ivirzivir Yükle

TÜRK YAPIMI SAVAŞ UÇAĞI NATO YOLCUSU ! TARİHTE BİR İLK OLABİLİR !

teşekkürler

TÜRK YAPIMI SAVAŞ UÇAĞI NATO YOLCUSU ! TARİHTE BİR İLK OLABİLİR !

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK:

https://www.tusas.com/urunler/ucak/ozgun-gelistirme/hurkus
https://www.gazetevatan.com/gundem/havacilikta-tarihi-adim-hurkus-nato-uyesi-tum-ulkelerin-ordularinda-kullanilacak-2001417
https://tr.wikipedia.org/wiki/TUSA%C5%9E_H%C3%BCrku%C5%9F
HÜRKUŞ AVRUPA’YI FETHETTİ! ARTIK NATO ÜLKELERİ DE HÜRKUŞ’U KULLANIYOR! OTORİTE ARTIK TÜRKİYE!
Merhaba arkadaşlar. Türkiye’nin savunma sanayii kanalı Türk Nefesi’ne hoş geldiniz.
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, SAHA EXPO 2021 Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayii Fuarı’nda basın mensuplarının merak ettiği konulara açıklık getirdi.
Sivil havacılık genel müdürlüğü onaylı Hürkuş artık Nato’da geçerli sayılacak. Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünü sivil havacılık otoritesi olarak kabul eden Nato ülkelerinin de Hürkuş’u kullanmaya hevesli olduğu söyleyen Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir hürkuş’un yakında ihraç edileceğini açıkladı

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2021 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2021 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü gemisi olan tcg- Anadolu da 2021 yılının sonunda yada 2022 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.
#hürkuş #hürjet #savunmasanayi #tsk #2021

envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2021 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2022 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

4 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login