ivirzivir Yükle

TÜRKİYE’DEN GÜRCİSTAN’A DEV ZIRHLI ARAÇ HİBESİ ! YENİ HİBELER DE VERİLECEK !

teşekkürler

TÜRKİYE’DEN GÜRCİSTAN’A DEV ZIRHLI ARAÇ HİBESİ ! YENİ HİBELER DE VERİLECEK !

Bizlere Destek olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLSkWpECOYM3L81V1m9pz_w/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://www.aydinlik.com.tr/haber/turkiye-den-gurcistan-a-askeri-destek-zirhli-araclar-yollandi-224540

Türkiye’den Gürcistan’a askeri destek: Zırhlı araçlar yollandı
Milli Savunma Bakanlığı, Gürcistan Ordusu’na zırhlı iş makinesi ve özel otobüs desteği hibe etti.

Milli Savunma Bakanlığı, Gürcistan Savunma Bakanlığı’na 35 BMC Neocity 8.5 metrelik dizel otobüs, 12 zırhlı iş makinesi ve çeşitli aparatlar hibe etti.
Türkiye ve Gürcistan hükümetleri arasında imzalanan Askeri-Mali İşbirliği Anlaşmaları çerçevesinde Gürcistan Savunma Bakanlığı ile Hidromek Hidrolik Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında imzalanan sözleşme uyarınca Milli Savunma Bakanlığı tarafından Gürcistan’a zırhlı iş makineleri, otobüsler ve çeşitli aparatlar hibe edildi.
Başkent Tiflis’e yakın Vaziani askeri üssünde düzenlenen teslim törenine, Gürcistan Savunma Bakanı İrakli Garibaşvili, Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Giorgi Matiashvili, Türkiye’nin Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan, Askeri Ataşe İkmal Albay Burak Altıner, Askeri Ataşelik yetkilileri Deniz Yarbay Fatih Bali, Muhabere Binbaşı Zafer Etik ve Hava Piyade Yüzbaşı Deniz Küçük ile diğer yetkililer katıldı.
Bakan Garibaşvili, yaptığı konuşmada Türkiye’nin, Gürcistan ordusuna 35 özel otobüs ile 12 zırhlı iş makinesini hibe ettiğini belirterek, “Bu, Türkiye ile Gürcistan arasındaki son derece başarılı işbirliğin güzel bir örneği” dedi.
Teslim alınan hibe paketinin değerinin 5 milyon dolar civarında olduğuna dikkati çeken Garibaşvili, “Ben, Türkiye’de resmi ziyarette bulunduğumda orada 20 milyon dolarlık hibe anlaşması daha yaptık. Söz konusu anlaşma da gelecek yıl yürürlüğe girecek” şeklinde konuştu.
Büyükelçi Yazgan da konuşmasında, “Türkiye, Gürcistan’ın savunma imkanlarının artmasına ve NATO’yla entegrasyonuna somut destek vermekte” ifadesini kullandı.
Yazgan, Gürcistan Ordusu’nun, NATO standartlarına uyumunun artırılması için gelecekte de bu ülke ile ikili iş birliğini sürdüreceklerini dile getirdi.

Türk savunma sanayi ürünlerini anlattığımız kanalımızda bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Türk ordusunun gücü ne kadar artarsa Türkiyenin gücü de o miktarda artacaktır. Türk savunma sanayi şirketlerimiz Aselsan,Roketsan,otokar ve Bmc gibi daha nicelerinin yıllar süren gayretli Savunma Sanayi ar-ge faaliyetleri sayesinde bugün bu topraklarda yerli ve milli ürünler üretiyoruz. Zamanında Bir mühimmat için yabancı ülkelerin kapısında bekleyen Türkiye Bugün Altay Tankı, otokar cobra, kirpi 2 ve fırtına obüsü gibi zırhlı muharebe araçlarını kendisi üretmekte ve bu araçların mühimmatlarını da MKE fabrikalarında yerli ve milli olarak geliştirmektedir. Türk savunma Sanayii ürünleri sadece karada değil havada ve denizde de gücünü hissettiriyor. özellikle Bayraktar Tb2 , Akıncı, Aksungur ,vestel karayel ve Anka S gibi yerli sihalarımız Göklerdeki hakimiyet mücadelesinde Türk hava Kuvvetlerine Destek olurken Milgem ve Milden projeleriyle Vücut bulan yerli muharebe gemilerimiz de yerli denizaltı’lar sayesinde Türkiyenin Karasuları güven içinde kalmaktadır. 2023 vizyon projeleri sayesinde yıllar önce başlatılan yerli savunma sanayi hamlesi meyvelerini olgunlaştırmaya ise devam etmekte . Milli Muharip uçak TF-X ve Hürjet uçaklarımız 2023 yılına yetiştirilmeye çalışılmakta ve Donanmamızın Amiral gemisi TCG Anadolu ise Bu sene Envantere girmek için gün saymaktadır. Tsk envanterine giren yeni ürünlerden ve Türk savunma Sanayi projelerinden haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın !

……….
Thank you for the support.

Today, we produce national products thanks to Turkish defense industry companies Aselsan, Roketsan, otokar and Bmc R&D activities.

Today Turkey Altay tank, otokar cobra, it produces armored combat vehicles such as the kirpi 2 and fırtına itself.

Unmanned aerial vehicles such as Bayraktar Tb2, Akıncı, Aksungur, vestel karayel and Anka S  While Supporting the Turkish Air Force

TCG Anadolu, the flagship of our Navy, is counting days to enter the Turkish army Inventory this year. Do not forget to subscribe to our channel to be informed about new Defence industry products and Turkish defense industry projects entering Tsk inventory!

……….

Bunlarada Bak!

34 Yorum

 1. Bence çok güzel olmuş Kötü insan ve kötü komşu olacağını biz Ben bunu çok sevdim İyi komşu ol ki bütün ülkelerle iyi geçirirsin ben bu hibeyi çok güzel görüyorum her zaman kendi cepheleri mycey güvenli ve sıcak tutmamız ve bunları iyi geçirmemiz bizim için daha hayırlı Gürcistan’da tarihi gelişmeler Her zaman olduğu tarihe baktığımız zaman Gürcistan her zaman Osmanlı Devleti’ni ve Türk ordusuna yaptığı destekleri hiçbir zaman unutmadım ve unutmayacağım

  Reply
 2. Asgarî ücreti düşünüyorum belediyelere verilmeyen kadroyu.gurcistan kim ulan. Vergiler nere gidiyor

  Reply
 3. Bence devlet en çok bize önem vermeli sadece dıraşıya yardım etmemeli ki bizdede işsiz aç sayısı azalsın

  Reply
 4. Soyleki bize daha cok bagimli yapmak adina guzel ve bu araclarin parca tedariki bizim savunma sanayimize olumlu dönuşu Olacagina suphem yok uzun vadede ne kadar bagimli yaparsak bizimle is birliginede o kadar yakin olurlar bunu hic bir zmn unutmayalim .

  Reply
 5. Kimse kimseye bedava bir şey vermez bedava veriliyorsa farklı ticari anlaşmalar vardır. Bunun karşılığında veriliyordur.

  Reply
 6. Ulkeleri kendine baglamak müttefik olmak adina cok guzel bu ulke ermenistan ile muttefik olmasini mi istersiniz.

  Reply
 7. Yarab sen buyuksun 20 seine once almanlar in coplerin aliyorduk yinede firca yiyorduk simdi biz verebiliyoruz sukur yarab

  Reply
 8. Borç ve yardım alan emir alır,rusya ya karşı yapılan bi hamle ve dostane ilişkilerin gelişmesine de yardımcı olucağı kanaatindeyim ,Rusya’nın Gürcistina eski günlerdeki gibi işgale kalkışması eskisi gibi kolay olmuyacak çünkü eski Türkiye yok içimizde sorun da olsa dış politikalar kararlı şekilde devam ediyor.Bu yüzden tek adam rejimi şart eski Koalisyon dönemlerinde kafamızı kaldırıp dibimizdeki ırak a bile müdahele edemiyorduk,şimdi Katar da Somalide Libyada ve daha bir çok yerde askeri üslerimiz var ve operasyonlarımız devam ediyor. NEREDEN NEREYE! Allah Türkiye ye ve müslümanlara yardım etsin.

  Reply
 9. Vermerk baylasmak sevabdir eey tc nereden nereye Allah im Sana hamt olsun sukur ler olsun Veren El Alan elden usdundur Allah Türke yar etsin

  Reply
 10. Arkadaşlar verdiğimiz kat kat fazlasını alıyoruz mesela Tunusa da yardım ettik karşılığında Anka aldılar

  Reply
 11. Kaz gelecek yerden tavugu esirgememisler sanirim. Gecen bir yere daha böyle bir hibe yapmislar karsiliginda sanirim 250 milyon dolarlik silah satmislardi. Anka olmasi lazim.

  Reply
 12. Bence Dünyanın en güzel şehri tiflisve batum dur .❤
  Kültürleri ve yaşam şekilleriyle Dünyanın en güzel insanları olan gürcülere herşey helaldir .Varolsun Devletimiz Yaşasın Gürcistan

  Reply
 13. Yeni düzen Silahla kurulacak , Türkiye bunu çok önceden gördü ve Tunus , Somali , Libya , Gürcistan , Kazakistan ve diğer Türk devletleri ile askeri , ekonomik işbirliği yapıyor 👍🏻

  Reply
 14. Devletler bu Tür hibe yardımlar yaparak uzun vadede silah ve teknoloji gıda satarak kazanç elde eder tüm dünyada böyledir

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login