ivirzivir Yükle

Türkiye’den Irak’a savunma sanayii çıkarması!

teşekkürler

Türkiye’den Irak’a savunma sanayii çıkarması!

Savunma Sanayii Başkanı İsmail demir, beraberinde Türk savunma sanayii temsilcilerinden oluşan heyet ile Irak’ı ziyaret etti. Türk heyet, Irak’lı yetkililerle Türk savunma ürünlerinin ihracatını görüştü.

Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracı, Atak helikopteri ve elektronik harp sistemleri için görüşmeler yapılıyor. Türkiye Irak’a yeni savunma ihracatına hazırlanıyor.

Türk savunma sanayisi Irak’a adeta çıkarma yaptı. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, beraberinde 10 Türk firmasını temsil eden yetkililerle Bağdat’taydı. Irak askeri sanayileşme teşkilatı başkanı ile toplantı yapan heyette, ASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün, TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil ve STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz de bulunuyordu. Iraklı yetkililere çeşitli sunumlar yapan Türk heyet, Türk savunma ürünlerini tanıttı.

Peki, bu görüşme neden yapıldı? Irak, hangi yerli savunma ürünleriyle ilgileniyor? Geçtiğimiz dönemde Irak Savunma Bakanı Cuma İnad Sadun, Türkiye’den Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracı, 12 adet Atak helikopteri ve 6 adet elektronik harp sistemi alımı için uzlaşıya varıldığını açıklamıştı. Gözler şimdi yapılacak resmi ihracat açıklamalarına çevrildi. Ayrıca Irak ziyaretinden sonra bazı Türk savunma firmalarının Katar’da da temaslarda bulunacağı öğrenildi.

CNN TÜRK YOUTUBE KANALINA ABONE OL ➤ https://bit.ly/2LzuZ1H

➤TÜM PROGRAM İÇERİKLERİ İÇİN: https://www.cnnturk.com/tv
➤http://twitter.com/cnnturk
➤https://twitter.com/cnnturkprogram
➤https://www.facebook.com/cnnturk
➤https://www.facebook.com/cnnturkprogr…
➤https://www.instagram.com/cnnturk
➤http://youtube.com/cnnturk

#CNNTÜRK
#Sondakika
#SavunmaSanayi

Bunlarada Bak!

6 Yorum

  1. Ayıdan post ıraktan dost olmaz ıraka satılan her ürün İsraile gider sırf bilgilerini çözmek için para hersey değil bilgi birikim yeri geldimi satılmaz

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login