ivirzivir Yükle

TÜRK SAVUNMA SANAYİ YENİ NESİL SİLAH SİSTEMLERİ

teşekkürler

TÜRK SAVUNMA SANAYİ YENİ NESİL SİLAH SİSTEMLERİ

Savunma Sanayii Başkanlığı, Mehmetçik’e arazide fark oluşturacak, yeni bir silah sistemi üretmeyi başardı. Hedefi adeta cehennem ateşine tutan yeni ‘Terminatör tüfek sistemini, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir Twitter hesabından duyurdu.

Demir, ‘Taşınabilir Mühimmat Sistemleri olarak tanımlanan, DM 5 ve DM 7 nin, güvenlik güçlerinin kullanımına hazır hale geldiğini bildirdi. 5 ve 7 milimetrelik makineli tüfekler için geliştirilen sistemin, en önemli özelliklerinden biri , kesintisiz atış imkânı. Söz konusu sistem, hafifliği, dayanıklılığı, ergonomisi ve tek personelle kullanılabilmesi, vücut özelliklerine göre ayarlanması, kurma, takma, anında ateş gücü gibi özellikleriyle, Mehmetçik’e sahada önemli avantaj sağlayacak.

‘Terminatör tüfeğin, terörle mücadelede görev yapan personele, hız ve imha sürecinde çok büyük avantajlar sağlayacağı belirtildi. Demir, Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından tamamen Mehmetçik’in ihtiyaç, talep ve deneyimlerine göre geliştirilen sistemin, benzerini üreten 3 ülkenin ürünlerine göre daha üstün özelliklere sahip olduğunu söyledi.

Bir diğer önemli gelişme ise, bu tarz silahların insansız hale getirebilmemiz.
Gözetleme yapıyor, üzerine takılan farklı silahlarla atış yapabiliyor, ve hedefi 12 den vuruyor. Alperen Gözcü, TÜBİTAK Desteği ile proje kazanmış bir ürün.

Kablosuz kumanda modülüyle, dünyada ilk ve tek.

Savunma Firması Genel Müdürü İbrahim Yıldırım: 

“Askerlerin kendi tüfeklerini bağlayıp, uzaktan kumanda modülü ile bir yerden atış yaparak, her türlü tehlikeden korunmasına yönelik geliştirdiğimiz bir ürün.”

Her türlü silah Alperen Gözcü’ye bağlanabiliyor

Alperen Gözcü, en fazla tehlikeye maruz kaldığı açık alanda, Mehmetçiğin gözü olacak.

İbrahim Yıldırım: 

“İntikallerde, nöbet kulelerinde, askerler kendileri birebir açıkta değil de, silahlarını bu platforma koyup kablosuz kumanda modülüyle, gözetleme yaparak görev ifaa edebiliyorlar.”

Ürünün hafif ve taşınabilir olması da avantaj. Alperen Gözcü Evrensel Atış İstasyonu, her türlü hareketli unsurdan atış yaptırabilme özelliği ile de dikkat çekiyor.

Burada da kilit unsur, evrensel silah bağlantı podu. Bu pod sayesinde menşei ne olursa olsun, ateşli ve ateşsiz her türlü silah, Alperen Gözcü’ye bağlanabiliyor. Sonrasında bu silahlar, uzaktan kumandayla kontrol edilebilir hale geliyor.

Gelen talepler doğrultusunda piyasaya sunulacak

Testleri ve ARGE süreci devam eden Alperen Gözcü, haziran ayında savunma sanayiinde ticarileşecek. Ürün, sivil platformlarda kullanılmak üzere, gelen talepler doğrultusunda piyasaya sunulacak.
#savunmasanayi #yerlisilahlar #türksavunmasanayi

Bunlarada Bak!

0 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login