ivirzivir Yükle

Türk savunma sanayi Turkcell ve Arçelik’e güç. verecek – ASPİLSAN Yerli Pil Batarya – Savunma Sanayi

teşekkürler

Türk savunma sanayi Turkcell ve Arçelik’e güç. verecek – ASPİLSAN Yerli Pil Batarya – Savunma Sanayi

Türk sanayisinin lider kuruluşları yerli bataryaya geçiyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin şarjlı nikel kadmiyum batarya ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan ASPİLSAN, 150’nin üzerindeki ürün çeşidiyle zaman içinde sivil ve askeri her türlü el ve sırt telsizine, savaş araç gereçlerine, uçak ve helikopterlere ait aküler üretebilir duruma geldi.

ASPİLSAN Enerji son olarak Turkcell şebeke altyapısında kullanılacak lityum iyon bataryaları üretmek için önemli bir sözleşme imzaladı.

Sözleşme kapsamında Turkcell için 3,5 yıl boyunca yaklaşık 20 bin adet 48 Volt 100 amper saat lityum iyon batarya üretilecek.

2022-2025 yıllarında Turkcell (TCELL) şebeke altyapısında ASPİLSAN Enerji tarafından milli teknolojiyle üretilen lityum bataryalar kullanılacak.

ASPİLSAN, 2021 yılı sonunda da Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen beyaz eşya üreticilerinden Arçelik (ARCLK) ile batarya tasarımı ve üretimi konusunda anlaşma yapmıştı.

Türkiye ve Avrupa’nın ilk silindirik pil tesisini devreye almaya hazırlanan Aspilsan Enerji, yılda 21 milyon pil hücresi üretilmesini amaçlıyor.

Türkiye’nin dışa bağımlılığını azaltacak, bu çözümleri yerli ve milli olarak sağlayacak tesis, yalnızca pil üretmeyecek, aynı zamanda kendine özgü pil geliştirmelerini yapabilecek yeteneklere de sahip olacak.

Tesiste üretilecek pil ve bataryalar ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN, TUSAŞ gibi Türk savunma sanayinin lider kuruluşlarının geliştirdiği ürün ve araçlara güç verecek.

#ASPİLSAN #SavunmaSanayi #TURKCELL #TCELL #batarya #ARÇELİK #ARCLK #pil #TOGG #ASELSAN #Pil #ASELS #SavunmaSanayii #battery #DefenseIndustry #ElektrikSüpürgesi #ROKETSAN #TUSAŞ #HAVELSAN
——-
Established in 1981 to meet the battery needs of ASELSAN products, ASPİLSAN Energy is counting the days to commission its production facility that will save Turkey from battery dependency.

ASPİLSAN, which still produces various power units with battery packaging, has started to establish a Lithium Ion Cylindrical Battery Production facility in order to end foreign dependency in this field.

The batteries and batteries to be produced at the facility will power the products and vehicles developed by the leading companies of the Turkish defense industry such as ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN and TUSAŞ.

With the facility that will start mass production in May, it aims to meet the needs of Turkey first and then Europe.

With the cells to be produced, it will be possible to produce batteries used in other sectors such as radio, weapon system, night vision, jammer battery systems, as well as e-bike, e-scooter, telecom batteries, robotic system batteries, medical batteries, household vehicles batteries and energy storage systems. .

In this context, ASPİLSAN conducts product development meetings with TOGG, Arçelik, Türk Telekom, scooter, light electric vehicle and electric bicycle manufacturers as well as defense industry companies.

Bunlarada Bak!

7 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login