ivirzivir Yükle

TURBOJET MOTORU YERLİ MOTOR SERİ ÜRETİMDE – Savunma Sanayi Gelişmeleri

teşekkürler

TURBOJET MOTORU YERLİ MOTOR SERİ ÜRETİMDE – Savunma Sanayi Gelişmeleri

TEI öncelikli olarak ulusal, uzun vadede ise uluslararası pazarda yerini alması öngörülen rekabetçi, yenilikçi ve yüksek teknolojiye sahip, İnsansız Hava Araçları’nın (İHA) gaz türbin ihtiyacına yönelik turbojet ve turboprop motorlar geliştirmektedir. TEI’nin bu kapsamdaki Ar-Ge çalışmaları 2004 yılından bu yana devam etmektedir. Bu çalışmalar kapsamında TEI-TJ90 turbojet motoru geliştirilmiştir. Geliştirilen bu motorların kontrolleri, tamamen yerli imkanlarla geliştirilen elektronik kontrol üniteleri aracılığıyla yapılmaktadır.

TEI-TJ35 motoruna göre daha yüksek itki sağlayan turbojet motoru geliştirme çalışmaları Ocak 2011 tarihinde başlamıştır. TEYDEB desteği ile yürüyen projede, ilk uçuş testi 5 Haziran 2013 tarihinde gerçekleştirilmiş olup, motor geliştirme testleri devam etmektedir.

#savunmasanayi2021 #gezgin​ #gezginseyirfüzesi​ #atak​ #atak2​ #atakhelikopter​ #millimuharipuçak​ #hürjet​ #hürkuş​ #tfx​ #gökbey​ #somfüze​ #aksungur​ #göksungur​ #anka​ #tsk​ #tusaş​ #jetiha​ #iha​ #siha​ #tiha​ #akıncı​ #akinci​ #akinciiha​ #akıncıiha​ #akıncısiha​ #akincisiha​ #akıncıtiha​ #akincitiha​ #türkhavakuvvetleri​

Bunlarada Bak!

3 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login