ivirzivir Yükle

TÜRKİYE TAM 139 FARKLI F-35 PARÇASINI 2022’YE KADAR ÜRETMEYE DEVAM EDECEK !

teşekkürler

İNSTAGRAM LİNKİ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

https://www.instagram.com/milliuyanis1/

#F35 #TFX #F22 #TC #HABER #SONDAKİKA
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Müşterek Taarruz Uçağı F-35’in bazı parçaları için 2022’ye kadar Türk şirketleri ile çalışmaya devam edeceğini açıkladı.
Anadolu Ajansı muhabirinin sorularını yanıtlayan Pentagon sözcülerinden Jessica Maxwell, Türk şirketlerinin F-35 uçağı için ürettiği 139 parçanın üretiminin 2022 boyunca devam edeceğini söyledi.
Maxwell, “Sanayi ortaklarımız devam eden kontratlarını icra edecekler. F-35 programı bu noktada, maliyetli, düzen bozucu ve gereksiz sözleşme fesihlerinden kaçınmaya çalıştı.” ifadelerini kullandı.
Sözcü, F-35 programının aynı zamanda alternatifler bulmak üzere çalışmalarına devam ettiğini ve bu konuda planlarını icra etmeye devam ettiğini bildirdi.

Türk şirketleri F-35 uçağı için binden fazla parça üretiyordu.
Türkiye toplam 100 F-35A tipi MUHAREBE uçağı satın almayı taahhüt etmiş ve 6’sının mülkiyetini devralmıştı.
Ancak Türkiye’nin ortaklığı askıya alındıktan sonra ABD Kongresi savunma bütçesinde Türk uçaklarının ABD Hava Kuvvetleri için satın alınması konusunda Pentagon’a yetki vermişti.
Bu kapsamda Pentagon sözcüsü Jessica Maxwell tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamada, Türk şirketlerinin 2022 yılına kadar F-35 jetleri için 139 bileşenin üretimine devam edeceği ancak üretimin kademe kademe azaltılacağı bilgisi paylaşıldı.
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ), Alp Havacılık ve AYESAŞ’ın da aralarında bulunduğu Türk savunma sanayii şirketleri, F-35 Lightning II için orta gövde, iniş takımına ait parça ve iç MUHAREBE istasyonlarının açılması ve kapanması görevini yerine getiren yazılımın da dahil olduğu birçok bileşeni üretiyor.diyeyim

Sanat,tasarım,teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

7 Yorum

  1. ødedigimiz paralar?soguk su durumumu yazik bu milletin parasina hemen durdurun parca uratimini onurlu bir devlet gibi

    Reply
  2. Saçmalığın daniskası, hem uçak vermeyeceksin hem de beni parçasız bırakma diyeceksin.Ulan ABD şerefsizsin, namertsin,yavşaksın hem de en halisinden..Allahu Teâlâ belanızı verir İnşaallah.AMİN👍💪❤️🇹🇷

    Reply
  3. Türk şirketleri abd nin kapısında yatıyormuş ulan abd sözünü yiyen şerefsiz gelenegi olmayan bi kabile devletiyse biz demi öyle olalım türk şirketlerinin üretimden çıkması demek yeni üreticilerin piyasaya girmesi yeni rakiplerin ortaya çıkması demektir ama sende bunu algılayacak ne zeka ne de çap var cahil herif

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login