ivirzivir Yükle

TÜRKİYE ‘DEN BANGLADEŞ ‘E YENİ İHRACAT İDDİASI !!

teşekkürler

TÜRKİYE ‘DEN BANGLADEŞ ‘E YENİ İHRACAT İDDİASI !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

TÜRKİYE ‘DEN BANGLADEŞ ‘E YENİ İHRACAT İDDİASI !!
T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aralık 2020’de Bangladeş’teki Türk Büyükelçiliği’nin açılışını yapmak için Bangladeş’e resmî bir ziyaret gerçekleştirmişti. Çavuşoğlu, ziyareti sırasında Bangladeş Başbakanı Sheick Hasina ve Dışişleri Bakanı AK Abdullah Momen ile görüşmüştü. Görüşmede iki ülkenin savunma ve sağlık konularında yapabilecekleri iş birliklerinin tartışıldığı ifade edildi. İki ülke arasındaki ticaret hacminin yakın zamanda yıllık 2 milyar dolara ulaşacağı da görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında söylenenler arasındaydı.
Defcesa.com tarafından aktarıldığı üzere söz konusu görüşmeler sırasında Türkiye’nin, 2030 yılı savunma sanayii hedefleri kapsamında Bangladeş’e iş birliği teklif ettiği iddia ediliyor. Çavuşoğlu’nun, Bangladeş ziyareti sırasında, Bangladeş için uygun fiyat ve koşullardaki askerî teçhizatın ve teknoloji transferi gibi iş birliği tekliflerinin sunulduğu iddia ediliyor. İddianın geçtiği haberde ek olarak, Türkiye’nin bahse konu teçhizatın kullanımına yönelik Bangladeş’e herhangi bir şart koşmayacağının aktarıldığı söyleniyor.
Habere göre, Bangladeş Ordusunun Türk yapımı; uçak, insansız hava aracı, taarruz helikopterleri, hava savunma sistemleri, zırhlı araçlar, topçu sistemleri, küçük ve orta ölçekli savaş gemileri, elektronik harp sistemleri, telsiz haberleşme teçhizatı ve mühimmatlarla ilgilendiği belirtiliyor.
Bangladeş Ordusunun bu konuda ROKETSAN ve ASELSAN gibi Türk savunma sanayii firmalarıyla, orta menzilli güdümlü roket/füze sistemleri ve orta menzilli karadan havaya füze sistemlerinin temini için sözleşme imzaladığı iddia ediliyor. Bangladeş ordusu personelinin, bu kapsamda eğitim almak için Türkiye’ye gönderildiği de iddia edilen bilgiler arasında.
CİRİT 2.75” Lazer Güdümlü Füze, taarruz helikopterlerinden hafif zırhlı/zırhsız, sabit ve hareketli hedeflere karşı kullanılan yüksek hassasiyetli ve maliyet etkin bir çözümdür. Yeni nesil bir füze olan CİRİT, 2.75” güdümsüz roketler ile güdümlü tanksavar füzeleri arasındaki taktiksel boşluğu doldurmak amacıyla tasarlanmıştır.
Kaynakça : https://www.defenceturk.net/turkiyeden-bangladese-askeri-donanim-iddiasi

s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
türkiye libya’ya asker gönderecek mi,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara+ #hisaro+ #hisara #hisaro #hisarhavasavunma #siper #hisaru #havasavunma ​#havasavunmasistemi #atmaca #atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin #gezginfüze #gezginfüzesi #savunmasanayi ​#Savunmasanayii #milliteknolojihamlesi #YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri #türkdenizkuvvetleri ​#türkdonanması #HavaKuvvetleri #KaraKuvvetleri #TürkOrdusu #aselsan #roketsan #tübitak #tusaş ​#TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri #tcganadolu #tcgufuk #SONDAKİKA #sampt #TekYürek #STM #aselsan #roketsan ​#havelsan #tübitak ​#pakistan ​#s400 ​#ukrayna #bangladesh #hürjet ​#MMU ​#TFX ​#millimuharipuçak​

Bunlarada Bak!

19 Yorum

  1. İyi geceler Kaner’cim..İşte bir müjde daha..Bize sevgi besleyen ve tıpkı Pakistan gibi, kardeş diyebileceğimiz Bangladeş, Türk Savunma Sanayiine müşteri oluyor.Bunlar, bizim için, kesinlikle sıradan satışlar değil.Hem Bangladeş’e ilk kez silah satacak olmamız, hem de savunma dünyasında bizi tercih etmiş olmaları bakımından son derece stratejik kararlar.Kurulan ancak resmi ilanı henüz yapılmayan, “Turan Birliği ve Ordusu’nda” çok yakında kardeş Bangladeş’i de görürsek hiç şaşırmayalım..Bu satışlar ve dirsek teması, bunun en büyük kanıtıdır.Önümüzdeki yıllar, güzel gelişmelere sahne olacak gibi görünüyor, haydi hayırlısı..Kaner’cim, hayırlı geceler ve iyi dinlenmeler diliyorum, Allah’a emanet ol kardeşim..🤲👏👍❤️🇹🇷🇧🇩😊

    Reply
  2. Hayallerimizin ötesindeki işler birer birer gerçek oluyor. Elhamdulillah. 🇹🇷🤝🇧🇩 💪

    Reply
  3. Türk savunma artık birkaç seneden beri altın çağına geçmiş bulunuyor, ama ekonomik sıkıntılar bekliyor, bunu atlatır inşallah

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login