ivirzivir Yükle

TÜRKİYEDEN DÜNYA SAVAŞ TEKNOLOJİSİNİN SEYRİNİ DEĞİŞTİRECEK HAMLE ! SERİ ÜRETİME GEÇİYOR !!

teşekkürler

TÜRKİYEDEN DÜNYA SAVAŞ TEKNOLOJİSİNİN SEYRİNİ DEĞİŞTİRECEK HAMLE ! SERİ ÜRETİME GEÇİYOR !!

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://www.kalearge.com.tr/projelerimiz/turbojet-motorlarinin-gelistirilmesi

KTJ-3200’ün Seri Üretim Çalışmaları Başladı

EN SERT AMBARGOLARLA KORUNAN TEKNOLOJİYİ ÜRETTİK ! Türkiye’den Dünya Savaş Teknolojisinin Seyrini Değiştirecek Dev Hamle..

Türkiye dünya savaş teknolojisinin seyrini değiştirecek bir hamle yaparak en sert ambargolarla korunan uzun menzilli füze motoru teknolojisini yerli olarak üretmeyi başardı. Kale arge tarafından geliştirilen yerli füze motorumuz ktj-3200 yapılan tüm testleri başarıyla geçerek seri üretim aşamasına geçti. Üretilecek motor sayesinde mtcr anlaşmasıyla menzil kısıtlamalarına tabi olan füzelerimiz artık sınırsız menzillerde üretilebilecek. Geliştirilecek daha gelişmiş motorlarla Türkiye artık kıtarlar arası yol katedebilecek çok uzun menzilli füzeler üretmek için önündeki engeli aşmış oldu .

#TSK #savunmasanayi #haber #2021 #motor #ktj3200
Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

12 Yorum

 1. Yıllar önce ısraıl uçakları hıçbır mesele yokken ırağın nükleer tesıslerını vurmuştu zaten bır müddet sonra iran -ırak savaşı başladı.kıssadan hısse savunma sanayı yesıslerımızı en üst sevıyede korumalıyız.tabıkı orada çalışan işçı ve mühendıslerımızıde…

  Reply
 2. ARTIK ESKİ TÜRKİYE YOK TÜRKLER ĞERİ ĞELİYİR TARİH TÜRKLERİ ÇAĞRIYOR HER KARANLIK ĞECENİN BİR SABAHI VARDIR ELBET ĞÜNEŞ DOĞACAKTIR 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  Reply
 3. Reamjet motoru teknolojisi mi bunu yaptıysa bir kritik eşigi aşmış kale grubunun yaptığı başardıklarını bir bilseniz başta motor test merkezi ve birçok kritik parçayı tusas ve aselsana pasladı kale grubuna çok teşekkür ediyoz yaptıklarını yakinen biliyoz

  Reply
 4. Bu motor semaver kadar arkadaşlar. Bilmeyenler olabilir. Yani hem küçük hem çok yüksek sıcaklığa dayanabiliyor.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login