ivirzivir Yükle

TÜRKİYE’DE İLK MİLLİ HIZLI TREN SERİ ÜRETİME GEÇTİ – Savunma Sanayi

teşekkürler

TÜRKİYE’DE İLK MİLLİ HIZLI TREN SERİ ÜRETİME GEÇTİ – Savunma Sanayi

Yerli ve milli kaynaklarla tasarım ve üretimi tamamlanan Milli Elektrikli Tren Seti’nin fabrika testleri Sakarya’da başladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: Milli elektrikli tren bu yıl sonunda raylara indirilecek
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Raylı sistemler sektöründe küresel oyuncu olmayı hedefliyoruz
Türkiye Vagon Sanayi Anonim Şirketi’nin (TÜVASAŞ) Sakarya’nın Adapazarı ilçesindeki fabrikasında düzenlenen Milli Elektrikli Tren Seti’nin Fabrika Testleri Töreni, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Konuşmaların ardından yerli ve milli kaynaklarla tasarım ve üretimi tamamlanan Milli Elektrikli Tren Seti’nin fabrika testlerine başlandı.

savunma sanayi,türk savunma sanayi,savunma sanayi 2021,aselsan,hızlı tren türkiye,hızlı tren japonya,hızlı tren projeleri,hızlı tren çalışmaları,hızlı tren içi,hızlı tren hızı,hızlı tren hatları,japonya hızlı tren 603 km,hızlı tren üretimi türkiye,hızlı tren yolculuk,milli tren projesi,milli tren aselsan,tüvasaş milli tren,yerli milli tren,milli elektrikli tren,milli mücadele treni,milli hızlı tren,milli yüksek hızlı tren

#savunmasanayi #millitren #hızlıtren #hızlıtrenjaponya #millihızlıtren #millielektriklitren #türksavunmasanayi #yerlivemilli #hızlıtreniçi

Bunlarada Bak!

6 Yorum

  1. İşte Böyle Savunma Sanayi ne kadar gelişirse Diğer teknolojilerimize yansımısı o kadar yüksek oluyor. Allah emeği geçenlerden Razı olsun.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login