ivirzivir Yükle

Türkiye insansız ordu hazırlıyor – Turkey is preparing unmanned military – Savunma Sanayi – ASELSAN

teşekkürler

Türkiye insansız araçlar ve sürü kullanımına yönelik çalışmaları çeşitlendirip hızlandırıyor.

İnsansız sistemlerin askeri alanda kullanımı giderek artıyor. Bu alanda insansız hava araçlarıyla önemli kabiliyetler kazanan Türkiye, ürettiği bu sistemleri zamanla daha da geliştirdi. Bu araçları keşif gözetleme, muharebe ve insani amaçlarla kullanan Türkiye, yakın zamanda Aksungur ve Akıncı gibi daha fazla faydalı yük taşıyan araçları kullanmaya hazırlanıyor.

İnsansız hava araçlarıyla açılan bu teknoloji yolunu, insansız kara ve deniz araçları takip ediyor. Yakın zamanda değişik boyutlarda birçok insansız kara aracı konseptinin güvenlik güçlerine sunulması hedefleniyor. İnsansız deniz araçlarının ilk örnekleri çıkarken, daha gelişmiş araçlar için de çalışmalar devam ediyor.

Bu araçların bağımsız kullanımı yanında adeta bir insansız ordu şeklinde sürü konseptiyle kullanılması için de ciddi arayışlar söz konusu.

Türk savunma sanayisinin önde gelen firmaları ASELSAN, HAVELSAN, STM bu alanda algoritma, yazılım, donanım ve platformlar geliştiriyor.

Bu teknoloji geliştirme sürecinin daha da yaygınlaştırılması için yetenekli mikro ölçekli firmalar ve KOBİ’lerin de sürece dahil edilmesi amaçlanıyor.

Bu doğrultuda Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından Sürü İHA Teknoloji Geliştirme ve Gösterim Projesi hayata geçirildi.
#SürüİHA #ASELSAN #SavunmaSanayi #İHA #HAVELSAN #STM
———–

Turkey is preparing unmanned military

Unmanned vehicles and lots of activities for Turkey to diversify usage is accelerating.

The use of unmanned systems in the military field is increasing. Winner of important capabilities of unmanned aerial vehicles to Turkey in this field, he has developed a system that produces more time. This means reconnaissance and surveillance, combat and Turkey use for humanitarian purposes, recently Aksungur and is preparing to use more payload carrying instruments such as Raiders.

Unmanned land and sea vehicles follow this technology path, which is opened with unmanned aerial vehicles. It is aimed to present many unmanned ground vehicle concepts of different sizes to security forces in the near future. While the first examples of unmanned marine vehicles are emerging, studies continue for more advanced vehicles.

In addition to the independent use of these vehicles, there are serious attempts to use them with the concept of a herd in the form of an unmanned army.

Leading companies of the Turkish defense industry ASELSAN, HAVELSAN, STM develop algorithms, software, hardware and platforms in this field.

In order to expand this technology development process even more, it is aimed to include skilled micro-scale companies and SMEs in the process.

In this direction, the Swarm UAV Technology Development and Demonstration Project was implemented by the Defense Industry Directorate.

Bunlarada Bak!

33 Yorum

 1. Eski türkiye yok kapi kapi dolasip imf den para dileniyorduk ecevit iki büklüm borc para ariyordu kilicdaroglu ssk yi batirmisti hastane odalarinda ya on yada yirmi kisi yatiyordu sabah ilac kuyrugu olurdu aksama eve dönerlerdi emekli parasi ödenmezdi yag kuyrugu tüp kuyrugu cabasi paralarda sifirlari sayamazdik nerde otobanlar nerde havalimanlari hersey dökülüyordu elektirkler kesilirdi hastane parasi ödenmesse hasta rehin kalirdi 1999 depreminde millet perisan olmustu toki evleri yoktu batan bankalar ne cabuk unuttun milletim o yillari

  Reply
 2. Savunma Sanayimiz Güvenimize Güven Katıyor Dosta Güven Düşmana Korku Allah razı olsun Emeği Geçenlerden

  Reply
 3. Bu projeler sessiz ve derinden yürütülüyor. Önce bir haber yapılıyor, sonra yok oluyor 3 sene sonra teknofest de tasarlanmış olarak karşımıza çıkıyor. Rabbim ülkemizin beyinlerini mühendislerini korusun. ❤️🇹🇷🌹🤲

  Reply
 4. Türkiye Cumhuriyeti Devleti İşini Bilir. Allah Devletimize Zeval Vermesin İnşallah. Allah Türkiye İçin Kim Güzel İşler Yapıyorsa, Cumhurbaşkanı Onun Güzel Yürekli Ekiplerine Başarılarının Devamını Dilerim. Allah Ömürlerini Uzun Etsin İnşallah. Allah Bu Ülkeyi Yönetenlerini, Ve Güzel Yürekli Milletimizi Korusun Yâr Ve Yardımcılarımız Olsun İnşallah AMİN SAYGILAR

  Reply
 5. 950 km hızı yoksa “yapay” zekalı Yahuda taklitler …5 bakır parası bile etmez …10 metre 35 000 metre arası hakimiyetin yoksa …donunu çıkar ve DOMAL.

  Reply
 6. Böyle çalışmaları gördükçe gelecek için umutlaniyoruz. Emeği geçen herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

  Reply
 7. Allah GÜÇ KUVVET VERSİN DÜŞMANLARIMIZI DA ISLAH EYLESİN FIRSAT VERMESİN İNŞALLAH teknoliji üzerine TÜRK MİLLETİ yapamıyacagı hiç bir engel tanımaz geç bile kaldık imkanlarımız var her şey olur olmayacak diye bir düşünce olamaz 🇹🇷👍😍💕

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login