ivirzivir Yükle

TÜRKİYEDEN YAPTIRIMLARA “HİSAR” CEVABI !! ERDOĞAN EMRETTİ ROKETSAN ÜRETTİ !

teşekkürler

TÜRKİYEDEN YAPTIRIMLARA “HİSAR” CEVABI !! ERDOĞAN EMRETTİ ROKETSAN ÜRETTİ !

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK:

https://tr.wikipedia.org/wiki/H%C4%B0SAR_(hava_savunma_sistemi)
https://www.yenisafak.com/ekonomi/yaptirima-hisar-a-cevabi-3590161

Yaptırıma Hisar-A cevabı
Türkiye, ABD’nin yaptırımlarına milli hava savunma füze sistemi Hisar-A ile cevap verdi. Hisar-A’ya yeni özellikler eklenerek plus (+) seviyesine yükseltildi.

Açık ve örtülü ambargolarla karşı karşıya kalan Türkiye, ABD’nin yaptırım açıklamalarına yeni savunma ürünleriyle yanıt verdi.

• Uygulanan ambargolara rağmen savunmanın milli ürünlerle güçlendirilmesinin son ve en önemli örneği Hisar A oldu. Aselsan ve Roketsan ortaklığında geliştirilen Hisar alçak ve orta irtifa sistemlerinin ilki olan Hisar A’nın TSK envanterine giriş tarihi 2021, Hisar O’nun ise 2022 olarak planlanmıştı. Uygulanan açık veya kapalı ambargolar hava savunma sistem projelerinin seyrini etkilemedi. Hisar A’ın seri üretiminin ekim ayında başladığı açıklanmıştı. Hisar A’nın, güncellenen ve imkan/kabiliyetleri arttıran yeni versiyonu Hisar A+, Önümüzdeki süreçte seri üretimle birlikte peyderpey TSK’ya teslim edilecek .
• Askeri üs, liman, tesis ve birliklerin hava tehditlerinden korunması amacıyla sabit ve döner kanatlı uçaklara, seyir füzelerine, havadan karaya atılan füzelere ve insansız hava araçlarına karşı yerli ve milli olarak geliştirilen Milli Alçak/Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Hisar’ın orta irtifasının da 2021 yılında envantere alınmaya hazır hale getirilmesi bekleniyor. Testleri ve geliştirme aşaması devam eden Hisar O, ilki 2014’te olmak üzere balistik test füzesi atışlarında elde ettiği başarılarla gündeme gelmişti. Hisar A ve Hisar O sistemlerini üreten Türkiye, uzun menzilli milli sistemlerini üreten ülke konumuna hayli yaklaşmış oldu. Milli uzun menzilli bölge hava savunma sistem ihtiyacının karşılanması kapsamında Siper

#hisar #s400 #patriot #savunmasanayi #tsk #haber

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

16 Yorum

  1. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇦🇿🇵🇰🇵🇰👍

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login