ivirzivir Yükle

TÜRK DONANMASININ GÜCÜNE GÜÇ KATACAK…! YERLİ DENİZALTI PROJESİNDE KRİTİK GELİŞME…! TCG REİS

teşekkürler

TÜRK DONANMASININ GÜCÜNE GÜÇ KATACAK…! YERLİ DENİZALTI PROJESİNDE KRİTİK GELİŞME…! TCG REİS

Ayrıcalıklardan yararlanmak ve bizleri desteklemek için bu kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLWlEdJSH2h5-BSpiFl1Qqw/join

Yeni Tip Denizaltı Projesi kapsamında Piri Reis denizaltısı suya indirilecek, Hızır Reis denizaltısı ise havuza çekilecek.

Savunma Sanayii Başkanlığı resmi Twitter hesabından paylaştığı, “Türk Savunma Sanayii 2021 Hedefleri” videosunda savunma sanayii projelerindeki 2021 yılı eylem planına yer verildi. Paylaşılan videoda Yeni Tip Denizaltı Projesi kapsamında inşa edilen 1. denizaltı olan Piri Reis’in suya indirileceği ve inşa edilen 2. denizaltı olan Hızır Reis’in havuza çekileceği açıklandı.

İnşa edilecek denizaltılar tasarımsal olarak Almanya’nın Type-214 denizaltılarını esas alır. Bu kapsamda inşa edilecek denizaltılar TCG Piri Reis, TCG Hızır Reis, TCG Murat Reis, TCG Aydın Reis, TCG Seydiali Reis ve TCG Selman Reis isimlerini alacaktır.

Uluslararası literatürde Type-214TN olarak geçen denizaltılar ilk olarak Cerbe Sınıfı olarak adlandırılmışlardır. Revizyon sürecinden sonra bugünkü adı olan Reis Sınıfı olarak adlandırılmaya başlanmışlardır. Havadan bağımsız tahrik sistemine sahip 6 adet Yeni Tip denizaltının azami yerli katkı ile Gölcük Tersanesi Komutanlığı’nda inşa edilerek tedarik edilmesi amaçlanmaktadır.

Reis sınıfı denizaltı tedarik projesi Haziran 2005 tarihli Savunma Sanayi İcra Komitesi kararıyla başlatılmıştır. Yürütülen projenin toplam maliyetinin ~2,2 milyar avro olması beklenmektedir.

Sınıfının ilk denizaltısı olan TCG Piri Reis denizaltısının havuza indirilmesi 22 Aralık 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı bir törenle gerçekleştirildi. TCG Piri Reis denizaltısının bundan sonraki aşamada havuzda donatım faaliyetleri devam edecek ve denizaltı sırasıyla Fabrika Kabul, Liman Kabul ve Deniz Kabul Testlerinin ardından 2022 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı hizmetine girecek.

HAVELSAN’dan Yeni Tip Denizaltı Projesindeki 6 denizaltıya Bilgi Dağıtım Sistemi
HAVELSAN tarafından gerçekleştirilen Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi üretimleri, 6 denizaltı için başarıyla gerçekleştirildi.

KULLANDIĞIMIZ KAYNAK:
https://www.yeniakit.com.tr/haber/turk-donanmasinin-gucune-guc-katacak-yerli-denizalti-projesinde-kritik-gelisme-1500959.html

#denizaltı
#savunmasanayi
#sondakika
#sondurum
#pirireis
#tsk
#havelsan
#aselsan
#sat
#tcg

Bunlarada Bak!

4 Yorum

  1. MAŞALLAH BOLCA ÜRETMEMİZ LAZIM ACİLEN 2 ŞER TORPİDO ALAN VE 2 PERSONELLE ÇALIŞAN MİNİ DENİZALTILARINA VE BUNLARIN HIZLI HAREKET ETMELERİNE VE DİPTE 1 AY KALACAK DÜZEYDE OLMASI ŞART AYRICA İNSANSIZ MİNİ DENİZALTINADA ODAKLANMAMIZ LAZIM NEDERSİNİZ ???

    Reply
  2. GÜNÜMÜZDE BÜYÜK OLMASININ ÖNEMİ KALKTI UFAK SERİ HIZLI VE ÇOK FONKSİYONEL OLAN ARAÇLAR DAHA KIYMETLİ HER ALANDA. MİNİ VE İNSANSIZ DENİZ ALTILARIMIZ HEM ÖN HEMDE ARKA TARAFINDAN TORPİDO ATMALI ÖN VE ARKA TARAFLARINDA UFAK BOR KATKILI CAMLAR OLMALI BİZ YAPARIZ ÇILGIN TÜRKLER OLARAK MÜHENDİSLERİMİZDE BİZDEN AŞAĞI KALMAZ ÇILGINLIKTA ALLAH C.C GÜÇ KUVVET VERSİN MÜHENDİSLERİMİZE.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login