ivirzivir Yükle

TÜRK DONANMASININ EN İLGİNÇ SİLAHI ! GÖRENLERİ ŞAŞIRTAN MÜTHİŞ SİSTEM !

teşekkürler

TÜRK DONANMASININ EN İLGİNÇ SİLAHI ! GÖRENLERİ ŞAŞIRTAN MÜTHİŞ SİSTEM !

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

Bu videomuzda türk donanmasının envanterinde yer alan en ilginç silah olan Mk-13 GMLS Lançerinden bahsedeceğiz

KAYNAK: https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_13_missile_launcher

1960 yılında abd tarafından geliştirilen bu silah sistemi türk donanmasına ait gabya sınıfı fırkateynelerde kullanılan oldukça ilginç bir mekanizmayla çalışan bir füze fırlatma rampasıdır. Gemilerin güvertesinde konuşlanan bu füze rampası genellikle boş tutulur ve fırlatılacağı füzeler güvertenin altında yer alan ayrı bir özel bölmede tutulur. Adeta tabanca şarjörü gibi dizilen bu füzeler atış yapılacağı zaman hidrolik güçle çalışan mekanizma tarafından otomatik olarak silaha yerleştirilir ve ateşlenir. Ateşlendikten sonra boşalan füze rampası tekrar hidrolik mekanizma tarafından otomatik olarak doldurulur.

#TSK #savunmasanayi #haber #füze #2021 #tc

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

8 Yorum

  1. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🤘🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇵🇰🇵🇰🇱🇾🇱🇾👍

    Reply
  2. Hocam iyi saçmalamışsınız valla amerika bu silahı 40 yıl önce kullanıyodu şuan bunlardan kat ve kat daha iyileri dikey atım sistemleri var. Milleti kandırmayın

    Reply
  3. Bu çok eski teknoloji bir sistemdir ve füzelerinin kabiliyetleri düşüktür. Müthiş falan da değildir.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login