ivirzivir Yükle

TÜRK SİLAHI DÜNYA REKORU KIRDI ! 240 FÜZEYİ TEK SEFERDE ATARAK GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİRDİ !

teşekkürler

TÜRK SİLAHI DÜNYA REKORU KIRDI ! 240 FÜZEYİ TEK SEFERDE ATARAK GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİRDİ !

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://tr.sputniknews.com/savunma/201808271034904217-roketsan-lancer-guinness/

türkiyenin geliştirdiği füze dünya rekoru kırdı. Lockheed martin ve bae systems gibi dev savunma sanayi şirketlerinin başaramadığını türkiyenin gururu roketsan başardı. Türk yapımı füze sistemi , tek seferde 240 adet 122 milimetrelik roketi 2 dakikada atabiliyor oluşuyla ‘ordu araçları’ kategorisinde Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Roketsan tarafından Birleşik Arap Emirlikleri için geliştirilen Jobaria Çok Kundaklı Lançer, “namlu sayısı bakımından dünyanın en büyük roket topçusu” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’nda yerini aldı.

Türk savunma sanayisi, yurt dışında da talep gören özgün ürünleriyle bir rekora imza attı.
Son 2 yıldır adını dünyanın en prestijli savunma sanayisi listesi olarak kabul edilen ‘Defense News Top 100’e yazdıran Roketsan, başta Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) olmak üzere küresel tehditlere karşı mücadele veren tüm müşterilerine etkin çözümler sunuyor.
Türk savunma sanayisine 30 yıldır katkı veren, yüzde 87’lik yerlilik oranına ulaşan Roketsan, yenilikçi ve özgün ürünlerle elde ettiği başarılara bir yenisini ekledi.
Roketsan tarafından Birleşik Arap Emirlikleri’nin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen ve dünyanın en güçlü 122 mm topçu roket sistemi kabul edilen Jobaria Çok Kundaklı Lançer, ‘ordu araçları’ kategorisinde Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

#savunmasanayi #tsk #füze #roketsan #haber #sondakika #2021

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

29 Yorum

 1. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇦🇿🇵🇰🇵🇰👍Maşallah Maşallah hepinize Türk mühendisler

  Reply
 2. ROKETSAN TARAFINDAN KİMİN İÇİN ÜRETİL MİŞ. BİZİM ARAP DÜNYASINDAKİ DÜŞMANIMIZ BEA İÇİN. BRAVOOOO ALKIŞŞŞ

  Reply
 3. ALLAH rızası için bizim yapmadığımız sistemleri GÖSTERMEYİN YALANA DOLANA GEREK YOK MİLLETİ ENAYİ ZANNEDEN ENBÜYÜK AHMAKTIR

  Reply
 4. REIS GIBI TEŞVİK EDEN LIDER OLURSA TÜRKLER REKORDAN REKORA KOŞAR, BAŞARAMIYACAĞI IŞ YOKTUR MAŞAALLAH ELHAMDULİLLAH 🤲🏿👌🏿👍🏿❤️❤️❤️🇹🇷🇹🇷🇹🇷💪🏿💪🏿💪🏿

  Reply
 5. ŞAHANE BOLCA ÜRETİP ADALARA DEDEAĞACA YÖNLENDİRELİM GEMİLERE YÜKLEYİP GEMİDEN AT AT DUR ŞAHANE OLMAZMI

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login