ivirzivir Yükle

TÜRKİYE MİNİ BİR ATOM BOMBASINA DENK VE ARKADA İZ BIRAKMAYAN SİLAHI SONUNDA ÜRETTİ !

teşekkürler

TÜRKİYE MİNİ BİR ATOM BOMBASINA DENK VE ARKADA İZ BIRAKMAYAN SİLAHI SONUNDA ÜRETTİ !

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK:
https://www.sage.tubitak.gov.tr/sites/images/sage/tendurek.pdf

https://tr.wikipedia.org/wiki/Termobarik_silah

TÜRKİYE MİNİ BİR ATOM BOMBASINA DENK VE ARKADA İZ BIRAKMAYAN SİLAHI SONUNDA ÜRETTİ !

Yerli ve milli üretimle gücüne güç katan Türkiye şimdi de dünyanın en stratejik teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor. Atıldığı yerde yaşamı yok eden ve arkada iz bırakmayan silahı milli olarak geliştiren türk mühendisler tübitak bünyesi altında milli termobarik patlayıcıyı üretti.

#savunmasanayi #termobarik #tsk #füze #2023 #2022

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2021 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2021 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü gemisi olan tcg- Anadolu da 2021 yılının sonunda yada 2022 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2021 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2022 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

3 Yorum

  1. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🤘🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🤘🇵🇰🇵🇰🇵🇰🤘👍Maşallah Maşallah hepinize yola devam Hayırlı olsun Ordumuza

    Reply
  2. Hainlerin yuvalandığı girilemez dedikleri her neresi varsa yerle bir edecek mükemmel ve hak ettiklerinin en iyisi olmuş yapanlardan Allah Razı Olsun Milletimiz öyle acılar öyle bedeller yaşadı ve ödediki İnşallah bütün hepsini helak eder yeryüzünden siler.🔥

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login