ivirzivir Yükle

Türk Savunma Sanayii 2023’e damga vuracak! İşte savunma sanayiisinde yeni teknolojiler

teşekkürler

Türk Savunma Sanayii 2023’e damga vuracak! İşte savunma sanayiisinde yeni teknolojiler

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından 2022 yılında başlatılan 8 AR-GE projesi için Başkanlıkta imza töreni düzenlendi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, törende yaptığı konuşmada, AR-GE odak teknoloji yol haritaları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçlerinin kısa ve uzun dönem ihtiyaçlarını karşılamak için 2012 yılında alınan Bakanlar Kurulu Kararı ile AR-GE çalışmalarının çok daha hızlı ve dinamik şekilde yürütülebileceği yeni bir yapı oluşturulduğunu söyledi.

İlkini 2016 yılında gerçekleştirdikleri toplam 8 AR-GE paneli yaptıklarını anımsatan Demir, panellerde alınan kararlar neticesinde 49 projenin başlatılmasına, 20 alanda da geniş alan çağrısı (SAGA) yapılmasına karar verdiklerini belirtti.

🔔 A Haber’in en güncel haber görüntülerini takip etmek için https://bit.ly/3T6Fg9c YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

A Haber Resmi Web Sitesi
► https://www.ahaber.com.tr

Sosyal Medya Adreslerimiz
► https://facebook.com/ahaber.com.tr
► https://twitter.com/ahaber
► https://instagram.com/tvahaber
► https://tiktok.com/@ahaber
► http://t.me/ahabercomtr

Bunlarada Bak!

11 Yorum

  1. Cenabı Allah cc Türkiye’nin mübarek ordusuna güvenlik güçlerinin yar yar yardımcısı olsun başarılarını daim etsin düşmana karşı hiçbir zaman mahçup etmesin Türkiye’yi ordusunu kıyamete kadar var etsin 🤲🇹🇷

    Reply
  2. Helal olsun savunma sanayısınde ulkemız için kucukte olsa emeyoı gecen herkesten ALLAH razı olsun

    Reply
  3. Maşallah çok güzel ♥️ Yüce Allah. Türkiye mize güç üstüne güç katsın kıyamet e kadar eski Türkiye yok artık Güçlendirecem Diyor Allah kıyamet e kadar 🇹🇷♥️🇦🇿🕋♥️🕋♥️🕋Allah Ekber 🕋

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login