ivirzivir Yükle

Türk İHA ANKA rekora doymuyor – ANKA UAV – Savunma Sanayi – TUSAŞ

teşekkürler

Türk İHA ANKA rekora doymuyor – ANKA UAV – Savunma Sanayi – TUSAŞ

Türk insansız hava aracı (İHA) Anka, yeni uçuş rekoruna imza attı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) mühendisleri tarafından tasarlanan ve Türk savunma sanayisinde faaliyet gösteren birçok yerli alt yüklenici firmanın da görev aldığı ANKA, kategorisindeki en operatif sistem olma doğrultusunda gelişmeye devam ediyor.

ANKA’nın temel performans parametrelerinde havada kalış süresi daha önce 24 saat iken yapılan iyileştirmelerle bu süre 30 saatin üzerine çıktı.

Yetenekleri bu sayede artan ANKA İHA, buna bağlı olarak performans göstergelerini de yukarıya çekiyor.

ANKA İHA daha önce 26 saat 30 dakika olan uçuş rekorunu 4 saat daha artırdı. ANKA, bu kez bir sortide 30 saat 30 dakika görev uçuşu yaparak en uzun süre uçuş yapma rekorunu daha da geliştirdi.

ANKA İHA, Tunus ve Kazakistan’a ihraç edildi.

#Anka #SavunmaSanayi #TUSAŞ #Kazakistan #Tunus #SavunmaSanayi #İHA #SİHA #AnkaS #DefenseIndustry #UAV #AnkaUAV #ihracat #Kazakhstan #AnkaİHA
——
Turkish unmanned aerial vehicle (UAV) Anka broke a new flight record.

ANKA, designed by the engineers of Turkish Aerospace Industries (TUSAŞ) and where many domestic subcontractors operating in the Turkish defense industry take part, continues to develop in line with being the best operative system in its category.

While ANKA’s basic performance parameters were 24 hours before, this time has increased to over 30 hours with the improvements made.

Increasing its capabilities in this way, ANKA UAV increases its performance indicators accordingly.

ANKA UAV increased its flight record, which was previously 26 hours and 30 minutes, by 4 more hours. This time, ANKA further improved its record for the longest flight by performing a mission flight of 30 hours and 30 minutes in a sortie.

ANKA UAV was exported to Tunisia and Kazakhstan.

Bunlarada Bak!

2 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login