ivirzivir Yükle

TÜRKİYE İLK KEZ NATO VE AB ÜLKESİNE YÜKSEK TEKNOLOJİK ÜRÜN İHRAÇ ETTİ – (SAVUNMA SANAYİ)

teşekkürler

TÜRKİYE İLK KEZ NATO VE AB ÜLKESİNE YÜKSEK TEKNOLOJİK ÜRÜN İHRAÇ ETTİ – (SAVUNMA SANAYİ)

Polonya’ya TB2 Siha İhracatı. Haluk Bayraktar anlaşmayı imzaladı.

Türkiye’nin ilk milli ve özgün SİHA’sı Bayraktar TB2, Polonya’ya ihraç edilecek. İhracata yönelik anlaşma Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Sebastian Duda’nın huzurunda Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak tarafından imzalandı.

NATO ve AB üyesi bir ülkeye ilk SİHA ihracatı

Türk havacılık tarihinde ilklere imza atan Bayraktar TB2 SİHA’lar, Ukrayna, Katar ve Azerbaycan’dan sonra Polonya semalarında uçacak. Böylece Türkiye ilk defa NATO ve Avrupa Birliği (AB) üyesi bir ülkeye yüksek teknoloji içeren SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı) ihraç etmiş olacak.

24 adet Bayraktar TB2 SİHA ihraç edilecek

Polonya ile yapılan anlaşma kapsamında Türkiye’den ihraç edilecek 4 sistemin içinde 24 adet Bayraktar TB2 SİHA ile birlikte yer kontrol istasyonları (YKİ) ve yer veri terminalleri (YVT) yer alacak. Bunun yanı sıra Polonya’ya milli SİHA’larda kullanılan ve Roketsan tarafından milli olarak geliştirilen MAM-C ve MAM-L mini akıllı mühimmatları da ihraç edilecek.

#savunmasanayi #tb2 #halukbayraktar #baykar #tsk

Bunlarada Bak!

4 Yorum

  1. Çaykur yaşçayı almakta zorluk çıkarıyor tapan fiyatı 4tl olan yaşçayı gidin özel sektöre 2tl ye verin diyorlar ALOO reis İMDAAAT

    Reply
  2. Masallah. Rabbim ülkemize milli ve yerli teknolojileri geliştirmeyi ve ihraç etmeyi daim etsin❤️🇹🇷🙏

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login