ivirzivir Yükle

Türk ASLAN ihracatta gaza bastı – Lion Class Arff – Lion 8×8 – Lion 6×6 – Savunma Sanayi

teşekkürler

Türk ASLAN ihracatta gaza bastı – Lion Class Arff – Lion 8×8 – Lion 6×6 – Savunma Sanayi

Büyük istasyonlu sivil havaalanları, savunma sanayi ve hava kuvvetleri gereksinimleri için araçlar üreten Volkan İtfaiye Araçları, dünyanın en büyük 4 itfaiye aracı üreticisinden biri haline geldi. Şirket, havaalanı, endüstriyel kullanım, şehir tipi, merdivenli, kırsal ve arazi aracı olmak üzere farklı tipte yangın söndürme araçları üretiyor. 

Türkiye’de stratejik tesislerin yangın güvenliğinde görev alan Volkan İtfaiye Araçları, ihracat başarısını da artırarak sürdürüyor.  

Yüksek performanslı itfaiye araçlarına gösterilen ilgi, geliştirilen satış stratejileri ve imzalanan sözleşmelerle 2021’de şirket cirosunun 2020’ye göre 2,5 kat artması bekleniyor. İhracat oranının da 2021’de yüzde 30’dan yüzde 80’e çıkması hedefleniyor.

Volkan İtfaiye Araçları’nın özellikle havaalanları için geliştirdiği Lion sınıfı araçlar tüm dünyada ilgi görüyor. Büyük istasyonlu sivil havaalanları ve hava kuvvetleri gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanan Lion sınıfı araçlar 4×4, 6×6, 8×8 aks konfigürasyonuna sahip farklı şasiler üzerine üretiliyor. Hafif kompozit malzemeden imal edilmiş gövde ve polipropilen gizli tank, net ağırlığın en aza indirilmesini ve müdahale hızının en üst düzeye çıkmasını sağlıyor.

Yerli şasiye sahip olan, yerli ekipmanlarla donatılan Lion 8×8, hafif ve aerodinamik üstyapısı, kompozit alaşımı ve 1300 beygir gücüne sahip ikiz motoru ile yangın alanına saniyeler içinde ulaşabiliyor.

Lion 6×6 ise en zor şartlarda bile hızı ve işlevselliği ile havaalanı yangın müdahale ekiplerinin en önemli gereksinimlerini ve taleplerini karşılamak için üretildi.
#Lion8x8 #Lion6x6 #İtfaiyeAraçları #VolkanİtfaiyeAraçları #YerliAraç #LionClassArff #İtfaiyeAracı #Aslan
—————-
Nowadays the number of airports raise rapidly because the travelling habits has changed. The risk is increasing as well. With the innovative product features and perfect craftsmanship Lion (Lion Class Arff) was designed by considering all of the risks which might occur on the airports. Lion which can reach to the fireplace within seconds with its light and aerodynamic upper structure, composite alloy and twin-engine with 1300 horse power can fearlessly overcome even the strongest fires with its fire pump that can run 12.000 litters of water per minute.

Bunlarada Bak!

14 Yorum

 1. MaşAllah. Allah’tan devletimize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olması dileğiyle, hayırlı bayramlar.

  Reply
 2. Bu tür araçlara kategorik olarak “Rapid Intervention Vehicles” (RIV) adı verilir ve sadece havaalanları değil, petrokimya ve petrol dolum tesisleri veya askeri mühimmat/cephane depoları gibi çok hızlı müdahale gerektiren lokasyonlarda kullanılır. Dolayısıyla petrol üretiminin ve işlemesinin yoğun olduğu ülkeler önemli pazar potansiyeli teşkil eder. Asfalt veya beton kaplamalı, ivmelenme ve durmanın göreceli olarak kolay olduğu satıhların haricinde Afrikada toprak zemine sahip bazı havaalanları için de RIV çözümleri özellikle dikkate alınmalıdır, ki videoda toprak zeminde çalışan araçlar gösteriliyordu.

  Araçların çok ani olarak ivmelenmesine imkan tanıması için, var ise, farklı torka sahip motor tiplerinden ve yine çok ani olarak durabilmesi için güçlendirilmiş fren sistemlerinden, CAT3 / CAT5+ uyumluluğu ve C130 uçakları ile taşınabilirliğinden videoda belirtilmesi iyi olurdu. İlaveten bu tür araçları üreten şirketlerimiz “Compressed Air Foam System” (CAFS) ekipmanlarına da el atmalıdır.

  Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesini yakalamak, hatta aşmak, bu tür yüksek katma değerli ürünler ortaya koymakla mümkündür. Üretenlerin eline sağlık.. Kendilerini kutluyor ve başarı dileklerimi iletiyorum..

  Reply
 3. Aga simdi neden ülkemizde bunu görmüyoruz hep mercedes,man vs görüyoruz bide 2001 den bu yana faaliyet gosteriyormus

  Reply
 4. Maşallah ellerinize sağlık
  🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  Reply
 5. Acaba şişme Yeniçeri bebeği nerde bulabiliriz. Şöyle bıyıklı cinsinden lazım. Yunanistanda bir Kiliseye posta göndereceğim

  Reply
 6. Ellerine saglik,allah razi olsun sizden lakin ben sahsen gurur duyor ama o kadarda üzülüyorum yabanci isimlerle görünce, hani Türkce isimlendirseler daha doyumlu olmazmiydi?

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login