlıklarının yapılmasına geçildiğini bildirdi.

Bunun için, ciddi bir mühendislik maliyeti bulunduğunu ve, sözleşmenin imzalanmasının beklendiğini anlatan Kurt, “Bütün bu konular bir baza geldi, el sıkıştık, imzalar atıldı. İlk etapta 450 beygir, sonra 550 beygirlik bir motorun ortaya çıkartılması da, önümüzdeki süreçte belki yıl sonu, belki biraz daha önce oluşacaktır. Araç teslimatlarına, hatta 6 çarpı 6 ve 8 çarpı 8 araç testlerine, bu motorla girmeyi öngörüyoruz. Bu da bu yıl içerisinde olacak. 2021 yılı içinde yerli motorla bir zırhlı araç gösterebileceğiz dedi.

#fnss #savunmasanayi #kama #savunmasanayi2021 #aselsan

Bunlarada Bak!

5 Yorum

  1. 🇹🇷❤️🇦🇿❤️🇰🇬❤️🇹🇯❤️🇰🇿❤️🇺🇿❤️🇹🇲❤️🇵🇰❤️

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login