ivirzivir Yükle

TÜRK TİPİ F-16 GELİYOR ! TAM 1500 PARÇASI DEĞİŞTİ !!

teşekkürler

TÜRK TİPİ F-16 GELİYOR ! TAM 1500 PARÇASI DEĞİŞTİ !!

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK:


https://www.trthaber.com/haber/gundem/turk-f-16larinin-yapisal-omru-12-bin-saate-cikariliyor-552299.html

TÜRK TİPİ F-16’LAR GELİYOR ! TAM 1500 PARÇA DEĞİŞTİRİLDİ !!

Savunma sanayinde gücünü katlamak için birbiri ardına projeler üreten Türkiye şimdi de hava kuvvetlerine türk tipi f-16’ları kazandırmak için çalışmaya devam ediyor. Konuyla ilgili resmi twitter hesabından paylaşım yapan savunma sanayi başkanı İsmail demir “F-16 Blok 30 uçaklarının yapısal iyileştirmeleri sürüyor.

Uçak başına 1200-1500 adet yapısal parçanın yenileme ve revizyonlarıyla ilgili mühendislik çalışmaları yapılan projede, gerekli yerlerde tamir ve değişim ile gövde güçlendirme uygulamaları gerçekleştiriliyor. TUSAŞ
tarafından yürütülen projeyle, hava kuvvetlerimizin ana vurucu unsuru F-16 uçaklarımızın yapısal ömrünü 8000 saatten 12000 saate çıkarmayı hedefliyoruz. Dedi.

#F16 #savunmasanayi #tusaş #tsk #airforce #tfx

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2021 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2021 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü gemisi olan tcg- Anadolu da 2021 yılının sonunda yada 2022 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2021 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2022 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

7 Yorum

 1. ALLAH yardımcınız olsun inşallah Allaha emanet olun kardeşlerim ALLAH TÜRKİYENİN YARDIMCISI OLSUN İNŞALLAH

  Reply
 2. FETHULLAH GÜLEN VE CEMAATİ BÜYÜK OSMANLI PROJESİNİN BİR PARÇASIDIR.
  İKTİDAR TÜRKİYE’Yİ,MUHALEFET KÜRDİSTAN’I MI DESTEKLİYOR?
  AKP’NİN 2023 HEDEFİNE ULAŞMASINA 355 GÜN KALDI.
  TÜRKİYE TEK VE SON KURTULUŞ OLAN ERKEN SEÇİMLE FERAHLAR

  Reply
 3. Bugün çöp sayılabilecek M60’lardan canavar M60TM’leri çıkaran sanayimiz F16’ları stealth falan yaparsa şaşırmam 🙂

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login