ivirzivir Yükle

TÜRK MÜHENDİSLER SONUNDA BUNU DA BAŞARDI! HAVELSAN YAPTI / SAVUNMA SANAYİ

teşekkürler

TÜRK MÜHENDİSLER SONUNDA BUNU DA BAŞARDI! HAVELSAN YAPTI / SAVUNMA SANAYİ

🔹TÜRK MÜHENDİSLER SONUNDA BUNU DA BAŞARDI! HAVELSAN YAPTI / SAVUNMA SANAYİ

🔔 Yeni Gelişmeler İçin Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayınız..

ÜCRETLİ KATILMAK İÇİN TIKLA: https://www.youtube.com/channel/UCCjhnf13nX91Gl1wfl8ZC9w/join
ABONE Olmak İçin Tıkla: https://www.youtube.com/channel/UCCjh…

Savunma raporuna hoşgeldiniz, Her gün yeni videolarla birlikteyiz. Videoya geçmeden önce, kanalımıza abone olarak bizlere destek verebilirsiniz.

Türk savunma sanayisi bünyesinde, yazılım tabanlı çözümler sunan HAVELSAN, güvenlik güçlerinin eğitim ve operasyonel ihtiyacını karşılayan, teknolojik ürünler geliştiriyor.

HAVELSAN tarafından geliştirilen, askerlerimizin görüş ve önerileriyle etkinliği artırılan, Keskin Nişancı Simülatörü, ilk olarak Isparta Dağ Komando Okulunda hizmete girecek.

Bu kapsamda, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeki birçok platform için, simülatörler üretip kullanıma sunan HAVELSAN, güvenlik güçlerinin ihtiyaçları doğrultusunda, Keskin Nişancı Simülatörü’ne imza attı.

Simülatör, keskin nişancı eğitimine yeni başlayan personelin, gerçek mühimmat kullanmadan, nişan alma, mesafe tayini, dürbün ayarlama ve atış tekniklerini, bir eğitim ortamında gerçek ekipman ile uygulamasına imkan veriyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, HAVELSAN, meskun mahal operasyonlarıyla beraber, ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamak için kısa sürede, Keskin Nişancı Simülatörü’nü geliştirdi. Simülatör, geçen sürede güvenlik güçlerinden alınan geri dönüşlerle daha da etkinleştirildi.

Gerçek bir balistik model uygulayarak, eğitimde kullanılabilecek bir ürün üzerinde çalışan HAVELSAN, simülasyondaki senaryoları iyileştirdi ve, kullanıcının istediği senaryoları sisteme entegre etti.

Simülatör sayesinde, keskin nişancı temel eğitimleri çok daha kolay ve, maliyet etkin şekilde gerçekleştirilebilecek. Atış eğitimleri haalihazırda ‪500 600‬ metrelik mesafelerde yapılabiliyor. Keskin nişancı eğitimleri için ise, güvenliği alınmış çok daha uzun mesafelerde ve, geniş bir alanda güvenlik çemberi oluşturulması gerekiyor. Keskin Nişancı Simülatörü bu ihtiyacı bertaraf ederek, gerçek silah ve ekipmanla, istenilen çevresel faktörler ve senaryolarda, güvenli bir eğitim yapılabilmesine olanak veriyor.

Simülatörü kullanan kişi günün farklı saatleri, farklı rakımlar, farklı hava koşullarında, temel eğitimini kapalı bir alanda etkin şekilde alabiliyor.

Sınırlı sayıda üreticiden zor temin ediliyor.
Dünyada çok fazla keskin nişancı eğitim simülatörü bulunmuyor. HAVELSAN’ın çözümü, bilinen ürünlerden gerçek ekipman ve, gerçek balistik model kullanımı dolayısıyla ayrışıyor. Gerçek ekipman kullanımı sayesinde eğitimin hassasiyeti ve deneyimin gerçeklik düzeyi üst seviyeye çıkıyor.

Bu tür sistemler, sınırlı sayıda üreticiden oldukça zor şekilde temin ediliyor. Temin edilen ürünler ise, ihtiyaca cevap vermekten uzak nitelikte bulunuyor.

Simülatör, gerçekçi 3B görüntüler, özel dürbün seçeneği gibi teknik özellikler taşıyor. Senaryo üretme ve kaydetme, bilgisayar kontrollü güç oluşturulması kabiliyetlerine sahip simülatör, istenilen tüm mesafelerde eğitim uygulama imkanı sunuyor.

#havelsan #tsk #türkiye #aselsan #savunmasanayi

Bunlarada Bak!

9 Yorum

 1. İnşallah daha uzun menzilli Zagros keskin nişancı tüfeği gibi yada bundan daha etkili keskin nişancı tüfeği yapılır

  Reply
 2. ”İmkanın sınırını görmek için imkansızı denemek lazım” Fatih Sultan Mehmed Han. REİS İLE YOLA DEVAM. 🇹🇷 TURAN TÜRK BİRLİĞİ 🇦🇿 🇵🇰 🇰🇿 🇰🇬 🇺🇿 🇹🇲 TÜRKLER GELİYOR.

  Reply
 3. Abdullah Çiftçi olsa herhalde söyle söylerdi;
  “Böylelikle; 3D savaş oyunları ile gerçek hayattaki savaşlar ilk defa birleştirilip kayanaştırılıyor.”
  Hiç de kolay bir aşama gibi gözükmüyor.

  Reply
 4. Günaydın, simülatör çok iyi değişik senaryoları uygulama için bire Bir.Yalnuz ben şahsen 30 sene evvel bu tip bir simülatör kullandım ismi CineTire ‘di kapalı alanda tahta bir perde ve bir projection makinası ile çalışıyordu ,perde ile aramızda sadece 5 metre vardı ama projection ile 600 metre kadar uzaklık sağlıyordu,misyona göre gerçek mermi kullanım yapılıyordu, öbür özelliği’de atış olduğu an duruyor hedefi vurup vurmadigimizi görüyorduk.Simdi Türkiye’de yapılan bu günkü teknoloji ile 100 daha iyidir muhakkak,Bravo yani.👍

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login