ivirzivir Yükle

TÜRK MÜHENDİSLER ÜRETTİ TANESİ 8 MİLYON TL’YE İHRAÇ EDİLECEK !! EKONOMİYE BÜYÜK KATKI !!

teşekkürler

TÜRK MÜHENDİSLER ÜRETTİ TANESİ 8 MİLYON TL’YE İHRAÇ EDİLECEK !! EKONOMİYE BÜYÜK KATKI !!

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK : https://twitter.com/uretimyerli/status/1335957015508692996

Türk mühendisler üretti ! tanesi 8 Milyon TL fiyatla satılacak ! Savunma’da Katma Değer Devrimi !

Teknolojik yüksek katma değerli ürün geliştirme çalışmaları devam ediyor ilk yüksek katma değerli ürünümüz TEİ-TS 1400 Helikopter motorumuzun kg başı değeri 6.000 dolar ihracat değeri ise 985.000 dolar olarak belirlendi.

Türkiye savunma sanayisiyle ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Savunma sanayi ürünlerimizin teknolojik seviyesi yükseldikçe ihracata konu olan değer de gittikçe artıyor. Şimdiye kadar üretilmiş tüm silah sistemlerimizden çok daha değerli bir ürün olan Yerli helikopter motoru ts 1400’ün ihracat fiyatının 985 bin dolar yani yaklaşık 8 milyon tl olarak belirlendiği açıklandı. Türk mühendislerinin yıllar süren ar-ge çalışmalarının sonucunda türkiyenin motor üreticisi tei tarafından seri üretime alınan ts-1400 motorunun her yıl ülkemize onlarca milyon dolar kazandırmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ts-1400 motorumuz hem yerli üretim gökbey helikopterleriyle birlikte paket olarak ihraç edileceği gibi talep gelmesi durumunda sadece motor olarak da satılacak. Türkiyeye yıllardır ihracat kısıtlaması koyarak ürettiği ürünleri yurt dışına satmasını engelleyen batılı devletler bu saatten sonra bizim motorumuzu kullandıkları hiçbir ürünü türkiyeden izin almadan satamayacaklar !

#savunmasanayi #ihracat #ekonomi #2021 #ts1400 #tusaş #tei
Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

20 Yorum

 1. Nerede açıklandı ? Bu kanal sallıyor ya tutarsa hesabı.Helikopter motoru satıcan 1 milyon dolar bile olmıcak sizce de komik değil mi bunlar kritik teknoloji metalurjisini söylemiyorum bile komik olmayın

  Reply
 2. ben yapsam ancak bu kadar sevinirdim yaşa varol milli mühendis kardeşlerim , memleket için bir çivi çakanı ALLAH 2 dünyadada mutlu etsin ..

  Reply
 3. Allahım yardımcınız olsun inşallah
  Tanesi 15.000 000$ satılması gerekir mükemmel bir program mühendislerimize Allahım güç versin inşallah Türk askerine ve yaptirana güç kuvvet versin inşallah

  Reply
 4. 👍👍👍👍👍👍👍👍👏👏👏👏👏👏👏👏🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  Reply
 5. Allah sizlerden razı olsun zekanız Dahada keskin olsun ne güzel işler yapıyorsunuz savunma sanayii çağ atladı diye biliriz çok kıymetli Türk mühendisleri miz sayesinde işleriniz hep rast gelsin Emeği geçen herkezden Allah razı olsun Sağ olun

  Reply
 6. Niye bu kadar ucuz ,benim bildiğim en az 3 ile 4 milyon dolar değeri olmalıdır, bir tuhaflık var bu işte

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login